Windows 7 bude brzy upozorňovat na blíží se konec podpory

Abyste nezapomněli, že se blíží konec bezplatné podpory Sedmiček, hodlá Microsoft ve Windows 7 začít zobrazovat upozornění, abyste měli čas rozmyslet si, co dál.

7

Pamatujete se na rok přítomnou a k horšímu měnící se nabídku, jež vyzývala k bezplatnému upgradu na Windows 10? Pokud jste si s ní nestihli vyfotit selfie, snad vám spraví náladu nové upozornění, které bude pro změnu informovat o blížícím se ukončení podpory Windows 7. Objevovat se začne v dubnu a připomene, že po 14. lednu 2020 už Sedmičky nebudou získávat nové aktualizace, takže je čas se na to připravit.

Připomínám, že velké firmy si budou moct platit dodatečnou podporou po dobu až tří let. Tato forma podpory bude s každým rokem dražší, běžní spotřebitelé a spotřebitelky na ni nedosáhnou. Microsoft plánuje více než jednu vlnu upozornění na konec podpory Windows 7. Zdůrazňuje, že pokud je nebudete chtít vídat, tak na tom prvním prostě označíte předvolbu, že o žádné další upozornění nestojíte.

Tip: Windows 10 pohání přes 800 milionů zařízení

Oznámení bude informativní a je otázka, jestli by nestálo za to, nabídnout opět bezplatný upgrade na Desítky. Ačkoli by to zřejmě nebylo nic proti ničemu, nejméně jedna zainteresovaná strana by z toho neměla radost, a sice výrobci počítačů. Osobně na poskytnutí nabídky bezplatného upgradu nesázím. Pokud byste starší stroj ale bezplatně upgradovat chtěli, jistá trochu skrytá možnost zůstává firmou otevřena – instalaci Desítek aktivujte svým produktovým klíčem k Sedmičkám.

Microsoft vytvořil webového průvodce, jenž vám poradí s možnými řešeními. Najdete ho na www.microsoft.com/windows7.

Windows 7 bude brzy upozorňovat na blíží se konec podpory
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70.91%) 11 hlasů

7 KOMENTÁŘE

    • Ne ne kamaráde, bude to jako u Windows 10. Zatímco doteď Windows 7 fungují každému kdo má hardware s jeho plnou podporou naprosto bezvadně (mimochodem proto, že na nich lze vypnout nesmyslné a zbytečné aktualizace a záplaty – prostě si to člověk může ošefovat sám) tak od této chvíle nastane po každém neřízeném a neřiditelném zásahu z Redmondu v systemu nějaký průser. Tu upaží ovladač, tu zmizí soubory, tu se nerozjede hra která do aktualizace jela úplně v pohodě …. až se užvatel nase*e a přejde na normální operační systém 😀

  1. „Pamatujete se na rok přítomnou a k horšímu měnící se nabídku…“.
    Zprvu to opravdu byla nabídka s MOŽNOSTÍ VOLBY (i když to byl jen křížek bez zapamatování výběru), ale ke konci se z nabídky stalo obyčejné oznámení (bez možnosti volby), že se naplánoval upgrade a kdo ho nechce, ať si ho ručně kdesi zruší.

    Uvidíme jak moc teď bude Microsoft ctít vůli uživatelů a po zapamatování volby už opravdu nebude nikoho dále obtěžovat. Tipuju alespoň jednu „chybku“ v aktualizacích, která zapříčiní, že se oznámení zobrazí ještě alespoň jednou.

  2. už nabídl MS do Desítek nějakou slušnou alternativku k Windows Media Center, tkerý v sedmičkám je, a skýtá slušný EPG k televizním stanicím? 😀 SW dodávaný k TV tuenru nejen, že není stále lokalzován, ale sekal se už v XP… natož vyšších 😀 takže stále nemám slušnou alternativu k MCE! co s tím? 🙁