Microsoft na Xboxu „ruší“ zpětnou kompatibilitu. Co přesně to znamená?

0

Jsou to přesně čtyři roky, co Microsoft oznámil zpětnou kompatibilitu pro Xbox One. Na E3 2015 tehdy slíbil, že na nového konzoli si budou hráči spustit přes 100 her z Xboxu 360. Od té doby se seznam kompatibilních titulů rozrostl na více než 600 položek. A nejen to, kromě her z X360 Microsoft přinesl i ty z původního Xboxu. Na novém Xboxu One X pak navíc ještě dokázal původní hry graficky citelně vylepšit.

Tato péče o staré tituly ale končí. Na letošním E3 Microsoft oznámil, že další tituly z prvních dvou Xboxů již portovat nebude. Místo toho se teď vývojářský tým soustředí na to, aby bez problémů fungovaly hry z Xboxu One na nové konzoli Scarlett.

Spolu s tímto oznámením Microsoft doplnil seznam kompatibilních titulů o poslední hry. Z prvního Xboxu budou nově podporovány Armed and Dangerous, Indiana Jones and the Emperor’s Tomb a celá série Tom Clancy’s Splinter Cell. Z X360 se na Xbox One podívají Unreal Tournament III, Far Cry Classic, Battlefield 2: Modern Compat nebo Prince of Persia The Forgotten Sands. Všechny hry dostupné pro Xbox One včetně těch zpětně kompatibilních půjdou hrát i na Scarlettu, takže na nové konzoli poběží i některé 20 let staré tituly.

Lepší gamertagy

Není to jediná novinka. Microsoft ještě ohlásil změnu v systému gamertagů, tedy přezdívek v síti Xbox Live. Nově je půjde libovolně měnit a zvolit si i ty, které už někdo má. V takovém případně se ale u jména objeví ještě nenápadný číselný identifikátor. Kdo se bude chtít jmenovat Beruska, ale někdo už jej předběhl, bude mít gamertag označený například jako Beruska#5412. Pro stávající přezdívky se nic nemění a také všechny nové unikátní budou bez číselné přípony. V gamertazích lze nově využít 10 nových abeced včetně rozšířené latinky.

Nová podoba gamertagů v síti Xbox Live

Microsoft si tím tak trochu dělá legraci ze Sony. V síti PlayStation Network až donedávna nešly přezdívky vůbec měnit. Možnost změnit ID přibyla až letos v dubnu. První změna je zdarma, druhá je placená a stojí 5 či 10 eur (předplatitelé PS+ mají 50% slevu). A to ještě změna ID nemusí fungovat ve všech hrách.

Microsoft na Xboxu „ruší“ zpětnou kompatibilitu. Co přesně to znamená?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů