Android P těsně před dokončením. Google vydal poslední betu

0
Android P
Android P

Devítkový Android se již blíží a brzkému vydání by nemělo nic bránit. Včera Google vydal poslední testovací verzi, kterou označuje jako Developer Preview 5 nebo taky Beta 4. Ve vývojovém cyklu již jde o tzv. release candidate. Systém je hotov, nebudou mu přibývat nové funkce ani API, ale už probíhají pouze finální testy a opravy chyb. Android P by v ostré verzi měl vyjít ještě ve třetím čtvrtletí, pravděpodobně se tak stane v srpnu.

Android P je první verzí, do jejíhož testování se ve velkém pustili i ostatní výrobci. Dříve se ladilo primárně na Nexusech a Pixelech od Googlu, teď je beta dostupná i pro telefony Nokia 7 Plus, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Essential Phone, Oppo R15 Pro nebo Vivo X21 (UD). I případné budoucí upgrady na Android Q by měl proběhnout rychle, a to díky Projectu Treble.

Co nový systém přinese, jsme si rozebrali ve dvou souhrnných článcích. Android P nativně podporuje displeje s výřezem, duální foťáky, indoor navigaci nebo fotoformát HEIF. Přinese vyšší rychlost, delší výdrž, lepší zabezpečení a díky provázání s umělou inteligencí ušetří čas automatickým prováděním všemožných úkonů, které byste jinak dělali ručně.

Android P těsně před dokončením. Google vydal poslední betu
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (87.5%) 8 hlasů