Virtuálové mají lepší tarify než O2, T-Mobile i Vodafone, tady je důkaz

9

Asociace českých virtuálních operátorů si stěžuje na neférové velkoobchodní ceny, které si účtují síťoví operátoři. Kvůli nim pak nemohou nabídnout konkurenceschopné tarify. Český telekomunikační úřad provedl analýzu, na jejímž závěru by mohla trh začít regulovat. Z dokumentu vyplývá, že virtuálové snadno konkurují v předplacenkách a obecně základních tarifech s menším množstvím jednotek, ale u nejvyšších tarifů se nechytají.

Existují ale výjimky. Ve specifických případech můžete u virtuálů ušetřit stovky korun a získat i více dat. Těmi výjimkami jsou Tesco Mobile a Emtéčko. Oba hostují v síti O2, první z nich je navíc z poloviny vlastněn právě O2.

Když se nechcete vázat

Oním specifickým případem je to, že budete chtít tarif bez dvouletého úvazku. Za úvazek vám operátoři dají slevu okolo 150 Kč na měsíc, v případě O2 a T-Mobilu jsou součástí úvazku také bonusová data. Smlouvy uzavřené na dobu neurčitou žádné výhody (kromě možnosti je kdykoliv zrušit) nemají a operátoři se snaží všemožné maskovat, že takové nabídky vůbec mají.

Emtéčko má smlouvy rovnou bez úvazku, Tesco Mobile dokonce funguje jako předplacenka. Oba nabízejí neomezené tarify s 5+ gigabajty dat za mnohem lepší ceny než O2, T-Mobile a Vodafone. Vlastně je předčí, i kdybyste si u velkých operátorů nakonec sjednali úvazek. Oba navíc mají výhodnější FUP reset. Za nižší poplatek obnoví celý balíček dat, zatímco velcí operátoři vám za dvě stovky dají gigabajt.

Emtéčko nabízí tarif Mega za 486 Kč s neomezeným voláním a SMS. K němu lze za 275 Kč dokoupit 5 GB nebo za 419 Kč rovnou 10 GB. FUP reset je pak za polovinu. Za 716 Kč měsíčně tak dostanete neomezenku s 5 GB nebo za 905 Kč s 10 GB. U Emtéčka navíc funguje trik, jak získat ještě více dat za méně peněz, ale tento přehled už jím nechci komplikovat. Věnovali jsme se mu ve zvláštním článku.

Tesco Mobile má hodně chaotický web, ale při větším soustředění také objevíte perly. K předplacence lze dokupovat různé balíčky. Za 549 Kč dostanete 5 GB dat na měsíc. Po vyčerpání můžete FUP resetovat a získat dalších pět giga jen za 79 Kč! K tomuto balíčku lze dokoupit neomezené volání a SMS za 50 Kč na týden, tedy 200 Kč na měsíc. Za 749 Kč dostanete neomezenku s 5 GB.

Tesco má navíc do konce roku akci a datové balíčky aktivované pomocí SMS nebo z mobilní aplikace jsou o polovinu větší. Za oněch 549 Kč tak místo 5 GB dostanete 7,5 GB. Výhoda ale platí jen do konce roku a při resetu FUP se obnoví jen základní balíček, tudíž 5 GB. PS: Tyto datové balíčky nelze kupovat za bonusový kredit.

Srovnání tarifů bez závazku v ceně do 1000 Kč
Tarif Cena Volání a SMS Data FUP reset
O2 899 Kč neomezeně 1,5 GB ne, 249 Kč (2 GB)
T-Mobile 949 Kč neomezeně 4 GB ne, 49 Kč (100 MB), 229 Kč (1,2 GB)
Vodafone 971 Kč neomezeně 5 + 2 GB* ne, 99 Kč (250 MB), 199 Kč (1 GB)
Tesco Mobile 749 Kč neomezeně 5 + 2,5 GB** 79 Kč (5 GB)
Emtéčko 716 Kč neomezeně 5 GB 138 Kč
Emtéčko 905 Kč neomezeně 10 GB 210 Kč

* Bonusová data lze získat v aplikaci Můj Vodafone, akce může kdykoliv skončit, byť trvá už rok.
** Bonusová data lze získat jen do konce roku 2019

Virtuálové mají lepší tarify než O2, T-Mobile i Vodafone, tady je důkaz
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64.83%) 29 hlasů

9 KOMENTÁŘE

   • Seriozní virtuální operátor poskytuje i část technické infrastruktury a působí ve více zemích. Příkladem je LycaMobile, která má hlavní sídlo v Británii, ale působí ve vícero evropských zemích, a třeba v Polsku nabízí neomezené volání, sms a 30 GB dat za 120Kč měsíčně, viz https://www.lycamobile.pl/en/

    Takže pokud se chcete investigativně věnovat virtuálním operátorům, tak si odpovězte na otázku, proč nechtějí tito nezávislí mezinárodní virtuálové do ČR jít, a ne tady chválit fakt, že má nějaký lokální pseudovirtuál levnější tarif o pár desetikorun než hlavní operátor, když je to stejně 10x dražší než v Posku!

    • Plnohodnotný virtuál u nás byl jeden (Vectone Mobile), také se silným mezinárodním zastoupením, ale po roce odešel. Virtuálové prostě mají nastavené mizerné velkoobchodní ceny a firmy by musely tarify dotovat, aby mohly být levné a ještě rentabilní (což imho bude případ Tesco Mobilu).

     Srovnávat české virtuály a zahraniční jinak nejde, právě proto, že jinde mohou být velkobchodní podmínky postaveny jinak. A pokud ani čeští síťoví operátoři nemají tarify srovnatelné s Polskem, Finskem apod., virtuálové je budou mít jen těžko.

   • Na co? Už jen ta otázka ukazuje vaší odbornost, tedy nula. Tak já vám to tedy objasním, to že jsou virtuálové schopni konkurovat a nabídnou i nižší cenu než naše slavná trojka, je známo již několik let, takže znovu.
    A na to u vás někdo přišel až teď? Tak tomu se říká rychlost blesku. Ach jo 🙂

    • Tedy vy jste mi to nandal.

     Ano, virtuálové byly schopní nabídnout lepší předplacenky nebo tarify s menším množstvím jednotek. Ale u tarifů s neomezeným voláním/SMS a trochou více gigabajtů dat to rozhodně neplatilo. Ano, ty v článku zmiňované tarify Emtéčka ani Tesca nejsou nové, však v době představení jsme o nich také psali. Tenhle článek ale měl v aktuální náladě „virtuálové nejsou schopní konkurovat“ ukázat, že někdy to jde.

     Jestli se tomu dá něco vytknout, tak fakt, že tarify Emtéčka patří tak trochu do šedé zóny (jsou označeny jako zaměstnanecké, ale operátor je prodává každému) a Tesco Mobile patří napůl O2, takže to není nezávislý virtuál a může mít výhodnější podmínky.

     • Je úplně jedno jestli někdo patří do šedé, zelené, modré nebo černé zóny, důležité je, že to jde a i u tarifů s neomezeným voláním/SMS a trochou více gigabajtů dat to rozhodně platilo, trošku více by jste se měl snažit a najít si více informací, platí to již několik let.

 1. Tesco me nas…štvalo neustále zmenou podminek a vyhrožovanim ze zrusi bonus bez ktereho bylo nevyhodne. U emtecka mam klid. Pulku rodiny tam uz mam. Jednoduchý. Levný.. Bez závazků. Bez dobíjení. Bez hledani uchylnych dnů kdy se vyplati dobijet (kaktus)…