O2 nabízí neomezený mobilní internet. Ale má tři velké háčky

18
Neomezený internet
Ilustrační foto (autor: IO-Images / Pixabay)

Kyslík se s neomezeným internetem zapsal do několika kapitol mobilních dějin. V roce 2003 firma nabídla opravdu neomezené připojení, ale v roce 2013 jej zrušila. Viz O2 (Eurotel) nabídl neomezený mobilní internet již v roce 2003. Před dvěma lety přibylo datově neomezené připojení v PředplaDENce, limitem ovšem byla (ne)rychlost 32 kb/s. Stejné podmínky platí i na nových kartách Go.

Zvláštním případem je loňské zavedení fixního LTE internetu do domácností, které O2 nabízí v místech, kam nedosáhne VDSL. Za 499 Kč dostanete rychlost 20/2 Mb/s, bez datového limitu, s modemem ale nesmíte nikam cestovat.

Ani T-Mobile s Vodafonem nenabízí opravdový neomezený internet, loni ale oba operátoři zavedli zvláštní placené balíčky StreamOn a Pass, díky kterým se z běžného datového balíčku nebudou odečítat megabajty spotřebované při přehrávání YouTube, Netflixu apod.

Čekali jsme na reakci O2. Ta – zdá se – přichází. Jak si všiml Ondřej Vyhnanovský, O2 od června nabízí doplňkovou službu Nekonečná data za 349 Kč měsíčně. Moudře ji nepojmenovalo „neomezená“, protože omezení je hned několik.

 • Rychlost je limitována na 1/0,25 Mb/s.
 • Službu je možné dokoupit jen k tarifům, které obsahují 1,5GB nebo větší datový balíček.
 • Jde o pouhý pilotní provoz poskytovaný do konce roku 2018. Do té doby jej ale firma může kdykoliv bez náhrady ukončit.

Mohl to být začátek revoluce

O2 se šikovně vyhnulo porušování síťové neutrality (a že s tím také bojuje), protože nemusí jako u StreamOnu nebo Passu hlídat, které služby a za jakých podmínek budou v balíčcích neomezené. Na druhou stranu ale tzv. Nekonečná data nejsou vhodná pro streamování videa, na což láká T-Mobile a Vodafone. Videa z YouTubu apod. tam sice poběží, ale budou se buď zasekávat, nebo se jim nepříjemně sníží rozlišení a datový tok.

Pochválit lze fakt, že O2 nekopíruje zbylé dva operátory, ale snaží se o něco originálního. Naše kritika toho, že po nás operátoři chtějí za mobilní internet platit dvakrát a vícekrát, ale zůstává. Nabídnout přitom pomalá Nekonečná data za 349 Kč jako samostatnou službu bez nutnosti mít i onen 1,5GB balíček, dívali bychom se na celu věc jinak. Byl by to skutečný první krok k tomu, že datové limity zmizí, ale platit se bude jen za různé rychlosti jako u pevného připojení.

O2 nabízí neomezený mobilní internet. Ale má tři velké háčky
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (97.14%) 14 hlasů

18 KOMENTÁŘE

  • V tom je teď nejlepší asi Kaktus nebo Sazka Mobil. U Kaktusu si musíš hlídat dny, kdy ti dá dvojnásobek kreditu zdarma (obvykle to má dvakrát do měsíce). SazkaMobil ti dá 1 GB zdarma za dobití 300 Kč., které může využít na nákup dalších dat.

  • Redmarx 4.6.2018 at 13:51
   Bych potreboval nejakou vyhodnou predplacenku na data. Nechci tarif, protoze to vyuziju tak jednou mesicne na prodlouzeny vikend. Nevite tu nekdo o necem?
   ——————————————————————————————————————————————————————

   Záleží hlavně na tom, v jakém Objemu budeš chtít ony DATA Čerpat a jak Často (Dny) !

   Jsou tu možnosti :
   Na krátké denní připojování, jako Email, přečíst zprávy na nějakých stránkách je dobrá 4ka.sk, účtuje po 1MB/ 25 haléřů=1 cent. Za 1 korunu máš 4 MB. Platnost kreditu je 16 měsíců – jen nutnost 1x do 3 měsíců se připojit DATA, SMS, nebo Hovor ( jinak nevratná deaktivace ).

   Druhá možnost je :
   Na delší, občasné připojení (na den), zprávy, Youtube, něco stáhnout a pod. se hodí O2.sk Volnosť. Účtuje se po 250 MB/ 13 korun= 0.5 euro. 1GB vyjde na 52 korun= 2 euro. Platnost kreditu 12 měsíců.

   To vše v celé Evropské Únii ! ( v Roamingu ).

   Pak už záleží jen na tom, co si vybereš !

 1. Už jsem to dlouho nezmínil, ale říkat O2 „Kyslík“ či třeba Applu „Jablečná firma“ je opravdu ohavnost.
  Pokud se v tom ale vyžíváte, měl bych pár návrhů do pranice.
  Acer můžeme překřtít na „Esaře“, operátora Ufon na „Nebešťana“ a oprášil bych i již jednou navrhovaný Microsoft à la „Miniměkoš“.
  Co vy na to, žurnalisti z Cnovin?

  • To má docela jednoduché vysvětlení. Tyhle opisy se používají, aby se v článku pořád neopakovalo O2 tohle, O2 tamto. Ve sportu je to běžné, Slávisti jsou Sešívaní nebo hráči z Edenu. U O2 a Applu používáme (nejen my) kyslík a jablečnou firmu, protože to ty firmy mají ve znaku. O2 tam má ten spodní index a v logu mělo bubliny (ok, v těch může být jiný plyn). A Apple je prostě jablko. Microsoft nic malého a měkkého v logu nemá. A ty čtverce nejsou nijak ikonické.