Pořád ještě máte ve Windows Adobe Flash? Microsoft vám jej nyní potichu odinstaluje

4
Flash
ilustrační obrázek
-
Zdroj: Universal Pictures

Adobe Flash skončil oficiálně prvního ledna. V tento termín jej už nešlo stáhnout a jeho podpora ve webových prohlížečích skončila ještě dříve. Pokud jste jej dosud neodinstalovali, Microsoft to s následující aktualizací udělá brzy za vás.

Flash Player se dožil 25 let, Adobe jej poprvé vydalo v roce 1996 a díky němu mohlo vzniknout mnoho grafických online hříček a interaktivních webů. Zprvu zajímavý software se časem stal nebezpečným kvůli velkému množství bezpečnostních problémů. A hlavně jej nahradilo HTML5. Windows 10 aktuálně běží na 1,3 miliardě zařízení a významné procento z nich stále ještě může obsahovat Adobe Flash.

Microsoft přišel s aktualizací KB4577586, která má za úkol odinstalovat případný plugin Adobe Flash z Windows a zabránit jeho opětovné instalaci. Aktualizace zatím ještě není dostupná přes Windows Update, v případě zájmu si ji můžete stáhnout z katalogu ručně.

Katalog služby Microsoft Update
Katalog služby Microsoft Update (obrázek: Cnews.cz)

V červnu bude dostupná jako volitelná a v červenci ji Microsoft plánuje zařadit mezi povinné aktualizace do svého záplatovacího úterý. Kromě Windows 10 se bude aktualizace později týkat i systémů Windows Server 2012 a Windows 8.1. Pokud již máte nejnovější Windows 10 verze 21H1, aktualizaci dostanete automaticky.

Adobe Flash…

zdroj: bleepingcomputer

Pořád ještě máte ve Windows Adobe Flash? Microsoft vám jej nyní potichu odinstaluje
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

4 KOMENTÁŘE