Brzy dorazí Maverick, první Xbox bez optické mechaniky

5

V roadmapě Microsoftu bychom údajně našli hned tři herní konzole. Kromě nové generace Xboxů s kódovým označením Lockhart a Anaconda, které by firma mohla ukázat již v červnu na E3, by ještě o pár měsíců dříve měl přijít Maverick. Od podzimu se spekuluje o vykleštěném Xboxe One S, který bude až o 100 dolarů levnější, ale přijde o optickou mechaniku. Spoléhat se bude jen na digitální distribuci.

Tehdejší zprávu Brada Sams z Thurrottu teď z jiných zdrojů ověřil i Jez Corden z webu Windows Central. Novinka se má jmenovat Xbox One S All-Digital Edition a představena bude nejspíš každou chvíli. V polovině dubna prý odstartují předobjednávky, v květnu bude konzole v obchodech.

TIP: Microsoft sblíží Xbox a Windows PC

Slim verze Xboxu One by mohla prodeje celé platformy trochu nakopnout. PS4 letos překoná metu 100 milionů prodaných kusů, Xbox One má dle odhadů VGChartz 43 milionů. V tomto byznysu platí, že firmy výrobu konzolí dotují a finančně se zahojí až na službách a hrách. Pokud bude nový Xbox skutečně levný, pro Microsoft to bude nejdostupnější možnost, jak lidem prodat zlaté členství v Xboxu Live a herní předplatné Xbox Game Pass. V něm je momentálně přes 150 her, přibývat budou všechny novinky Microsoftu a zrovna se tam objevil i tři měsíce stará akce Just Cause 4.

TIP: Značka Xbox bude silnější než kdy dřív

Šéf herní divize Phil Spencer mimochodem pro Geek Wire potvrdil, že cílem Microsoftu není prodat dvě miliardy Xboxů, ale dostat hry z Xboxů miliardám lidí jakýmkoliv způsobem. Spencer tvrdí, že Game Pass z Xboxu One a PC zamíří i na další platformy, a to prostřednictvím streamování přes Project xCloud. Kousek Xboxu tak může být i na mobilech nebo Nintendu Switch.

Brzy dorazí Maverick, první Xbox bez optické mechaniky
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75.38%) 13 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Jsem zvědav, zda se na to hráči chytí. Určitě jich bude spousta tvrdit, že mechanika je „out“ a zbytečná, ale asi jim nedojdou všechny důsledky. Celkem pěkně to rozepsali na Vortexu. Pokud to uspěje, řežeme si jako hráči pod sebou větev a výrobci nás tak vmanévrují, kam jim to vyhovuje. Vždy je lepší mít výběr a ta mechanika zase tak drahá není.
    PS: Každý nesedí na optice, podívejte se na průměrné rychlosti připojení v ČR podle Seznamu: https://www.seznam.cz/mapa-rychlosti-internetu

    • Bude to speciální verze bez mechaniky, má to mít i v názvu. Plnohodnotný nástupce podle všeho mechaniku mít bude. Vůbec bych kvůli tomu nehysterčil. Hráči jsou citliví a už u minulé generace nakonec MS i Sony nakonec odvovali snahy se zákazem bazarového prodeje. Tohle by byl ještě větší zásah.

      • To ma asi hodne lidi – vice digitalnich, nez na mediu. Nicmene hraci si nektere tituly schovavaji a casem se k tomu vraceji a tyhle tituly jsou i ze sberatelskeho duvodu “krabicky”. Navic, a to uz tu bylo receno, krabicka se da preprodat, digi verze uz ne. Ja sam jsem takto spoustu her prodal a nakoupil. Digi verze kupuji jen kdyz jsou ve velke sleve a vim, ze jse nebudu chtit prodavat.