Takhle vypadá Huawei P30 Pro. Dostane foťák s 10× zoomem

0

Huawei před týdnem na MWC ukázal žhavou novinku Mate X se skládacím displejem a podporou 5G sítí, hlavní událostí začátku roku ale bude premiéra řady P30. Již 26. března se v Paříži dočkáme nástupců modelů P20 a P20 Pro. Těch čínská společnost prodala přes 16 milionů.

Huawei P20 Pro (recenze) je dodnes dle DxOMarku nejlepším fotomobilem na světě a P30 (Pro) by jej měl zastínit. Evropský šéf Huaweie před rokem sliboval, že firma letos představí smartphony s 10násobným zoomem. A první úniky týkající se P30 Pro mluví o tomtéž. Roland Quandt prozradil několik detailů a ukázal snímky P30 (Pro). V naší galerii najdete jen pár kousků, všechny si prohlédněte na WinFuture.de.

Co tedy víme? Oba telefony mají minimální rámečky a kapkovitý výřez v displeji. Obrazovka P30 bude rovná, u P30 Pro pak na bocích zahnutá. Společným znakem jsou trojité foťáky, ale ty se budou lišit. Huawei P30 přinese konzervativnější kombinaci hlavního širokoúhlého, ultraširokého a dlouhého objektivu (pravděpodobně s 2× zoomem), světelnosti by se měly pohybovat mezi F1,8 a F2,4.

Huawei P30 Pro ale nabídne až 10× zoom. Roland Quandt tvrdí, že trojice objektivů pokryje ohniskové vzdálenosti od 16 do 125 milimetrů (v přepočtu na kinofilm) a světelnost bude od F1,6 do F3,4. Rozsah ohnisek napovídá, že optický „zoom“ bude jen 7,8násobný. Ten ale Huawei možná doplní elektronicky. Google v Pixelech 3 ukázal, jak na to.

Obrázek P30 Pro také napovídá, že teleobjektiv nabídne periskopovou konstrukci jako v minulosti ukazovalo Oppo. Osa nemíří přímo do snímače, optika je vůči němu otočená o 90° a světlo se po cestě ohne pomocí dvou zrcadel. Huawei ve vyšším modelu nabídne i zvláštní 3D snímač pro detekci hloubky, který již firma nasadila v Honoru View 20.

Zbytek specifikací neznáme, ale lze očekávat, že v jiných ohledech budou telefony stejné jako Mate 20 Pro. Jen dostanou menší tělo a možná budou podporovat 5G sítě. Přesně to budeme vědět za dva týdny. V Paříži budeme u toho, čekejte první dojmy i následnou recenzi kolegy Radka Kejduše.

Takhle vypadá Huawei P30 Pro. Dostane foťák s 10× zoomem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů