Jak na videokonference pro větší skupiny lidí? Tipy na bezplatné nástroje

Zřejmě každý, kdo může, pracuje z domova. Právě v těchto časech využijeme nástroje na spolupráci ve více lidech. Jak se ve větších skupinách setkávat online tak, abyste se u toho slyšeli a viděli? Nabízíme výběr bezplatných nástrojů s různými parametry.

0
Předchozí
Následující

Cisco Webex

Web: webex.com

K poskytovatelům přímočarých nástrojů na pořádání videokonferencí dlouhé roky patří Cisco, velký dodavatel síťových řešení. Webex poskytuje i v bezplatné verzi, jehož parametry v době koronakrize upravil tak, aby zvýšil jeho atraktivitu. Poměrně zjevně reaguje mj. na konkurenční Zoom. Online setkání pojme až 100 lidí (dříve padesát) a hovor může trvat neomezeně dlouho (dříve max. 40 minut).

Video přenáší v maximálním rozlišení 720p a můžete sdílet svou pracovní plochu. Podporuje tvorbu anket, plánování hovorů a během nich se účastníci a účastnice mohou hlásit. Nabídnuté prostředí a nástroje se výborně hodí pro potřeby výuky, kde vyžadujete více než jen pasivní a převážně jednosměrnou komunikaci. Během hovoru dále můžete psát na interaktivní bílou tabuli pro sdílení nápadů.

Předchozí
Následující