Nechoďte k telefonu, když zapípá. Váš telefon přijímá oznámení z Androidu [Windows Insider]

K testování Microsoft okruhu Fast ring předhodil Windows 10 Insider Preview build 18885. Současně rozjel testování přijímání oznámení z mobilu s Androidem na počítači.

0

V pátek nevyšla jen servisní aktualizace pro dosud nevydaný May 2019 Update. Aktualizace umožnila ve Fast ringu provést migraci na vývojovou větev „20H1“ těm, kterým se to dosud nepodařilo. A skočit můžete rovnou na čerstvý Windows 10 Insider Preview build 18885, který kromě Fast ringu najdete i v kanále Skip ahead.

Nové sestavení přichází po dvoutýdenní pauze. Jestliže se sestavením 18875 nebyly doručeny žádné zajímavé novinky, opatrně se radujte, protože teď Microsoft na stůl pokládá aspoň něco hmatatelného. Jenže to hlavní stejně nesouvisí přímo s Windows 10 Insider Preview build 18885.

Váš telefon a oznámení z Androidu

Dávka vylepšení se týká řešení jménem Váš telefon. V březnu se odehrála veřejné premiéra testování zrcadlení obrazovky mobilu. Testování ale bylo natolik omezené, že se ho patrně většina lidí zúčastnit nemohla. Počet modelů podporovaných smartphonů se však zvedl. Patří k nim teď OnePlus 6 a 6T, dále Samsung Galaxy S10e, S10, S10+, Note 8 a Note 9.

Především se však ve Vašem telefonu objevuje možnost přijímat na počítači oznámení z Androidu. I tato funkce byla delší dobu slíbená, oproti uvedenému zrcadlení však není tak omezená. Využívá systém pro oznámení ve Windows 10, tj. informační pruhy se zobrazují nad hodinami a vypadají jako kterákoli jiná nativní oznámení. Podle Microsoftu by se měla na počítači zobrazovat v reálném čase.

Tohle budu moct posoudit až po pár dnech testování. Dlouhodobé zkušenosti s přijímáním SMS mě ale v tomto ohledu nenaplňují optimismem. Oznámení z mobilu se pak shromažďují přímo v aplikaci Váš telefon, kde si je můžete rovněž prohlížet. Aby vás oznámení nepřehltila, určíte, které aplikace vás na počítači smí obtěžovat.

Oznámení z mobilu vypadají stejně jako kterákoli jiná

Oznámení ve Vašem telefonu si aktuálně otestují ti, kteří se připojili k programu Windows Insider. (Osobně funkcionalitu vidím i v kanále Release Preview.) K zobrazování oznámení vám však reálně stačí Windows 10 verze 1803. Na mobilu pak musíte mít aspoň Android 7.0 a 1 GB operační paměti. Your Phone Companion pak vyžaduje schválení přístupu k oznámením. Microsoft přiznává, že v této fázi testování se notifikace jednoduše nemusí objevit automaticky. V takovém případě seznam ručně obnovte. Oznámení zatím ani nejsou interaktivní.

Reálné novinky sestavení 18885

Čekáte na novinky specifické pro Windows 10 Insider Preview build 18885? Microsoft rozšiřuje diktování o podporu dalších jazyků, čeština ani slovenština se však mezi ně neřadí. Hlasové zadávání vyvoláte klávesovou zkratkou Win+H. Ve Fast ringu se pak objevila aplikace Centrum Feedback ve verzi 1.1903. I v neanglických jazykových mutacích lze zadávat i prohlížet příspěvky v angličtině.

Sestavení jako vždy opravuje pár chyb, ale je také zatížené řadou známých problémů. Kompletní přehledy a detailní informace hledejte na blogu Windows Experience.

Nechoďte k telefonu, když zapípá. Váš telefon přijímá oznámení z Androidu [Windows Insider]
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlasů