Microsoft přehodnotil plán. Flash Player v Edgi a Internet Exploreru zatím nevypne

Na cestě za ukončením podpory Flash Playeru ve webových prohlížečích se na straně Microsoftu mění jedna drobnost. Firma i definovala, jak chce Flash podporovat v „Chredgi“.

1

Jsou to už celé dva roky a kousek, kdy Adobe oznámilo, že ukončí vývoj a podporu Flashe. Technologie se na webu dostala na úplný okraj. Většina prohlížečů vám umožní flashové prvky stále spouštět, a to až do plánovaného ukončení životnosti technologie ze strany Adobe v roce 2020, byť se značnými omezeními. Microsoft ale mírně upravil svůj plán a jednoznačně definoval postup pro svůj nový prohlížeč.

Nic se nemění na tom, že Flash ve starém Edgi a Internet Exploreru bude podporován až do samotného konce životnosti technologie, tj. do konce roku 2020. Podle původního oznámení ale někdy ve druhé polovině tohoto roku mělo dojít k vypnutí Flash Playeru v obou prohlížečích, byť ještě neměl být definitivně odebrán z jejich vnitřností – mělo být možné ho manuálně aktivovat.

Tip: Edge přijde o podporu prohlížení e-knih ve formátu EPUB

To už ale neplatí. Místo toho bude Flash Player v Internet Exploreru a Edgi fungovat až do konce životnosti technologie stejně jako doposud, tj. v Edgi budete muset spouštění prvků ve Flashi povolit, zatímco v Internet Exploreru bude Flash fungovat bez vyžádání souhlasu. K úplnému odebrání technologie dojde do konce příštího roku.

„Chredge“ bude nepřekvapivě sledovat vývoj prohlížečů na Chromiu. Flash Player v něm tedy bude nadále dostupný a k úplnému odstranění dojde do konce roku 2020. Do té doby ho využít můžete, je však standardně vypnutý, takže jej musíte manuálně povolit (pro každou stránku).

Zdroj: Microsoft Edge Blog

Microsoft přehodnotil plán. Flash Player v Edgi a Internet Exploreru zatím nevypne
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlasů

1 komentář