Hlavní navigace

Windows 10 Insider Preview build 17746 je ve Fast ringu, Váš telefon v kanále Release Preview

27. 8. 2018

Sdílet

Zdroj: Microsoft
Microsoft vydal nové sestavení pro Fast ring, po delší odmlce vyslal novinku i do Slow ringu. Novými aplikacemi pak obohatil kanály Skip ahead a Release Preview. Tentokrát si přišli na své úplně všichni, kdo jsou zapojeni do programu Windows Insider.

Podobně jako další nedávná sestavení není ani Windows 10 Insider Preview build 17746 příliš zajímavý. Vyšel pro Fast ring a dělá to, co se na tuto fázi vývoje sluší, a sice opravuje chyby. Nic víc, nic míň. S programem Windows Insider však souvisí dvě zajímavější oznámení, které si Microsoft odbyl spolu s představením zmíněného sestavení Desítek. Aplikaci Váš telefon (Your Phone) začíná testovat v rámci testovacího kanálu Release Preview, tj. ve Windows 10 verze 1803. Pokud tedy máte stabilní vydání Windows 10, můžete se k testování bez vyššího rizika přidat. Tohle je oficiální a Microsoftem posvěcená cesta, nedávná možnost instalace aplikace ve verzi 1803 byla rychle zrušena. Teď se oklikou vrací přes program Windows Insider. Pro změnu do aktualizačního kanálu Skip ahead, kde se již usadila vývojová větev Windows 10 „19H1“, byla vyslána aplikace Screen Sketch (Skica na obrazovce) 10.1807.2286.0. Ta nedávno vznikla oddělením části funkcí z integrované platformy Windows Ink Workspace. Umožňuje ukládat snímky obrazovky a

Opravy a známé problémy v sestavení 17746

Pojďme se ještě podívat na to, jaké problémy byly vyřešeny ve Windows 10 Insider Preview build 17746:

MMF23

  • Předčítání neoznačovalo správně některé typy dialogových oken s nabídkami.
  • Pohybové ovladače pro Windows Mixed Reality jste museli znovu spárovat, aby byly ve virtuálním prostředí opět použitelné.
  • Symbol procenta byl v japonské a německé jazykové mutaci při resetu systému zobrazen na chybném místě.
  • V italské jazykové mutaci se mohlo ztratit tlačítko pro potvrzení odstranění souboru z OneDrivu skrze Průzkumníka.
  • Funkce pro přejmenování panelů (webů), které jste si uložili pro pozdější použití, byla prozatím odebrána. Microsoft děkuje za zpětnou vazbu a vyhodnotí, jak s funkcí naložit dále.
Nové sestavení pro kanál Fast ring Nové sestavení pro kanál Fast ring

Z minula na seznamu zůstaly tři známé problémy, víc jich hlášeno není. Nebo je aspoň Microsoft nepřizná:

  • Systém může spadnout při odhlašování nebo vypínání počítače.
  • Při zvětšování textu pomocí specializované funkce pro usnadnění přístupu dochází k nežádoucímu ořezávání textu, případně se nezvětší všechny části textu.
  • Předčítání někdy nečte texty v Nastavení, a to při navigaci klávesou Tab nebo směrovými šipkami.

Závěr

Nakonec ještě doplním, že dne 23. srpna byl po dlouhé době – takřka po měsíci – oblažen novým sestavením kanál Slow ring. Specificky se do něj dostal Windows 10 Insider Preview build 17738. Dona Sarkar, vedoucí programu Windows Insider, slíbila, že se v tomto týdnu dočkáme nových instalačních obrazů ISO, které budou postavené právě na tomto sestavení.

Byl pro vás článek přínosný?