Windows by mohl nabídnout stažení instalačních souborů při resetu

Útržkovitá informace naznačuje, že se dočkáme možnosti stáhnout instalační soubory při resetu systému. K čemu by to bylo dobré?

1

Na čem Microsoft pracuje? S tím se raději už moc nechlubí, aby předešel případným zklamáním, sem tam ale něco na veřejnost unikne. Nedávno jsme shodou okolností viděli novou nabídku Start a Centrum akcí, které Microsoft podle všeho připravuje pro Windows „Lite“. Stará známá WalkingCat objevila další novinku v neveřejném sestavení 18950. Do programu Insider Microsoft naposledy pustil sestavení 18945.

Naznačuje, že nově bude možné kromě tradiční lokální přeinstalace Windows (tím fakticky myslím funkci pro resetování, nikoli čistou instalaci prováděnou z média) provést také přeinstalaci stažením souborů z internetu. Co přesně by to znamenalo a jak by řešení doplnilo stávající model, není z útržkovité informace jasné, takže můžeme jen spekulovat. Navíc jako vždycky platí, že z testu může sejít.

Stažení by mohlo zajistit dostupnost nejnovější verze v případě, že ji ještě nemáte nainstalovanou, ale také prostě jen „čistou“ instalaci systému bez bloatwaru od výrobce počítače (ovšem stále s bloatwarem od Microsoftu), aniž byste k tomuto účelu museli shánět fyzické médium s instalačními soubory. Samozřejmě by přišlo vhod i ve chvíli, kdy by lokální soubory nebyly dostupné např. vinou poškození části úložiště.

Zdroj: WalkingCat na Twitteru via Neowin

Windows by mohl nabídnout stažení instalačních souborů při resetu
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlasů

1 komentář