Vysoká kadence pokračuje. Přichází Windows 10 Insider Preview build 15048 & 15047

Opravy, opravy a zase opravy. Je třeba něco dodávat?

0
Windows 10
Windows 10

Čas do vydání další hlavní verze Windows 10 se zkracuje. Microsoft proto vydává více sestavení než dřív, ale v podstatě se již jen omezuje na opravování nalezených chyb. To platí beze zbytku pro v pátek uvolněný Windows 10 Insider Preview build 15048 pro počítače. Mobily pak dostaly sestavení 15047. V obou případech platí, že sestavení vyšla ve Fast ringu.

Microsoft opravil chybné zobrazování názvů aplikací v záhlavích oken, minimalizování některých her hned po spuštění, kopírování z a do adresního řádku v Edgi, občasnou nefunkčnost doplňku LastPass v Edgi – s tímto prohlížečem je oprav spojeno ještě víc. Vývojový tým přesto řešil i další oblasti, např. za určitých podmínek nefunkční ovládání jasu displeje na laptopech.

Windows 10 build 15048Na počítačích přetrvávají problémy s vývojářskými nástroji v Edgi. Pokud jste předminule aplikovali postup, jak obejít nefunkční upgrade, aplikujte nyní tento postup pro opětovné zapnutí IPV6. Bohužel se i tentokrát může stát, že se upgrade zastaví na 71 %. Pokud se vám to stane, sledujte toto fórum. Upgrade může skončit neúspěšně také kvůli bezpečnostním řešením od firmy Symantec.

V tomto sestavení se vám nemusí podařit nainstalovat dodatečné jazykové balíčky, tentokrát však existuje dočasné ruční řešení. Na mobilech se zase nemusí podařit nainstalovat hlasové balíčky. Ještě se ale vraťme k počítačům. Vlastníte-li více obrazovek, počítejte s tím, že se na některých z nich může přestat vykreslovat obraz s výjimkou ukazatele myši. Vyřešíte to restartem zařízení, nebo změnou nastavení. Nechte aktivní jen funkční obrazovku a pak se vraťte znovu k režimu rozšíření pracovní plochy.

Kompletní seznam opravených chyb a známých problémů naleznete na blogu Windows Experience.

Ohodnoťte tento článek!