Hlavní navigace

Google prodlouží život Hangouts, ale zařízne jiný chat

26. 8. 2019

Sdílet

Situace kolem komunikačních služeb Googlu se opět trochu zamotává. Ještě loni jich měl minimálně šest. Běžným uživatelům nabízel textový chat Allo, videovolání Duo, univerzálního kecálka Hangouts a k tomu ještě YouTube Chat. Firmy kromě Hangouts dostaly ještě zvláštní aplikace Hangouts Meet a Hangouts Chat určené speciálně pro videokonference a textové zprávy. Firma z Mountain View ale slíbila, že tyto zmatky vyřeší a konkurenční služby sloučí či zruší.

Allo to už má za sebou a další na ráně byly Hangouts. Ty měly u firemních účtů G Suite i běžných účtů spojených s Gmailem skončit letos v říjnu a definitivní náhradou za ně by byla služba Hangouts Chat. Jenže Google změnil plány a před týdnem oznámil, že klasické Hangouts nakonec poběží minimálně do června 2020. A konec Hangouts pro běžné uživatele je v nedohlednu, zatím se počítá se stopkou jen u účtů G Suite.

Běžným uživatelům ale Google vezme něco jiného. Po dvou letech skončí YouTube Chat, který sloužil ke sdílení videí a vykecávání se s přáteli. Google k tomu uvádí, že se soustředí na veřejnou konverzaci prostřednictvím komentářů, příspěvků a Stories a že soukromou komunikaci už na YouTubu provozovat nechce. YouTube Chat tak skončí 18. září 2019.

via 9to5google