Nvidia hlásí finanční výsledky za první kvartál. Od Q2 už míří ke 4 miliardám

Nvidia po Q1 hlásí tržby 3,08 miliardy dolarů a zisk 1,45 $ na akcii. Ovšem to pravé teprve začně v Q2: po koupi Mellanoxu míří ke 4 miliardám $ za kvartál.

53

Po finančních výsledcích Intelu a AMD už má účetní uzávěrku také Nvidia, jejíž kvartály jsou o něco posunuté. Firma opět zaznamenala vysoké tržby a zisky, ale nejžhavější je její prognóza na následující období. Slibuje totiž, že by tržby firmy mohly začít šplhat k nějakým čtyřem miliardám dolarů za kvartál.

Nvidia má účetnictví posunuté, takže v únoru až dubnu jí běželo první čtvrtletí fiskálního roku 2021. Pro to původně po vyhlášení výsledků za rok 2019 (fiskální rok 2020) uváděla prognózu okolo 3,0 miliardy dolarů.

Tržby 3,08 miliardy dolarů

To také bylo dosaženo a navíc firma (jak je zvykem) předpoklad o něco předčila. Nakonec jsou tržby 3,08 miliardy dolarů. Nvidia zase zvýšila hrubé marže až na 65,1 % (minulý kvartál 64,9 %, před rokem 58,4 %) a dosáhla čistého zisku 917 milionu dolarů, rozpočítáno na jednu akcii 1,47 dolaru. Je to 2,33× více než před rokem v Q1 FY2020 (tehdy byl zisk 394 milionů), přičemž tržby měla letos lepší o 39 %. Proti poslednímu kvartálu jsou tržby a zisk o něco nižší, ale to je dáno obvyklou sezónností.

Finanční výsledky Nvidie za Q1 FY2021
Finanční výsledky Nvidie za Q1 FY2021

Nyní k tomu, jak se dařilo různým částem Nvidie. Firma zdá se změnila formát, v kterém podrobnější výsledky uvádí, a přestala sdělovat čísla pro ARM procesory (dříve Tegra, ale tuto značku už firma nepoužívá). Místo toho uvádí rozdělení na divize „Graphics“ a na „Computer & Networking“. Toto je asi proto, že Nvidia koupila firmu Mellanox, kterou přidružila spolu se serverovými GPU do oné druhé sekce.

Finanční výsledky Nvidie za Q1 FY2021 pro jednotlivé segmenty
Finanční výsledky Nvidie za Q1 FY2021 pro jednotlivé segmenty

1,141 miliardy ze serverů

Ovšem zůstalo stejné rozdělení podle „platforem“. To uvádí, že Nvidia měla 1,339 miliardy z herní oblasti (zejména asi GPU, ale budou v tom asi i čipy pro Nintendo Switch), což je meziročně o 27 % více. Datacentrová divize se ale dostala na zcela bezprecedentní 1,141 miliardy tržeb, což je o 18 % víc než v předchozím už tak silném kvartálu a o 80 % vyšší číslo než před rokem. Na výsledku se možná už podílely první prodeje nových 7nm GPU A100 s architekturou Ampere.

Nvidia A100 GPU Ampere GA100 v provedeni SXM4 1600
Nvidia A100. GPU Ampere GA100 v provedení SXM4

Tip: Nvidia Ampere je tu: obří výpočetní GA100, 8192 shaderů. Architektura jde i do GeForce

Profesionální grafiky Quadro vynesly 307 milionů, o 15 % než před rokem. Automobilová divize měla tržby 155 milionů, meziročně ztratila 7 %. To Nvidia připisuje tomu, že automobilky koupily méně legacy čipů Tegra používaných v „infotainment“ systémech vozidel. Divize OEM pak získala 138 milionů.

S Mellanoxem se tržby Nvidie vyšplhají do nových výšin

Jak už ale bylo řečeno, nejmasitější je prognóza na další čtvrtletí. Po kryptokrizi se Nvidia v posledních kvartálech opět dostala na tržby nad třemi miliardami za kvartál, na které jí předtím vynesla kryptotěžba na GPU. Nyní se ale od této hranice odpoutá právě díky koupi Mellanoxu za 7 miliard dolarů.

Finanční výsledky Nvidie za Q1 FY2021 prognóza na druhé čtvrtletí
Finanční výsledky Nvidie za Q1 FY2021 prognóza na druhé čtvrtletí

V druhém kvartálu už totiž Nvidia čeká tržby okolo 3,65 miliardy dolarů. Je to s tolerancí plus minus 2 %, takže 3,58–3,72 miliardy. Je asi pravděpodobné, že Nvidia odhad opět předběhne. Hrubá marže má být mezi okolo 58,6 % (58,1–59,1 %). Tento skok v tržbách bude částečně díky zahrnutí tržeb Mellanoxu za celé čtvrtletí, přičemž na procenta podle Nvidie mají dělat „nízké náctky“, tedy asi 11–13 % celkových tržeb. Při 3,65 miliardách by to tedy mělo být 402–475 milionů, původní byznys Nvidie by tedy sám udělal 3,19 až 3,25 miliardy dolarů.

Zdroje: Nvidia (1, 2, 3, 4)

Nvidia hlásí finanční výsledky za první kvartál. Od Q2 už míří ke 4 miliardám
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 6 hlasů

53 KOMENTÁŘE

 1. Aha, takže 3mld tržby, 917 mega zisku, 65% hrubá marža.
  Ďalší kvartál, bez žiadneho krypta a s tým že AMD má už mesiace nie slabú 7nm ponuku – mimo performance/highend samozrejme.

  V týchto chvíľach si po troch mesiacoch zase rád rýpnem a síce zaspomínam na isté zaručené prognózy a predpovede oDD človeka ktorý tomu tak strašne rozumie a má styky priamo u výrobcov:
  18 listopad 2018 : „Následovat tak bude postupný sešup. Pokles příjmů, marží i zisků a růst nákladů.“
  29 leden 2019: „Párty skončila. Věci se vrací do normálu a NVIDIA na to nebyla připravena. Kocovina přichází.“

  …o +/- rok a pol neskôr je nVidia na 350USD za akciu, 900+ mega v čistom za kvartál a párty očividne neskončila – kde tie aDDDDDminove zdroje urobili chybu ? Kocovina a plač je očividne niekde inde 😀
  …ono to už vyzerá že úspech nVidie nie je postavený len na marketingu a tom že AMD nemalo konkurenčné produkty ale, to už asi „popíram realitu a pokuším se o flame“

  • Občas kuknem na zahraničné fóra, nájdu sa tam zúfalci, ktorí dúfajú vo výkon nových AMD herných grafík +15-20% nad výkon budúcej nVidie RTX 3080Ti…..tak to je lepšie dúfať v pristátie mimozemšťanov…kvalita AMD encoderu bude zrejme tradične na prd…

  • Maťko a malé děti chodí na DD, asi si inteligentně rozumí.
   Horší je, že pak tady plevelí diskuzi nesmyslama – a stačí mu k tomu CTRL+C a CTRL+V, ale dalo mu to zabrat se to naučil.
   PROSÍM, piš si do diskuzí na onom webu, ne tady. Díky

   • Jop, aj doktor na psychiatrii v Pezinku hovorili že mentálne som na úrovni 5r dieťaťa, som rád že mi potvrdila aj taká kapacita v obore ako si ty. Ďakujem.

    A tvoja prosba, no keby to záležalo len na tebe a mne nemám problém, problém je v tom že na oDDbornom webe sa akýkoľvek kritický názor či vítka proti reDDakcii a jej tvrdeniam a prognózam berie ako zločin proti ľudskosti a trestá sa mazaním a banom – písať niečo tam nemá absolútne žiadny význam, viď včerajšia diskusia na onom webe o i5 a R5 a jej premazanie.

    Hold budeš to musieť prekusnúť, je mi to ale fakt že ozaj strašne ľúto.

    • Tak to nechapu.
     Wendak ma snad v kazdym prispevku na DDW v podpisu:
     “Amd je nejlepsi uplne vsude a ve vsem a kazdy kdo koupi neco jineho je uplny blb”

     Jinak si nedokazu vysvetlit, ze ma tak dlouho aktivni ucet 😃

     Nebo je vyborny diplomat a umi v tom na ddw chodit a prezit 👍
     Klobouk dolu. Ja tam tedy roky uz nechodim.

     • „ze ma tak dlouho aktivni ucet …chodit a prezit“

      To je jednoduché, nikdy nesmieš nič, ani v náznaku či dvojzmyslom napísať proti AMD, imaginárnej redakcii ale hlavne proti aDDminovi + ak sa s ním dostaneš do „““““diskusie“““““ nereagovať resp. mu napísať ako veľmi sú jeho testy objektívne a tie ostatné stoja za prd.

      Potom tam môžeš fungovať roky-rokúce, môžeš nadávať, urážať, preklínať Intel, NV, či Apple, haniť testy iných webov či autorov, vyslovene im vulgárne nadávať (ko*ot, p*čus – aj také som videl, samozrejme BEZ aDDminovej rozhorčenej reakcie, veď naňho to nebolo tak aká slušnosť a vyvarovanie sa osobným útokom ? ) – ak sa držíš toho čo som napísal hore maestro ti neurobí nič.

    • Starý šmírák Speedy opět v akci 😀 Že Tě to pořád baví šmírovat ostatní 😀
     já tam mám nejspíš ještě účet taky 😀 Ale ani nevím krom přihlášení jak bych ho takhle dohledal a vytáhnul… nikdy jsem to nepotřeboval 🙂 Nejspíš nemám tuto duševní poruchu 😀

      • Prý staking. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

      • jj, nikdy ses neuklepl, že?
       Hlavně ve šmírování a zadávání cizích jmen/nicků, že?
       Bože, ty si fakt slizkej, fuj. Typuju, jestli vůbec máš nějakou holku/kluka, že je máš prolustrovaný ve stylu STB.

      • Jo boreček myslel stalking. Tak si zjisti co to skutečně je, vyhledání veřejně dostupné informace na internetu to určitě není.

      • Ty Tvé kecy o googlu a o tom jak jsou lidi blbí že si to mají zadat jsme už zažili… Když jsi měl dodat nějaký odkaz, aby jsi doložil svý tvrzení tak jako vždy bod mrazu jen jsi stupňoval hloupé napadání a nadávky…
       A děkuji přesně tohle jsem čekal že uděláš 😀 Teď ještě ukaž kde jsi dohledal ty moje osobní údaje šmíráku 🙂 Ty se totiž takhle nepovalují ;-). A právě kvůli takhle úchylným lidem je ani nikde volně nedávám…
       Prostě někdo má potřebu šmírovat druhé a jiný ne protože je mu to jedno…

      • A? díval ses na ten odkaz? Kde tam je moje příjmení a další osobní údaje kterými ses oháněl? Pořád jen meleš kolem, ale krom toho že máš nezvladatelné úchylné nutkání sledovat ostatní (což je šmírování) jsi nedokázal. Ukaž mi konečně bez keců kde jsi našel ty moje osobní údaje…

      • Mimo to Speedy promiň, ale Tobě fakt nedochází ani to, že když tu dáváš odkazy na jiné Tobě nepohodlné lidi. Tak tím vlastně potvrzuješ že jsi šmírák a šmíruješ jiné? Tobě přijde normální hledat na interenetu informace o jiných o jejich osobních datech a pod? Hoď tu ještě víc odkazů na další lidi ať zjistíme koho všechno vlastně ještě sleduješ a za kým ještě slídíš.
       Já třeba tohle nemám zapotřebí a kašlu na to kdo jsi Ty… Jsi mi někde kam slunce nesvítí… Když se snažím na někoho zjistit kontakt, tak mu napíšu osobně, že bych si sním rád promluvil přes email, TS a pod… A věřím, že taková je většina lidí i zde. I když se třeba hádáme, tak nevěřím, že Tynyt, Tombombino, Maudit, Gogo a pod hledají osobní informace a co by mohli vytáhnout na druhé… Věřím, že tak morálně pokleslých lidí je na světě málo a snad se nemýlím.

      • Lháři Kochrene, dej sem odkaz kde tvrdím že tam máte uvedeno příjmení! Další lež je, že tam žádný osobní údaj nemáte. Zkuste to znova a lépe. A víc Vám nemusím vůbec nic. Prostě jste v minulosti na několika serverech sám zmiňoval různé své údaje z kterých bylo jasné kdo jste. Osobně Vás neznám a ani po tom netoužím, ale znám několik lidí co Vás znají osobně.
       A jako výtka, že tu dávám odkazy je jako co? Sám jste to chtěl a opakovaně mě k tomu vyzval. Tak jsem Vám konečně vyhověl. Spokojen? Asi ne, když to zase používáte jako argument proti.
       A ano, je naprosto normální když někdo má názory jaké má, tak se podívat na stránku o uživateli. Proč tak asi tak ty stránky jsou že? Nebo zažalujte Stacha, že sbírá o uživatelích osobní informace. Takže si mistře „20 let v ICT“ raději ujasněte, co vlastně chcete a co jste o sobě vypustil na internetu.

      • Dobrý pokus 🙂 Ale sám jsi přiznal, že šmíruješ jiné a že jsi na mě vyčmuchal i příjmení a osobní údaje no a já pořád čekám na ten odkaz 🙂 Říkal jsi přeci že to je volně na google 😉 Pohádky mám rád a teď nějaké reálné data šmíro 😉 Prej znám lidi co Tě znají to je novinka 😀 Tos posledně netvrdil posledně je přeci vše na google 😉
       A ještě jednou nebudu li chtít nebudu o jiných sbírat informace… Jsi nemocný člověk… Já Ti nevím ale musíš mít hodně smutný život když musíš slídit za jinými. Takže přístě ten odkaz jo? 🙂

      • Lháři, ukaž kde píši něco o najitém příjmení? Pán je jak kolovrátek.
       Jinak máte problém odkliknout postnutý odkaz a zde si odkliknout najitý odkaz? Aha, mistr 20 roků ICT, já zapomněl.
       A ukaž lháři, jaké údaje tedy sbírám? Nic nesbírám, když už něco potřebuji, tak si najdu. Nic nesbírám.
       Ale možná by ses měl zeptat Stacha, určitě nám ukáže podepsaný formulář od mistra 20 roku ICT kde bude souhlas se zveřejněním osobních údajů. Pokud ne, tak by jsi měl na Stacha podat stížnost u úřadu na ochranu osobních údajů.

      • No chceš zneužívat toho, že to Tvé přiznání smazal Jan O. a tím Tě vlastně ochránil? Máš smůlu vidělo to tu hodně lidí.

       Jinak Víš co je smutné? Že kvůli nemocným lidem se musí mít ti normální na pozoru co na Internet dají…

       Jinak ta Tvá zášť je komická.. Ano já na rozdíl od Tebe v ICT pracuji.

       PS: když připustím Tvoji hru tak kteří Tví kamarádi mě znají OSOBNĚ? To jsem tedy vážně zvědavý 🙂 A uvědom si cos tu napsal, protože se znovu doznáváš a v odpovědích si protiřečíš…

      • Mé přiznání? Čeho? Tak už nám lháři konečně řekni, kde a kdy jsem ti rozšlápl bábovičku že po mně tak jdeš? Proč bych ti měl tady cokoliv psát? Ty jen pořád něco chceš a když to dostaneš, tak to ani neumíš použít. Tak na co si tady hraješ? Už to tedy není příjmení, už jsou to moji přátelé? Tak co, už ti nevadí osobní údaje veřejně vystavené u Stacha?

      • HWSpeedy 27.5.2020 at 19:26
       „ale znám několik lidí co Vás znají osobně.“ Ty už fakt ani nevíš co sis zase vymyslel za výmluvu?

       A Mi jen vadí, že šmíruješ ostatní lidi. U mě jsi někde dohledal moje příjmení. K tomu ses tu posledně doznal. Jenže jsi mě natolik urážel a napadal, že to Jan O. smazal. Teď se toho snažíš využít slídile?

       Nemocných lidí mi bývá líto…, ale Ty nejsi normální…

      • Aha, já nic to všechno on. Výborně lháři, to že jsi na mě nastoupil před nějakou dobou už nepovíš, co?
       Aha, výmluvy, Olšan to smazal. Cha, cha, cha. Takže kde píši o příjmení? V informaci “ale znám několik lidí co Vás znají osobně.” nic takového není. Ale Vy jste už opakovaně dokázal svou slepotu. Takže co Stach, už jste mu podepsal prohlášení ohledně zveřejnění osobních údajů? A co GDPR? Nic? Bééé, bééé, on to Olšan smazal.

      • Kochrene, to spineni se spinou za to nestoji..tihle jedinci nic jineho neumi a cokoliv mu napises stejne po nem stece.
       🙂

      • tombomino 27.5.2020 at 21:37
       Máš pravdu Tome… já zareagoval, protože vidím, že v tom pokračuje a tak jak jsem čekal nejsem jediný, kdo je jeho terčem. Mě by třeba tohle chování a jednání ani nenapadlo.
       Humorné je, když pak vidíš jak něco takového se ohání morálkou a pod a nasazuje na druhé ohledně jejich chování.

      • Takže co? Odpověď nebude a budeš se zase při příštím navezení tvářit jako vítěz minulého kola?
       Už sis to pořešil se Stachem? A důvod opakovaného navážení se nám taky konečně řekneš?

      • Před rokem 1989 takoví lidi pracovali pro StB nebo aspoň chodili se žlutou páskou PS VB.
       😁

      • Jj, dělám pro FBI, CIA, BND, BIS, KGB a MI5. Po úspěchu zde na EHW mě kontaktoval i Mossad. A za války jsem dělal pro Gestapo. Jen do toho AMD ne a ne se infiltrovat. Zkouším to přes účty zdejších fanatiků, ale nějak se nedaří. Budu to asi muset zkusit přes Čínu nebo přes Plzeň (nezapomeň tam pozdravovat vedoucího). 😀

      • @tynyt
       Jojo, PS VB na ty si pamatuji. Brali nam ventylky od kol 😀

       @Kochren
       to on pokracovat samozrejme bude, nic jineho totiz neumi 🙂

    • Ne, opravdu tam nechodím, to, že mám registraci z roku 200x neznamená, že tam chodím, naposledy jsem se šel někdy v březnu podívat a zjistit, jak dlouho tam jsem a mrknout, kdy jsem tam byl naposledy, protože mi tu někdo psal, že jsem zastánce DD.
     Ne, nejsem, nemám ho rád, stejně jako nemám rád Obra.

     A to, že mě nezabanoval bude asi proto, že si prostě s dětma nepovídám, pak nemá důvod mě banovat. Takže zkus něco jinýho, třeba ti to vyjde…

     • Osobne mi to je jedno, klidne si DDčka navštevuj, hlavne sa nerehoc podobným nešťastníkom, že majú inteligenciu malých decák…
      Máš tam vyškerenú DD auru 71, to sa získava jak ?

      • Co jsem psal já a o čem psali ostatní před 20 lety na to se mě fakt neptej, protože to nevím, ale kdybych psal příliš „AMD positive“, tak mám od redaktora dávno 100% auru, to mi věř.

 2. Hmm. Kdo umi, umi. Na to se neda rict nic, kdyz clovek vidi jak se NV uz nejaky patek dari.
  Zatim je NV muj oblibenec radu let, ale tesim se na Intel. Ja vim, ze to Intelu potrva dlouho, nez dozene vykonem NV a pokud to vubec dokaze, ale konkurence je dobra vec.

  • Ohledně Intelu a jeho GPU, nic není dopředu nijak dané, v této oblasti je to velmi často o tom, přijít s nějakým netradičním řešením, které ty „zaběhlé“ a mnohdy i velké firmy prostě nevidí. Prostě občas má někdo klapku na očích a vidí jen to svoje dopředu. Dalo by se najít mnoho a mnoho firem, velmi často i maličkých, které právě netradičním řešením předčily konkurenci. Bohužel většina takových je v dnešní době pak odkoupena těmi velkými.

   • “ přijít s nějakým netradičním řešením, které ty “zaběhlé” a mnohdy i velké firmy prostě nevidí“

    Veľmi dobre napísané… už len niečo také vymyslieť, vziať €€€ a vypadnúť 😀