Máte Windows 10 v1803? Opožděně startuje proces upgradování na May 2019 Update

Protože Windows 10 v1803 na podzim skončí podpora, Microsoft daná zařízení převádí na novější vydání Desítek. Tedy přímo na to nejnovější.

5

Původně Microsoft tvrdil, že proces automatizovaných upgradů na nejnovější vydání Windows 10 z verze 1803 začne v červnu. Tato informace byla uvedena ještě 16. července večer jako poznámka u aktualizace KB4507466 pro Windows 10 v1803 vydané téhož dne. To bylo matoucí, neboť ve stejný den na Twitteru upozornil na další novou informaci k danému tématu.

Firma potvrdila, že ke dni 16. července probíhá proces upgradování z verze 1803 a starších. Informaci najdete na webu dokumentace postupu distribuce. Technicky vzato zde Redmondští neuvádí výslovně, že proces startuje až v tento den. Dne 17. července však už na výše odkazované stránce věnované aktualizaci KB4507466 firma potvrzuje, že proces skutečně začal až včera. Pro většinu lidí změna lhůty naštěstí není rozhodují ani vyloženě důležitá.

Tip: Jak je to s distribucí Windows 10 verze 1903?

Situace je přehledná do té míry, že známe motivaci firmy a výsledek. Zatímco v případě verze 1809 je upgradování na May 2019 Update zatím dobrovolné, v případě hojně rozšířené verze 1803 už firma zakročí, aby daná zařízení nebyla ohrožena. Uvedenému vydání totiž končí podpora už za pár měsíců. Neznamená to, že vám Windows Update novější vydání Desítek nainstaluje hned během července. Distribuce je řízená, někteří se mohou dočkat klidně až těsně před skončením podpory verze 1803.

Pokud chcete na verzi 1903 upgradovat hned, vyhledejte aktualizace ve službě Windows Update. Pokud vám upgrade nabídnut není, stojí za tím s největší pravděpodobností známá nekompatibilita. V tom případě bude nejlepší ještě počkat.

Zdroj: Microsoft Docs via Windows Update na Twitteru

Máte Windows 10 v1803? Opožděně startuje proces upgradování na May 2019 Update
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  1. s medicínou wub žádné nežádoucí upgradování nehrozí. Ideální na aplikaci do starších strojů kde kolotoč upgradů netřeba, postačí jedna verze. Sám jsem nedávno proaktualizoval 1803 32bit a dal zámek aby majitel stařičkého ntb s 2,5GB RAM nebyl obtěžován.

        • To je právě ono. Ono ho to netrápí, ale právě takoví lidé jsou potencionální riziko pro všechny ostatní. To že je něčí počítač pacientem je jeho věc jen do doby, než začne být zneužíván k tomu, aby anonymně škodil jiným – například rozesílal spam, sloužil jako proxy, byl součástí botnetu a podobně. Trpí tím potom všichni ostatní, protože DDoS útoky se stávají mnohem jednoduššími pro útočníka a komplikovanějšími na odhalení, když útoky přichází anonymně z celého světa z infikovaných počítačů amatérů co si myslí že udělají nejlíp když si nechají počítač nezabezpečený. Je dobře, že Microsoft dělá něco pro to, aby uživatelské počítače zůstali aktuální. Co jim zbývá když jim do toho kecají lidi co IT rozumí jak koza petrželi.