Revolut bude podporovat Apple Pay a dostane další novinky

3

Dravý finanční startup Revolut, který přesně před rokem oficiálně vstoupil do Česka, oznámil několik novinek. Britská firma na londýnské tiskovce představila další varianty karet. Kromě toho v létě spustí nové účty Revolut Youth určené pro děti od 7 let, které budou spravovat rodiče a skrz které se budou učit finanční gramotnost. Dorazí také skupinové Trezory Vault, s nimiž rodina či přátelé budou společně shromažďovat peníze pro různé účely.

S Revolutem se již dnes dají nakupovat kryptoměny, v brzké době ale půjde nakupovat i akcie na amerických (a později evropských) burzách. Firma si přitom nebude strhávat žádné provize. U bezplatných účtů půjde investovat obchodovat třikrát za měsíc, u Premium osmkrát, nejvyšší účet Metal prý bude bez omezení.

TIP: Nebanka Revolut je konečně v češtině a reaguje na brexit

Revolut již také konečně oznámil podporu Apple Pay. Bezkontaktní placení pomocí iPhonu či Apple Watch dorazí v červnu. Nejdříve se dočkají Britové, krátce nato bude funkce zprovozněna v dalších 14 zemích, mezi nimiž je také Česko.

Apple Pay bude fungovat s kartami Visa i MasterCard. Karty Visa vydávané Revolutem pak ještě v květnu půjde přidat také do Google Pay (a nejspíš i Garmin/Fitbit Pay). Skrz Revolut tak bude možné platit mobilem s libovolnou bankou, ta bude fakticky sloužit jen pro nabíjení účtu.

Revolut mimochodem prozradil, že Google Pay je aktivní jen na 70 tisících kartách (ze čtyř milionů). Tak nízké číslo je prý dané tím, že Revolut funkci zatím téměř nepropagoval, aby uživatelé nebyli zklamaní, že je dostupná jen na kartách MasterCard.

Revolut bude podporovat Apple Pay a dostane další novinky
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Mě by hlavně zajímalo, kdy Revolut bude mít české bankovní účty, protože to sliboval český „zemský manager“ už při svém nástupu, protože do té doby opravdu ten účet nelze v ČR používat plnohodnotně. Přitom PayPal to má už mnoho let (účet u Unicredit bank CZ), Revolut navíc získal evropskou bankovní licenci v Litvě, takže pokud si zažádá ČNB, tak zde může působit jako pobočka zahraniční banky a získá tak od ČNB lokální kód banky, což je režim, ve kterém působí drobné rakouské a německé banky v ČR nebo třeba ING.