T-Mobile zvýšil tržby i zisk. Internet už dodává čtvrt milionu zákazníků

5

T-Mobile nadále zůstává největším mobilním operátorem v Česku, ke konci roku 2018 měl 6,19 milionu zákazníků, meziročně mu přibylo 12 000 nových. Dvě třetiny zákazníků využívají paušální tarify, zbytek má předplacenky.

Počet provolaných minut nebo poslaných SMS se nemění, datový provoz ale vzrostl o 26 %. Za celý rok proteklo sítěmi 55,3 petabajtů. Během posledního čtvrtletí se alespoň jednou k mobilnímu internetu připojil 2,5 milionu lidí, z toho 76 % na smartphonech, 24 % na hloupých telefonech.

Operátor zvyšuje také vliv v oblasti fixních služeb. Pevné připojení k internetu (xDSL a LTE na doma) využívá 251 000 zákazníků (43% nárůst). Satelitní nebo internetovou televizi T-Mobilu přijímá již 86 000 zákazníků (132% nárůst).

TIP: T-Mobile za 399 Kč nabízí LTE o rychlosti 20 Mb/s a bez omezení dat

Celkové tržby za rok 2018 činily 27,2 miliardy korun, meziročně o 0,7 % více. Hrubý zisk EBITDA vrostl o 5,6 % na 11,4 miliardy korun. T-Mobile loni investoval 4,2 miliardy, které padly na výstavbu LTE, přípravu na 5G, pokládání optiky a pokrývání pražského metra.

T-Mobile zvýšil tržby i zisk. Internet už dodává čtvrt milionu zákazníků
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. Větší nebo neomezené mobilní datové balíčky tu ještě hodně dlouho nebudou, protože operátoři mají pevné mobilní (fuck logic) připojení, a je přece lepší prodat svoje služby x-krát, než jen jednou. Kdyby byl fakt velký mobilní FUP nebo neomezený, tak nepotřebujete doma/na chalupě další modemek s pevnou anténou, nepotřebujete žádné tematické no-fup balíky, nepotřebujete od nich TV, protože můžete používat jakoukoli IPTV co je na trhu. Kvalitou produktu bojovat neumí, což se po těch letech v kartelu ani nedivím, tak bojují nesmyslnými omezeními a ještě debilnějšími výmluvami. Fakt nechápu, proč pořád používají spojení jako specifický trh a průzkum chutí zákazníka. Kdyby nebyly zdegenerovaní kartelem, tak alespoň řeknou, že výstavba a údržba sítí je drahá, že jsou velké fixní náklady a vzhledem k tomu, že je u nás docela kvalitní domácí připojení, tak nikdo nemá potřebu jet na datech i kdyby byla 100GB/100kč. Místo toho nechají kdákat slepici z ministerstva.