Šeptanda: Samsung Galaxy S10 bude mít díru v displeji

3
Essential Phone s dírou
Essential Phone s dírou místo výřezu

Evan „evleaks“ Blass, známý a spolehlivý informátor s dobrými zdroji v mobilní branži zveřejnil první střípky o tom, jak by měl vypadat Galaxy S10 od Samsungu. Pokud telefon dorazí opět v únoru jako poslední generace, Korejci už musí mít hotový design a zařízení pomalu vyrábět. Je tedy i dost lidí, kteří nemlčeli a Blassovi mohli nějaké informace poskytnout.

Pokud se jeho zdroje nemýlí, Galaxy S10 vůbec poprvé u Samsungu přinese výřez v displeji. Nepůjde o klasické vykousnutí jako u konkurence, Samsung do obrazovky vyvrtá díru pro foťák (pracuje na tom i Huawei). Nebylo by to překvapivé, před týdnem totiž Korejci představili kromě ohebného displeje i panely se třemi typy výřezů, mezi nimiž byl i ten děravý. Nazývá se Infinity-O.

V displeji bude integrována ještě čtečka otisků. Nepůjde vidět, signál prostoupí skrz vrstvu skla a OLEDu pomocí ultrazvuku. Dodavatelem technologie prý bude Qualcomm. Galaxy S10 také nabídne tři zadní foťáky (širokoúhlý, ultraširoký a teleobjektiv), což po Galaxy A9 nepřekvapuje. Telefon také dorazí s Androidem 9 Pie a nadstavbou One UI nahrazující dřívější Samsung Experience.

Šeptanda: Samsung Galaxy S10 bude mít díru v displeji
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlasů

3 KOMENTÁŘE