Stáhněte si Windows 10 Insider Preview build 15055. Závažným chybám se ale nevyhnul

Hon na chyby pokračuje. Ani toto sestavení Creators Updatu není ve stavu, jenž by se dal označit za přijatelný.

0
Windows 10
Windows 10 „Redstone“ (Ilustrační foto)

Nevím, jestli je chyba u mne, ale pár dní starý Windows 10 Insider Preview build 15055 opět obsahuje vodoznak. V předminulém vydání se přitom nenacházel a sestavení 15055 by bezpochyby mělo patřit ke kandidátům na finální verzi. Pro úplnost dodám, že zatímco jsem naposledy psal o sestaveních 15048 a 15047, Microsoft mezitím vydal ještě jedno, které jsem vám zatajil. Windows 10 Insider Preview build 15051 vyšel 8. března – a jen pro mobily.

Buď jak buď, nyní můžeme testovat Windows 10 Insider Preview build 15055, jenž vyšel pro počítače i smartphony ve Fast ringu. Kdybyste byli připojeni k zanedbávanému programu Slow ring, radujte se, neboť Redmondští v pátek rovněž uvolnili Windows 10 Insider Preview build 15051 pro mobily zapojené do Slow ringu.

Změny v sestavení 15055

Co za novinky kromě vodoznaku poslední testovací vydání Windows obsahuje? O moc víc než opravy nabídnout nemůže. Pokud používáte antivirové řešení od Symantecu, před upgradem se ujistěte, že máte staženy nejnovější virové definice. Díky těmto definicím byste již neměli narážet na chybu 0x80070228, s níž nastávaly problémy minule.

Nové sestavení sjelo z výrobního pásu
Nové sestavení sjelo z výrobního pásu

Neměli byste se již setkávat ani s neúspěšnou instalací, která končí na 71 %. Na problémy nenarazíte, ani pokud máte nainstalovány jazykové balíčky. Dále se jedná o opravy menšího charakteru. OneDrive by již neměl neúměrně zatěžovat procesor, oznámení Defenderu opět otevírají Windows Defender Security Center atp. Řada oprav je přímo spojena s Edgem.

Známé problémy

Nadále platí, že pokud jste dříve aplikovali postup, jak obejít nefunkční upgrade na sestavení 15042, aplikujte nyní tento postup pro opětovné zapnutí IPV6. Problémy s upgradem nebyly zcela vymýceny, neboť se stále můžete setkat s chybou SYSTEM_PTE_MISUSE. Padat mohou některé aplikace, a to v účtech vytvořených v sestavení 15031. Důvodem je chybná konfigurace reklamního ID, což lze řešit odstraněním tohoto klíče v registru:

  • HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\AdvertisingInfo

Velice nepříjemná chyba vám může zabránit spouštět aplikace ze Storu. Aplikace ze Storu ani nelze aktualizovat. Ironicky někteří nespustí ani samotný Store. Dočasným řešením je resetovat postiženou aplikaci v Nastavení | Aplikace | Aplikace a Funkce. Pokud chcete získat novější verzi, aplikaci odeberte a znovu nainstalujte.

V případě potíží aplikaci resetujte
V případě potíží aplikaci resetujte

Nová chyba zabraňuje zobrazení upozornění, že je potřeba zařízení restartovat kvůli dokončení instalace některých aktualizací. Mrkněte proto občas do služby Windows Update, zda nějaká aktualizace nečeká na dokončení. Známých chyb se sešlo více, stejně jako oprav. Kompletní seznam známých i vyřešených problémů hledejte na blogu Windows Experience.

Ohodnoťte tento článek!