O2 bude konečně nabízet eSIM, zatím však jen pro iPhony

0
O2 logo
O2

Šestnáct měsíců po T-Mobilu a jedenáct po Vodafonu se s eSIM začne kamarádit i O2. Nový typ SIM, který již nevyužívá karty, ale je součástí programovatelného čipu integrovaného přímo v zařízení, bude modrý operátor nabízet od února 2020.

eSIM podporuje všechny služby jako běžná plastová SIM, stačí do zařízení nahrát tzv. eSIM profil. K tomu je potřeba připojení k internetu nebo Wi-Fi a eVoucher od O2, na kterém zákazník najde svůj QR kód, PIN a PUK. eVouchery budou dostupné na prodejnách O2, kde O2 Guru zájemcům pomohou i s prvním nastavením. Objednat eSIM bude možné také online v samoobsluze Moje O2 nebo na zákaznické lince,“ uvádí operátor.

O2 bude prozatím podporovat jen poslední dvě generace iPhonů, tedy modely XR, XS, XS Max, 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Telefony dalších značek, chytré hodinky či tablety nikoliv. Další zařízení chce ale přidávat postupně.

Máte doma zařízení s eSIM?

Doufejme, že implementace nové služby poběží hladce. V listopadu mělo O2 opět jako poslední z českých operátorů nabídnout volání přes Wi-Fi, ale ještě ani v lednu není funkce v jeho síti dostupná.

Zdroj: O2

Ohodnoťte tento článek!