Google prodlouží život Hangouts, ale zařízne jiný chat

0

Situace kolem komunikačních služeb Googlu se opět trochu zamotává. Ještě loni jich měl minimálně šest. Běžným uživatelům nabízel textový chat Allo, videovolání Duo, univerzálního kecálka Hangouts a k tomu ještě YouTube Chat. Firmy kromě Hangouts dostaly ještě zvláštní aplikace Hangouts Meet a Hangouts Chat určené speciálně pro videokonference a textové zprávy. Firma z Mountain View ale slíbila, že tyto zmatky vyřeší a konkurenční služby sloučí či zruší.

Allo to už má za sebou a další na ráně byly Hangouts. Ty měly u firemních účtů G Suite i běžných účtů spojených s Gmailem skončit letos v říjnu a definitivní náhradou za ně by byla služba Hangouts Chat. Jenže Google změnil plány a před týdnem oznámil, že klasické Hangouts nakonec poběží minimálně do června 2020. A konec Hangouts pro běžné uživatele je v nedohlednu, zatím se počítá se stopkou jen u účtů G Suite.

Běžným uživatelům ale Google vezme něco jiného. Po dvou letech skončí YouTube Chat, který sloužil ke sdílení videí a vykecávání se s přáteli. Google k tomu uvádí, že se soustředí na veřejnou konverzaci prostřednictvím komentářů, příspěvků a Stories a že soukromou komunikaci už na YouTubu provozovat nechce. YouTube Chat tak skončí 18. září 2019.

via 9to5google

Google prodlouží život Hangouts, ale zařízne jiný chat
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů