Váš telefon přinesl SMS na počítač (v rámci Windows 10 Insider Preview build 17755)

První betaverze aplikace Váš telefon nebyla příliš uspokojivá, protože se na hony lišila od slibů Microsoftu. Firma do ní ale konečně přidala klíčovou funkci, a sice možnost číst SMS z telefonu. Můžete na ně i odpovídat.

4
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider
-
Zdroj: Microsoft

V pátek Microsoft vypustil další testovací sestavení již prakticky hotového Windows 10 October 2018 Update. Poslední vydání představují jen servisní rutinu, takže v nich obvykle nenajdeme nic, co by nás mělo nadchnout. Tentokrát však Microsoft spolu s Windows 10 Insider Preview build 17755 (samozřejmě ho najdete ve Fast ringu) uvolnil novou verzi aplikace Váš telefon, jež přináší očekávanou funkci.

Tou je příjem a posílání SMS z počítače. Jedná se o první krůček k opravdu propracovanému nástroji, už teď však mohu konstatovat, že v základu aplikace funguje. Z omezení zmíním především nemožnost mazat SMS přímo z počítače. Pokud ale obdržíte potvrzovací kód pro provedení platby, pro přihlášení k nějakému online účtu apod., nemusíte už brát do ruky smartphone.

K tématu: První dojmy. Betaverze Your Phone přináší jen třetinu slíbených funkcí

Jedná se o první betaverzi, kde se dokonalá funkčnost nikdy očekávat nedá z principu. Kromě nemožnosti mazat zprávy jsem zaznamenal, že na telefonu se přečtené zprávy za přečtené neoznačí. Synchronizace pak občas není okamžitá. Podporovány nejsou MMS ani RCS, načítají se jen zprávy z posledních 30 dní. Zato můžete vytvářet skupinové konverzace nebo psát digitálním perem.

SMS si na počítači přečtete a klidně na ně i odpovíte
SMS si na počítači přečtete a klidně na ně i odpovíte

Microsoft má každopádně základ, na kterém může stavět. Práci s SMS na počítači nám firma slibuje už roky a považuji za mírně ironické, že nám po letech slibů přinese hned dvě řešení v podobný čas. I na Skype se totiž nakonec dostane, testování dokonce začíná v těchto dnech. O tom více už brzy. Jen podotýkám, že aplikaci Váš telefon (Your Phone) můžete testovat také ve Windows 10 „19H1“ v kanále Skip ahead.

Další změny ve Windows 10 Insider Preview build 17755

Protože se od minula číslo sestavení posunulo jen o jednotku a oproti sestavení 17754 je novinka s číslem 17755 mladší jen o čtyři dny (navíc Microsoft už mnoho chyb vychytal v posledních týdnech), nepřekvapí, že se za tu dobu nestihlo provést mnoho oprav. Konkrétně byly vyřešeny tři problémy:

  • Na některých zařízeních se poslední sestavení Windows z režimu hibernace probouzela pomaleji než obvykle.
  • HDR video mohlo být za určitých okolností oříznuté.
  • V posledních sestaveních funkce Windows Hello prodlévala déle než obvykle na obrazovce s informací o tom, že se připravuje.

Dva známé problémy z minula zůstávají:

  • Při zvětšování textu pomocí specializované funkce pro usnadnění přístupu dochází k nežádoucímu ořezávání textu, případně se nezvětší všechny části textu.
  • Předčítání někdy nečte texty v Nastavení, a to při navigaci klávesou Tab nebo směrovými šipkami.

Podotýkám, že podle Microsoftu ani toto sestavení není finální.

Váš telefon přinesl SMS na počítač (v rámci Windows 10 Insider Preview build 17755)
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.43%) 7 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Aplikace na SMS v telefonu se nemění (můžeš dál používat Messages nebo vestavěnou aplikaci od výrobce), jediné co musíš je nainstalovat si do telefonu aplikaci „Microsoft Apps“, dát jí právo dívat se na SMS a přihlásit se do ní Live účtem (stejný jako máš ve Windows). Funguje to slušně, odinstaloval jsem Pushbullet, k ničemu jinému jsem ho stejně nepoužíval…