Vyšel Chrome 56. Očesává Flash, přehrává FLAC a řekne vám, že Cnews je nezabezpečené

1
Google Chrome
Google Chrome

Dva dny po Firefoxu 51 vychází Chrome 56. Jejich novinky jsou podobné. Nový prohlížeč Googlu již také podporuje 3D rozhraní WebGL 2.0, přehraje bezztrátový audio formát FLAC a upozorňuje též na weby s přihlašovacími formuláři, které běží na nezabezpečeném protokolu HTTP (lze je tedy po cestě odposlouchávat). U takových v adresním řádku uvidíte varování Nezabezpečeno.

Google Chrome 56
Google Chrome 56

U zabezpečených (běžících přes HTTPS) pak na stejném místě bude zeleně uvedeno Zabezpečeno nebo přímo název společnosti (pokud využívají drahé certifikáty, typicky banky nebo úřady).

Web s nezabezpečeným připojením
Web s nezabezpečeným připojením
Web se zabezpečeným připojením
Web se zabezpečeným připojením

Chrome 56 nově podporuje Web Bluetooth, rozhraní pro přímý přístup k různým bezdrátovým produktům. Webová stránka by například mohla rozsvítit žárovku apod. Toto rozhraní je ale dostupné jen pro Chrome OS, Mac a Android. Na Androidu je též nově podporováno rozhraní WebVR pro stránky zobrazené ve virtuální realitě.

Prohlížeč nově umí v notifikacích zobrazit i fotografie, nejen text. Dále podporuje nový CSS prvek position: sticky, který zajistí, že vybraná část stránky bude stále vidět i při posunování dolů. Chrome 56 u všech uživatelů spustil fázi „konec Flash Playeru“. Více o tom v našem starším článku.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář