Jak na videokonference pro větší skupiny lidí? Tipy na bezplatné nástroje

Zřejmě každý, kdo může, pracuje z domova. Právě v těchto časech využijeme nástroje na spolupráci ve více lidech. Jak se ve větších skupinách setkávat online tak, abyste se u toho slyšeli a viděli? Nabízíme výběr bezplatných nástrojů s různými parametry.

0
Předchozí
Následující

Skype

Web: skype.com

Další nástroj od Microsoftu je na dnešní poměry starý, pravděpodobně ho dobře znáte. Ve srovnání s domácím konkurentem jménem Teams analogicky platí, že v čím menší skupině operujete, tím spíše je pro vás Teams zbytečně komplexní až přebujelý. Skype je naopak relativně jednoduchý a jednoúčelový. Skupinovou komunikaci přitom pořád zvládá, a to jak textovou, tak audiovizuální. Videochatu se může naráz zúčastnit až 50 lidí.

Podporuje rozmazání pozadí za osobou stojící či sedící před webkamerou a sdílení pracovní plochy. V chatu si lze posílat i soubory do 300 MB. Pro Skype hovoří příjemné prostředí a dostupnost na mnoha platformách – funguje i v prohlížečích. Body mu ubírá občasná nespolehlivost (někdy nevíte, na kterém zařízení zazvoní, nebo jestli nezapře oznámení o nových zprávách). Zato umí nahrát celou relaci, kterou časově nijak neomezuje. Do konverzace můžete navíc pomocí odkazu přizvat osoby, které účet nemají. Jako jeden z mála zvládne zdarma plánovat hovory.

Skype umožňuje rychle vytvořit prostředí pro schůzku. Zvaným jen pošlete odkaz
Skype umožňuje rychle vytvořit prostředí pro schůzku. Zvaným jen pošlete odkaz
Předchozí
Následující