Zjednodušený Outlook nebude v Office 2019, brzy si ho ale vyzkouší další lidé

Už víme, kdy si jednodušší Outlook vyzkouší další lidé. Ve článku si shrneme, jaké novinky se na nás valí nejen v Outlooku.

3
Outlook
Outlook

O zásadním přepracování Outlooku, tradičním poštovním klientu ze sady kancelářských nástrojů Microsoft Office, se mluví už skoro rok. Teprve v červnu Microsoft otevřeně oznámil, jaké změny připravuje, a to nejen pro Outlook, ale postupně také pro další aplikace Office 365. Panel s nástroji (pás karet či ribbon, chcete-li) bude ve výchozím stavu mnohem kompaktnější a nabídne „jen“ funkce, které využívá většina lidí.

Ty okrajové budou samozřejmě nadále k dispozici v širší variantě panelu nástrojů, který si budete moct volitelně zapnout. Ukázalo se, že jednodušší panel nástrojů bude nabídnut rovněž v dalších aplikacích Office. Jako první ho získal Word Online, od července si pak první vybraní členové nebo členky programu Insider směli osahat právě přepracovaný Outlook. Klíč výběru ani počet zúčastněných neznáme.

Na podzim vychází Office 2019. Teď už bezpečně víme, že nový Outlook nebude součástí Office 2019, Microsoft ho nabídne pouze jako novinku v rámci Office 365.

Rekapitulace: nový design ikon a vyhledávání

K Outlooku je potřeba dodat, že ruku v ruce s vývojem tradičního poštovního klienta pro Windows jde vývoj verze pro web. Microsoft proto prezentaci novinek v obou aplikacích spojuje. Outlook pro Windows (podobně jako další aplikace) kromě kompaktního a modifikovatelného prostředí přinese upravené barevné schéma a nový styl ikon v tlačítkách.

Word Online už jednodušší pás karet získal
Word Online už jednodušší pás karet získal

Jde o to, aby aplikace vypadala dobře obrazovkách všech velikostí. Nový styl ikon jako první znovu získal Word Online. Od června se pak opět jen vybraným „insiderkám“ a „insiderům“ zjevil rovněž v aplikacích Word, Excel a PowerPoint pro Windows. V červenci došlo na Outlook pro Windows a v srpnu na Outlook pro macOS.

Tip: Office poprvé po 20 letech sdílí základní kód

Microsoft dále přislíbil, že se více zaměří na vyhledávání a učiní z něj klíčovou součást ovládání. Už při vstupu do vyhledávacího pole vám aplikace mají nabízet doporučení ke hledání (díky Microsoft Graphu). Lepší vyhledávání se v červnu objevilo ve firemních tarifech Office 365 na portálu Office.com a v aplikacích SharePoint Online a v Outlooku pro smartphony. V srpnu se nové vyhledávání mělo dostat do webového Outlooku (stále hovoříme o firemní variantě).

Abych to shrnul, novinky budou různé a každá se postupně objevuje v jiné aplikaci. A to i v těch už dávno máme nepořádek, protože název Outlook zdaleka nenese jen jedna aplikace. I Wordů a spol. existuje víc. Navíc výrobce některé změny cílí pouze na organizace, jiné pouze na spotřebitele a spotřebitelky, zatímco další si jako první osahají v organizacích, ale časem se novinky propracují do spotřebitelských aplikací.

Nové zprávy: kdy si zkusíte předělaný Outlook?

Dostáváme se konečně k zářijovým novinkám. Microsoft oznámil, že se blíží širší veřejný betatest přepracovaného Outlooku. Všechny výše oznámené novinky budou k vyzkoušení v rámci Office 365, a to jak v Outlooku pro Windows, tak v Outlooku na webu. Nové funkce si otestujete díky přepínači, jenž se objeví v horní části prostředí aplikací.

V případě spotřebitelského Outlooku.com jsme už na takový přepínač zvyklí – v organizacích využívaný webový Outlook ho získá 10. září. Podobný přepínač se v poštovním klientu pro Windows ukáže někdy během září. Přepínače uvidí ti, kdo jsou přihlášeni k aktualizačním kanálům Monthly Channel (Targeted), což je dřívější Insider Slow, a Targeted Release, který je důležitý pro firmy.

Celkově ovšem může ještě pár měsíců trvat, než bude Microsoft s předělaným Outlookem natolik spokojený, aby ho uvolnil k dispozici i běžným uživatelkám a uživatelům v rámci stabilního vydání Office. A pak nás čekají další aplikace z rodiny.

Zjednodušený Outlook nebude v Office 2019, brzy si ho ale vyzkouší další lidé
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 11 hlasů

3 KOMENTÁŘE