Microsoft představil herní superpředplatné a levnější Xbox bez optické mechaniky

9

Redmondská společnost během včerejší akce Inside Xbox představila, resp. potvrdila několik novinek, o nich se donedávna spekulovalo. Na trhu skutečně zamíří dosud nejlevnější Xbox. Jmenuje se Xbox One S All-Digital Edition a oproti standardnímu esku má být o 50 dolarů levnější. Chybí mu totiž optická mechanika, spoléhá se jen na online obsah ukládaný na 1TB disk.

V českých obchodech se tato speciální edice bude prodávat od května za doporučenou cenu 5999 Kč. Standardní cenovka běžného Xboxu One S sice je 7790 Kč, ale za tu ji už neprodává ani sám Microsoft. V bundlech s různými hrami je 1TB model k dostání za 6490 Kč. V řadě e-shopů ale ceny startují na pěti tisících korunách. All-Digital tedy nakonec vůbec nemusí být levnější.

Má však v sobě již tři hry. Microsoft předinstaloval Minecraft, Sea of Thieves a Forzu Horizon 3 (opravdu trojku, nikoliv aktuální čtvrtý díl). Vzhledem k ceně asi nemá velký význam tuto edici kupovat. Fyzické kopie her bývají často levnější než digitální z Microsoft Storu. Navíc se nebude muset stahovat tolik dat, a ještě můžete mít z Xboxu šikovný přehrávač pro Ultra HD Blu-ray.

Kromě nové edice Xboxu One Microsoft také odhalil předplatné Xbox Game Pass Ultimate. V jednom balíčku tedy bude Game Pass a Xbox Live Gold. Game Pass je předplatné, v rámci něhož hráči za pravidelný měsíční poplatek získají přístup k více než stovce titulů včetně novinek studií Microsoftu. Zlaté členství v Xboxu Live zase potřebují konzoloví hráči k tomu, aby mohli hrát online multiplayer. K tomu získávají každý měsíc dvě až čtyři hry zdarma a různé slevy na nákup her a doplňků. V Česku stojí Xbox Live Gold 149 Kč a Game Pass 249 Kč, Ultimate bude za 339 Kč. Datum spuštění zatím neznáme.

Další novinky týkající se konzolí, her, hraní na PC a xCloudu firma odhalí v červnu na E3. Možná se již dočkáme i detailů o Xboxu Next, když Sony již promluvilo o PS5.

TIP: Herní slevy u Microsoftu. Nabízí stovky lacinějších her pro Xbox i PC

Microsoft představil herní superpředplatné a levnější Xbox bez optické mechaniky
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.67%) 12 hlasů

9 KOMENTÁŘE