Hlavní navigace

Veletrh CES 2021 zrušen pro koronavirus, lednové HW novinky budou jenom virtuálně

28. 7. 2020

Sdílet

Zdroj: CES.tech
Koronavirus už zlikvidoval i hardwarové události chystané na příští rok: CES 2021 bude jenom virtuální. Bohužel asi přijdeme o dost hardwarových novinek.

Letos v první polovině roku byly kvůli pandemii koronaviru zrušeny prakticky všechny velké hardwarové události, na nichž jsou uváděné nové procesory, GPU či další věci – nebylo MWC, nebyl Computex, GDC ani GTC (privátní akce Nvidie) nebo herní E3. Zatímco u nás v Evropě to nejhorší ustalo (snad, raději zaklepávám), zejména v Americe pořád virus řádí. Není tak asi velkým překvapením, že byly zrušené další důležité události počítačového roku. Poslední obětí je rovnou CES, tedy největší veletrh roku spolu s Computexem.

Dosud možná mohla být nějaká naděje, že se CES příští rok bude konat (letos ho organizátoři stihli těsně před rozšířením viru na západ). CES 2021 se příští rok měl konat hned začátkem ledna (6.1. až 9.1.), ale konat se kvůli COVIDu nebude. Místem konání je tradičně Las Vegas, což je při stále se rozšiřující nákaze v USA teď nerealizovatelné. Pořadatelé dnes rozeslali oznámení, že se příští ročník ve své fyzické formě ruší. CES 2021 sice bude pořádán, ale jen digitálně.

Neuvažuje se o žádném odsunutí na pozdější termín, takže jde o zrušení bez náhrady, alespoň ve smyslu fyzické výstavy a možnosti si přímo na místě ve stáncích firem prohlédnou a osahat novinky. To bývá vždycky zdroj zajímavých zpráv o připravovaných monitorech, chladičích, zdrojích, grafikách, SSD a tak dále, o což přijdeme.

Tip: Co letos přinesl veletrh CES 2020

CES 2021 se bude konat jen digitálně, tedy formou internetových vysílání, prezentací a seminářů. Ty ale fyzické vystavování moc nenahradí a také asi nedají takovou příležitost k tomu, aby na sebe upozornily novinky neznámých nebo méně známých firem.

CEO AMD Lisa Su prezentuje úvodní keynote na CES 2019 1600 CEO AMD Lisa Su prezentuje úvodní keynote na CES 2019 (Zdroj: CES.tech)

Nepřijdeme tedy asi o věci jako jsou keynotes a uvedení nových procesorů (AMD například na CESu poslední dva roky uvádělo nové mobilní Ryzeny včetně Renoiru a oznamovalo řadu dalších věcí). Ty se mohou udát formou internetového přenosu. Ale množství věcí, které v prvním lednovém týdnu firmy a média vychrlí, bude asi tentokrát menší a méně zajímavé.

MMF23

Stačí se asi podívat na to, co se událo na přelomu května a června. Moc toho nebylo, zatímco normálně redaktoři píšící o počítačích a hardware v těchto dnech nevěděli, kam dřív skočit. Podobně méně vzrušující než běžně by tedy mohl být i leden bez fyzického CES. Na druhou stranu firmy teď budou na digitální formu lépe připravené, tak třeba přece jen zábavu dodají.

Intel na CES 2020: Tiger Lake, grafika Xe DG1, Project Athena (Fotogalerie)

Zdroj: CES

Byl pro vás článek přínosný?