Za půl roku končí Remix 3D představený s Creators Updatem

Jedna z méně úspěšných služeb Microsoftu skončí. Nebyla přitom vůbec stará. Běžní spotřebitelé a spotřebitelky ale nejspíš o tvorbu 3D modelů nemají velký zájem.

0

Microsoft bojoval s tím, aby ve Windows 10 nabídl zajímavé inovace. Podařilo se mu vyprodukovat řadu slušných funkcí nebo nástrojů, jen byly zpravidla cílené na příliš úzkou komunitu, takže se většího ohlasu nedočkaly. Jsme zhruba v polovině roku 2019 a pomalu se blíží konec jedné ze služeb, která byla představena na jaře 2017 v rámci Creators Updatu.

Tohle vydání světu představilo Malování 3D, které tu s námi je dodnes, ale o jeho úspěšnosti můžeme pouze spekulovat. Microsoft nikdy neřekl, jak je používané, pouze se neúspěšně pokusil uklidit původní Malování, což se lidem nelíbilo. I to může být určitý indikátor. Pro potřeby Malování 3D, ale Story Remixu vznikla komunitní služba Remix 3D, kam můžete ukládat své trojrozměrné výtvory. Mimochodem, původně měla být určena i pro skener objektů pro mobily, který byl představen na podzim 2016 – a víc jsme už o něm neslyšeli.

Zatímco Malování 3D se nikam nechystá, Remix 3D skončí. Dnes už web služby hlásá, že ke zrušení dojde 10. ledna 2020. Od 7. srpna 2019 pak nepřijímá nové modely. Na webu podpory najdete další informace. Jako obvykle však platí, že pokud jste do služby nahrávali vlastní obsah, stáhněte si je do ledna, nechcete-li o ně přijít. Microsoft sám pak jako alternativní úložiště pro sdílení nabízí OneDrive. Jednotné místo pro veřejné sdílení 3D modelů ovšem zanikne bez náhrady.

Zdroj: Remix 3D via Thurrott.com

Za půl roku končí Remix 3D představený s Creators Updatem
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlasů