Andrej Babiš se sešel s operátory. Do týdne mu řeknou, co a jak

9

Český premiér dnes na Twitteru napsal, že se najednou sešel s generálními řediteli všech tří operátorů, aby mu řekli, proč máme tak drahá mobilní data. Podle Babiše se šéfové O2, T-Mobilu a Vodafonu brání, že ceny jsou nižší, než ukazují mezinárodní srovnání. Velká část populace totiž platí méně než, kolik je uvedeno ve veřejném ceníku. Do týdne mu dodají reálná čísla.

My už je známe díky analýze ČTÚ. Podle informací, které operátoři předali úřadu, totiž třetina rezidentních zákazníků využívá neveřejné nabídky a průměrná výše slev těchto podpultových tarifů činí 31 % (medián je 37 %).

Podpultovky skutečně deformují trh, ale operátoři v zahraničí je nabízejí také, tohle není další české specifikum. Bývalý ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek chtěl neveřejné ceníky zakázat, dobrý úmysl ale nedomyslel a to jej stálo křeslo.

Premiér Babiš dal před volbami drahá data na seznam priorit poměrně vysoko. Nezůstal jen u slibů, ale začal také jednat. Nedávno představil novelu zákona o elektronických komunikacích, které výrazně oslabují pozici operátorů ve vztahu k zákazníkům. Čerstvá analýza ČTÚ zase ukázala pokřivenost trhu, resp. jeho způsobilost k regulaci. Tolik tlaků možná nakonec opravdu způsobí, že operátoři své nabídky upraví. V minulosti po hrozbou regulace přestavili neomezené hlasové tarify a vpustili do svých sítí virtuály.

Andrej Babiš se sešel s operátory. Do týdne mu řeknou, co a jak
Ohodnoťte tento článek!
4.9 (98.33%) 12 hlasů

9 KOMENTÁŘE

    • Redmarxi, nechci ti brát iluze, ale Babiš byl za Trumphem kvůli nákupu armádních vrtulníků z USA. Babiš je prozápadní svině stejná jako Macron nebo Merkel, akorát to hraje na obě dvě strany, aby ho debilové volili a věřili mu a na straně druhé vítal muslimy a EU bolševismus.

  1. Takže vlastně sami operátoři vzkazují svým zákazníkům, že jsou pitomci, když platí ceny z veřejného ceníku. Zákazník co se neumí pohádat se svým operátorem je ztrestán cenou z veřejného ceníku a nemá právo si stěžovat.
    Nějak to ale pořád nevysvětluje proč jsou ty ceny z veřejného ceníku u nás nejdražší v Evropě.

    • Jakto že nevysvětluje? Vždyť sis sám odpověděl. 😂 Proč by ti něco dávali levněji když o to nestojíš? Nestojíš o to, tak plat ceny z veřejných ceníků, ale pak se nediv že tě mají za pitomce. A kontrola? Po kolikate už jsem dneska četl, že všemocný, zkostnately a hlavně zkorumpovaný ČTÚ (opět) přišel na to, že si operátoři nekonkurují A tak je to tady se vším od cen operátorů až po ceny a kvalitu zboží obecně ….