Kalkulačka v Desítkách už brzy bude moct viset vždy nad ostatními okny

1+1 = 2

2

Kalkulačka ve Windows 10 není mrtvá. V březnu Microsoft otevřel její zdrojový kód a byly oznámeny nové funkce. Zatímco algebru všichni nedoceníme, následující novinky však ano. Dave Grochocki z Microsoftu upozornil na to, že se dočkáme možnosti připnout Kalkulačku takzvaně navrch, aby byla vždy viditelná nad ostatními okny. Prý šlo o druhou nejčastěji žádanou funkci.

Spolu s tím bude snížen dolní limit pro změnu velikosti okna. Pokud budete chtít mít prostor pro jinou práci, Kalkulačku spolu s trvalou viditelností zmenšíte do skoro legračních rozměrů. V tu chvíli ovšem nebude platná k ničemu jinému než k základním výpočtům, to je snad zřejmé. Výhoda nástroje v Desítkách ovšem spočívá ve variabilitě – kdo chce, může ho naopak zvětšit tak, aby na Kalkulačku dobře viděl.

Nebo aby byla pohodlně ovladatelná na dotekových obrazovkách. V tuto chvíli není jasné, jestli bude možné Kalkulačku zvětšit, pokud aktivujete trvalou viditelnost nad ostatními okny. Kdy se nové verze Kalkulačky dočkáme? Ani to přesně nevíme, podle Grochockiho to ale bude brzy.

Nová Kalkulačka s minirežimem a možností být vždy navrchu

Zdroj: microsoft/calculator na GitHubu via Windows Latest

Kalkulačka v Desítkách už brzy bude moct viset vždy nad ostatními okny
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Funkce „Always on top“ by podle mě měla být standardně zahrnuta ve window manažeru a žádná součinnost aplikace by neměla být potřeba (možná snad jedině v případě, když se má zobrazit nějaké pro uživatele přístupné aplikační menu nebo ikonka).