Nejčerstvější vývojové verze aplikací pro Windows 10 můžete testovat individuálně

Malá výhra, ale nijak zásadní.

0
Výchozí tapeta ve Windows 10 S (foto: Microsoft)
Výchozí tapeta ve Windows 10 S (foto: Microsoft)

Před pár dny vyplavala na povrch interní informace, a sice že Microsoft zkouší nový model testování aplikací pro Windows 10. V tomto případě nedochází k testování všech aplikací, ale jen těch, které si sami vyberete. Včera firma spolu s novými sestaveními Windows 10 Insider Preview oznámila, že tento model oficiálně spouští.

Jak jsem předeslal, takový model by mohl umožnit, aby se do testování zapojili ti se stabilními edicemi Windows. A minimálně v pilotní fázi se této potenciálně zajímavé novinky bohužel nedočkáme. Nový program Windows App Preview umožní, abyste se v jednotlivých aplikacích přihlásili k tomu, že chcete testovat jejich nejčerstvější vývojové verze. V první vlně jsou zahrnuty tyto nástroje:

  • Centrum Feedback (Feedback Hub),
  • Fotky (Microsoft Photos),
  • Sticky Notes,
  • Tipy (Microsoft Tips),
  • Malování 3D (Paint 3D),
  • Budíky a hodiny (Windows Alarms & Clock),
  • Kalkulačka (Windows Calculator),
  • Kamera (Windows Camera),
  • Prohlížeč hybridní reality (Windows Mixed Reality Viewer),
  • Hlasový záznam (Windows Voice Recorder).

Jen pro Windows 10 Insider Preview

Každá z těchto aplikací získá vlastní tlačítko pro vstup do nového individuálního testovacího programu. Ten podle Microsoftu vznikl, aby kvůli vývojovým novinkám v aplikacích nebylo nutné vstupovat do kanálu Skip ahead. Zdejší testovací sestavení mohou být nejméně stabilní, navíc se do něj nedostane každý.

Čerstvě se v kanále Skip ahead objevilo první testovací sestavení Windows 10 „Redstone 5“. Díky uvedené změně si můžete nejčerstvější vydání aplikací vyzkoušet také v kanálech Fast ring, Slow ring nebo Release Preview. Svůj účel tak program Windows App Preview částečně naplní, je ale stejně škoda, že není k dispozici i pro stabilní edice Windows. Microsoft naznačuje, že se zpřístupnění programu ve Windows 10 (bez přídomku Insider Preview) časem možná dočkáme.

Aktuálně je pilotní fáze zahájena. Uvedené přepínače, jež vám zajistí přístup k testovacím verzím, zatím v aplikacích nicméně najít nemusíte. Nevidím je tam např. ani já. Distribuce funkcionality může pár dní trvat. Ještě si dovolím podotknout, že se na seznamu, viz výše, zatím nenachází možná nejdůležitější aplikace, tj. Pošta a Kalendář. Je možné, že se jejich zařazení do programu později dočkáme.

Ohodnoťte tento článek!