Nvidia na Twitteru láká na novou grafiku: speciální edici GeForce pro hru Cyberpunk 2077

8

Není to často, že by Nvidia předběžně prozradila nějaký připravovaný produkt, v posledních letech se jí dokonce daří hodně omezovat i neoficiální úniky. Nicméně tento víkend se něco takového událo. Nvidia na svém oficiálním twitterovém účtu utrousila navnazovací zprávu, podle níž zřejmě chystá speciální model grafiky pro očekávanou hru Cyberpunk 2077.

 

Speciální edice GeForce už brzo?

Začalo to tím, že oficiální účet vývojářů hry Cyberpunk 2077 na Nvidii zamířil tweetem, zda by nechtěla pro tuto hru vydat speciální edici GPU GeForce. Toto mohlo být přirozeně předem domluvené (ovšem kdo ví). Oficiální účet Nvidia GeForce se nejprve zamyslel a potom z něj vypadla fráze „stay tuned“, znamenající, že něco v tomto duchu máme očekávat či se těšit. Zaměstnanci Nvidia s tím současně publikovali i obrázek kary, ovšem hodně zamlžený a rozmazaný. Toto tedy víceméně potvrzuje, že limitovaná grafika spojená s touto hrou skutečně je v přípravě.

Nvidia Twitter specialni edice GeForce Cyberpunk 2077
Twitter Nvidie láká na speciální edici grafiky GeForce pro hru Cyberpunk 2077

Co přesně si pod takovou to speciálkou představit, není jisté. Když Nvidia vydávala Titany Xp v limitované edici Star Wars, měly tyto karty pouze upravený vzhled proti standardnímu modelu. Pokud by to tedy bylo něco ve stejném duchu, nebyla by kyberpunková GeForce nějaký speciální lišící se model. Otázka je, od jakého modelu v nabídce by byla odvozená, zda od GeForce RTX 2080 Super, ještě modelu RTX 2080 Ti, nebo zda od dost drahého Titanu RTX. Také by možná mohlo jít o plně aktivovaný model čipu TU102 se 4608 stream procesory a 12GB pamětí (RTX 2080 Ti Super), na který pořád marně čekáme.

Je zde ovšem ještě šance, že půjde o něco úplně nového (i když RTX 2077, jak na twitteru někdo navrhl, to asi nebude). Pokud by Nvidia mezitím vydala novou generaci GPU Ampere či Hopper, mohl by tento speciální model být už založený na tomto základě.

Obrázek ukazuje chladič podobný Turingu

Na obrázku, který Nvidia zveřejnila, je ovšem asi chladič, který silně připomíná provedení grafiky GeForce RTX 2080 Ti a obecně generace Turing s chladičem Founders Edition od Nvidie. Toto by tedy ukazovalo smíš směrem na to, že kyberpunková grafika bude založená ještě na čipech Turing. Ovšem Nvidia by teoreticky mohla design převzít bez větších změn i pro další generaci.

Nvidia Twitter specialni edice GeForce Cyberpunk 2077 teaser
Teaser ke speciální edici grafiky Nvidia GeForce pro hru Cyberpunk 2077. Chladič vypadá hodně jako ten na kartách Turing Founders Edition
GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition

Cyberpunk 2077 má zřejmě jít na trh až 17. září (septembra) 2020, což je ještě dost daleko. Je ale docela pravděpodobné, že ona grafika tematicky či designově spojená s touto hrou vyjde dřív, když ji Nvidia de facto ohlašuje už teď. V případě oné Star Wars edice uběhlo jen několik dní mezi prvním teaserem na YouTube a odhalením. Je proto docela dobře možné, že tuto grafiku Nvidia oznámí příští měsíc na GTC 2020, více jak měsíční čekání není asi moc pravděpodobné. Na GTC se přitom očekává i možné odhalení nové generace GPU. Tím pádem by limitovaná edice už teoreticky mohla mít jejich novou architekturu. Nicméně zatím nevíme, zda Nvidia odhalí architekturu pro herní GPU, nebo něco určeného jen pro výpočetní datacentrové využití.

Každopádně asi na vyjasnění toho, o co v této speciální grafice GeForce půjde, nebudeme čekat až do září.

Nvidia Titan Xp Collector’s Edition, speciální Star Wars edice (fotogalerie)

Nvidia na Twitteru láká na novou grafiku: speciální edici GeForce pro hru Cyberpunk 2077
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 8 hlasů

8 KOMENTÁŘE

  1. Cyberpunk mel puvodne vyjit v dubnu a karta v breznu, hezky to na sebe navazovalo, dokud to CD projekt neodlozil na zari. Akce na limitovanou serii grafik jak se zda zustala. Ovsem v zari uz ocekavam Amperu, urcite nemam zajem o ted uz stare grafiky, ikdyz teda pokud by se cena RTX 2080S snizila nekam k 10.000 Kc, tak bych to zvazil.