Hlavní navigace

Allo končí. Google bude mít na vykecávání jen čtyři aplikace

6. 12. 2018

Sdílet

Zdroj: Redakce

V komunikačních službách má Google pořádný zmatek. Ví to firma, vědí to uživatelé. V Mountain View proto chtějí situaci trochu zpřehlednit. Matt Klainer, viceprezident pro spotřebitelské komunikační produkty, oznámil plán pro nejbližší měsíce.

Chatová aplikace Allo, která se již půl roku nevyvíjí, skončí v březnu 2019. Uživatelé mají do té doby čas exportovat starší chaty a přejít na jiný produkt. Přímou náhradou jsou Messages (Zprávy), což je editor SMS/MMS, který si ale poradí i s novým standardem RCS a lze jej spárovat s počítačem.

KL hlasovani

Sesterská aplikace Duo zůstane. Slouží k (video)volání a podle Googlu je úspěšná, takže ji bude nadále rozvíjet. Dostupná je na Androidu a iOS, o verzi pro počítače ale Google stále mlčí. (Nepočítáme-li Chromebooky, kde lze spustit aplikaci pro Android.)

Kromě toho Google potvrdil, že skutečně uzavře Hangouts. O termínech mlží. Klainer uvedl, že letos představené aplikace Hangouts Meet a Chat určené pro firemní komunikaci někdy nabídnou i běžným spotřebitelům a do té doby budou podporovat původní aplikaci Hangouts. Pro spotřebitele ale primárně vyvíjí jednodušší Duo a Messages. O YouTube Chatu raději pomlčel.

Byl pro vás článek přínosný?