Windows 10 verze 2004 se dostane na širší okruh počítačů

2

Oficiální distribuce Windows 10 verze 2004 začala koncem května, systém byl ale dostupný jen na vyžádání. Ve zhruba polovině června pak Microsoft rozjel automatizovanou distribuci, v rámci níž začal aktualizovat počítače s nejstarším podporovaným vydáním Desítek, tj. verze 1809. Její životnost byla kvůli koronaviru prodloužena do listopadu, je tedy nutné tyto počítače zabezpečit jako první.

Dne 22. července firma na webu podpory zveřejnila nové informace o distribuci. Na základě dat získaných prostřednictvím strojového učení, jež je v procesu distribuce zapojené, se Microsoft rozhodl rozšířit okruh počítačů, na které je May 2020 Update doručován. Stále neurčitě píše o tom, že se přecházení dotýká strojů, jejichž životnost se blíží ke konci. Tento pojem ani dnes není pevně definován.

Firma ale současně o pár vět dříve uvádí, že verze 2004 je k dispozici při manuálním vyhledání aktualizací ve verzích 1903 a 1909. To indikuje, že tato dvě vydání zatím nejsou předmětem automatizované distribuce nejnovější iterace Windows 10. Podle nových pravidel by verze 1909 ostatně zatím ani být neměla, zato životnost verze 1903 končí už v prosinci.

Našel si k vám Windows 10 verze 2004 už cestu?

Zdroje: Microsoft Docs

Windows 10 verze 2004 se dostane na širší okruh počítačů
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.78%) 18 hlasů

2 KOMENTÁŘE

 1. Nainstaloval jsem v2004 na 3 pocitace, dalsi dva me cekaji casem a potom v praci, ale to bych rad delal az nekdy zari-rijen, protoze delat to pred dovolenou je riskantni. Nemuzu preci odjet na dovcu a nechat kolegum pocitac polofunkcni.

  Zpet k trem nainstalovanym v2004. Pokazde se to povedlo bez vetsich problemu, ovsem jen do chvile nez jsem se podival do prohlizece udalosti. Opet pribyly jak systemove, tak aplikacni chyby. U vsech trech instalaci jsou chyby stejne, takze je zrejme, ze se jedna o bugy MS. Nakonec uz je ma MS i na svych forech, kde jim uzivatele skrz to prezdivaji.

  1. chyba se tyka starych Windows, zustanou funkcni nejake databaze, ale protoze jsou ve slozce Windows.old, tak to pise chyby. Reseni je jednoduche, spustit vycisteni disku a odstranit starsi verzi Windows.

  2. chyba je rozsirenim chyb pri indexovani disku. Spustte moznosti indexovani, sestavte znovu databazi a pripadne odstrante neexistujici slozky.

  3. chyba je v souvislosti z OneDrive, neodstrani se nektere nastaveni pri upgradu, vznikne novy CLSID klic a stary zustane, je treba ho vykopat rucne. Kde vsude nevim, hodne tech chyb mam uz pryc, treba ve zminenych moznostech indexovani se to musi odstranit, ale zatim jsem proste neprisel na to, kde vsude to je. Krome tech chyb v prohlizeci udalosti to nicemu nevadi, OneDrive funguje OK.

  Stale nejsou vyresene chyby s neodstranenyma neplatnyma kryptografickyma certifikatama, DCOM chyby a kernel-tracing chyby, ktere byly uz v predchozich verzich Windows 10.