Nvidia měla loni tržby 10,918 miliardy $. Letos se může dostat nad 13, stoupá v serverech

115

Finanční výsledky InteluAMD za uplynulý rok už máme za sebou a nyní oznámila, jak skončilo její hospodaření, také Nvidia. Firmě, která má účetní rok o něco posunutý a teď po lednu jí končí čtvrtý kvartál již účetního roku 2020, se dařilo velmi dobře. Její tržby opět přesáhly tři miliardy dolarů.

 

Nvidia v roce 2019: skoro 11 miliard dolarů tržeb

Nvidia ve svém čtvrtém kvartálu dosáhla tržeb 3,105 miliardy dolarů. V porovnání s prognózou vyslovenou v listopadu po výsledcích za třetí kvartál (ta byla na 2,95 miliardy dolarů plus minus 2 %) tedy firma dosáhla ještě o něco lepších čísel. Nvidia tím zaznamenala velký meziroční nárůst o 41 %, ovšem je to srovnání s poměrně slabým kvartálem Q4 2019, kdy firmu postihly výpadky poptávky kvůli dozvukům bubliny kolem těžby kryptoměn v letech 2017 až 2018.

Nvidii se podařila také poměrně vysoká marže 64,9 % a nízká daňová sazba, takže z hrubého provozního zisku 990 milionů dolarů měla čistý zisk 950 milionů dolarů, což na jednu akcii dělá 1,53 $.

Financni vysledky Nvidie za Q4 FY2020
Finanční výsledky Nvidie za Q4 FY2020

Za celý rok, respektive za účetní rok 2020 (únor 2019 až leden 2020) firma nashromáždila tržby ve výši 10,918 miliardy dolarů. To je o 7 % méně než za předchozí rok (tehdy 11,716 miliardy dolarů), je to ovšem dáno onou zmíněnou kryptobublinou – v závěru roku 2018 zůstalo v distribuci tolik starých grafik, že se odbyt nových nových vzpamatovávala téměř celou první polovinu roku 2019. Čistý zisk za účetní rok dosáhl 2,796 miliardy dolarů (hrubý provozní zisk byl 2,846 miliardy, Nvidia zaplatila asi 5,9% daň), což je 4,52 $ za jednu akcii. Hrubá marže za celý rok byla v průměru 62 %.

Financni vysledky Nvidie za FY2020
Finanční výsledky Nvidie za účetní rok 2020

Samostatná GPU jsou skoro třímiliardový byznys

Tržby Nvidie tvořily v čtvrtém čtvrtletí téměř z 90 % samostatná GPU. Ta jí vynesla 2,774 miliardy dolarů, tržby z čipů Tegra byly 331 milionů dolarů. Proti předchozímu kvartálu je to pro ně pokles o 26 %, patrně hlavně sezónními vlivy. Čipy pro konzole Switch pro vánoční prodeje se totiž vyrábějí ještě během Q2 a Q3. Nicméně před rokem byly prodeje Tegry v Q4 2019 jenom 225 milionů, proti tomu jde o značný nárůst.

Financni vysledky Nvidie za Q4 FY2020 jednotlive segmenty
Finanční výsledky Nvidie za Q4 FY2020: jednotlivé segmenty trhu

Nvidia měla ze serverů skoro miliardu dolarů v jednom kvartálu

Pokud se podíváme na rozdělení na jednotlivé segmenty, je vidět zajímavý jev. Tržby z herní oblasti proti Q3 klesly o 10 % a dělaly 1,491 miliardy, tedy ani ne polovinu celkového výsledku. 331 milionů vydělaly grafiky Quadro (meziročně nárůst o 13 %), prodeje automobilkám pak 163 milionu (stejně jako loni) a OEM prodeje (například vlastní servery DGX) 152 milionů dolarů (nárůst o 31 %). Úplně hlavní hvězdou jsou ale servery – v datacentrech Nvidia udala GPU za 968 milionů $. Jde o nárůst o 43 % proti výsledku před rokem (a o 33 % víc než v Q3). Pokud nejde o nějaký výkyv, nabrala tu tedy Nvidia hodně na rychlosti a právě tato oblast jí vytáhla tržby nad hranici tří miliard dolarů.

Financni vysledky Nvidie za Q4 FY2020 trend trzeb
Trend tržeb v jednotlivých segmentech za posledních 8 kvartálů

Letos bude mít Nvidia tržby přes 12 miliard, přes dopad koronaviru

Nvidia také jako vždy vyslovila prognózu tržeb na další období, z které se dá odhadnout, kam směřuje vývoj. V prvním kvartálu účetního roku 2021 (což je reálně únor až duben 2020) očekává Nvidia tržby okolo 3,0 miliardy dolarů – ovšem obvykle je tento odhad konzervativní, takže reálně by mohlo hodně pravděpodobně dojít třeba na 3,1–3,15 miliardy; hrubá marže má ještě narůst na zhruba 65,0 %. Podle Nvidie bylo původní interní očekávání 3,1 miliardy, ale pro oficiální prognózu bylo sníženo o 100 milionů $, což má zohlednit obavy z ekonomických dopadů nyní řádící nákazy koronavirem.

S touto úrovní tržeb Nvidia asi v následujícím roce hladce překoná úroveň 12 miliard $ tržeb za rok. Mohla by rovnou útočit už i na metu třinácti miliard. Firma prognózu na celý rok neuvádí. Ale teď začátkem roku má být dokončen nákup firmy Mellanox, který po započítání přidá další tržby – toto ještě v prognóze na Q1 není zohledněno a když nic jiného, toto by mohlo Nvidii nad 13 miliard dostat.

Nvidia Shield TV 2019 (fotogalerie)

Nvidia měla loni tržby 10,918 miliardy $. Letos se může dostat nad 13, stoupá v serverech
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

115 KOMENTÁŘE

 1. „NVIDIA se nedaří, jak se čekalo? Nižší příjmy z herních grafik, a horší rok než ten předchozí.“
  „AMD a Intel potvrzují skvělou formu PC platformy, kdy obě společnosti oznámily rekordní kvartály a nejúspěšnější roky ve své historii. Očekávalo se tedy něco podobného od NVIDIA, ale nestalo se tak. Naopak, uplynulý rok byl pro NVIDIA horší než rok před tím. A to ne o málo.“
  „NVIDIA totiž ztrácí pozici, kterou měla a užívala si v uplynulých letech díky problémům AMD, které prakticky zcela vyklidilo pole (nedobrovolně). AMD ale posiluje a konkurence se tak na trh postupně vrací.“
  „NVIDIA ale ohlásila rozhodně solidní celý poslední kvartál, který zachránil alespoň trochu situaci, jinak by celý rok býval ještě horší.“
  „Hlavním zdrojem příjmů pro NVIDIA jsou herní grafiky. Očekával se příjem z nich někde mezi 1,6 – 1,75 miliardami dolarů. Jenže NVIDIA za listopad, prosinec a leden, tedy své nejsilnější měsíce, dosáhla „jen“ na 1,49 miliardy, čímž tedy zdaleka nesplnila očekávání.“
  „Zejména pokles příjmů z klíčových herních grafik je pro mnohé nečekaný a evidentně se tedy časy mění. Ale osobně jsem tento vývoj předpovídal. NVIDIA neměla svůj stávající tržní podíl, příjmy z něj a pozici na trhu danou tím, že by byla nutně nejlepší, ale tím, že byla prostě jedinou nabídkou v situaci, kdy Intel nemá žádné schopné grafiky, a AMD řešilo existenční potíže. NVIDIA je ve zranitelné pozici tím, že AMD a Intel tvoří vlastní kompletní platformy, kdy hlavně AMD je nyní na vzestupu. A zejména Intel a jeho GPU budou pro NV značnou komplikací, protože drtivou většinu GPU dosud dodává právě do počítačů s Intelem a je na této platformě existenčně závislá. NV má tedy už jen několik dalších kvartálů aby něco vymyslela, protože Intel své GPU nabízet bude a nemusí být ani konkurenceschopné aby se prostě prodávaly v rámci platformy Intel a tedy vytlačily NVIDIA řešení …“

   • Psal jsem to tu už posledně… že si to mají tahat jinam a ne plevelit diskuse. Ale nemocný šmírák speedy si nemůže pomoct…
    Ať si založí anti DDW blogýsek a tam si můžou on a jemu podobní dělat dobře navzájem… Tady to jen plevelí diskuse…

    • naopak, je dobře, že sem sem tam někdo hodí výplody toho psychopata, protože člověk, který si nenechá vědomě ubližovat, na ten web nechodí … sám zajdu tak maximálně na diit, i když často nesouhlasím se způsobem presentace tém pány redaktory, většinou jde vyčíst jakákoliv relevantní informace

     • Tak si to házejte na svůj blogýsek a nezasírejte jiné weby… prostě demence.. To už rovnou můžu chodit tam…
      Zopakuji jediné co bylo dobré na DDW bylo že tam občas mohli prát své zkušenosti s HW i obyčejní uživatelé a potom že si jednotliví diskutující mohli napsat soukromé zprávy.

      • co nechapes na tom, ze nemas povinnost cist co speedy pise? necenzuruj tu obsah ostatnim, kdyz si ho muzes cenzurovat pro sebe sam. jestli se s tim jako dospely clovek (?) nedokazes vyrovnat, pak jsi sam chorym mozkem, jak nazyvas ostatni.

      • Vždy budu bojovat proti zbytečnýmu plevelení diskuse nesmysly. Opravdu mě nebaví přeskakovat polovinu příspěvků týkajících se DD. Nehledě na to, že mistr Speedy porušuje zákon 121/2000 Sb., zejména par. 31.

      • 🙂 aa, pan je nove oDDbornik na pravo, chybejici odkaz na zdroj? Samozrejme ze neporusuje, pokud je autor vyroku obecne znam nebo vyplyva z kontextu ci jine citace.

       Jediny kdo tu pleveli diskuse nesmysly je zde vase svata trojice. Vytvorili jste tu v tuto chvili 70 prispevku balastu kvuli jednomu jedinemu prispevku, ktery je navic ontopic.

      • Samozřejmě že porušuje – další Hnízdova lež. Já jen aby se Speedy nedivil, až na něj garážník podá t.o.
       „Vytvorili jste tu v tuto chvili 70 prispevku balastu“ – další Hnízdova lež.
       Teda ty se dnes překonáváš Hnízdo…

       Balastem jsou tvoje ubrečené příspěvky, ve kterých si stěžuješ na napadání a ve stejné větě napadáš ostatní komolením nicků, označováním za rudoarmejce apod. Nevidíš si do huby.

      • Ach jo, bezznoho bezznoho. Opet ses strelil do vlastni nohy a jeste k tomu tou samou co posledne. No kdopak tu prvni ze vsech napadal Speedyho, no kdopak? Vsichni tu nezerou seno, aby ti pekne prezvykovali tvoje hloupe lzi 🙂 Kazdy at se podiva kolik jste tu toho s kochrenem a trombem vyplodili a kdy.

      • hnizdo 19.2.2020 at 13:18
       „Samozrejme ze ma smysl o tom mluvit, a na ty nesmysly a zvracenosti upozornovat. Vzdycky.“

       Vždyť to sám píšeš. Takže ano, budu vždy na zvrácenosti typu Speedyho fetiš upozorňovat. Napadání tam není žádné, to je další z tvých lží. A dále to nejdůležitější, já tu nebrečím v každé diskusi jako ty, že mě někdo nepadá, mně je to totiž úplně jedno, takovej uplakánek jseš tu prakticky pouze ty a přitom jsi to opět ty, kdo ve stejném příspevku napadá ostatní urážením a komolením nicků. 😀 Prostě Hnízdo ulhánek s lejnem v hubě.

      • Bééééé, béééééé, béééééé, zase sem taháte toho Stacha béééééé. 😀 😀 😀

      • Už zbývá jen Maudit a stádečko bečících ovcí co si navzájem líže jisté partie bude celé. 😀

  • Před rokem nVidia ohlásila, že na příští rok očekává mírný pokles tržeb. Nakonec ten pokles byl 7 %. Pro srovnání, AMD ohlásila očekávání růstu o vyšší jednociferná procenta, nakonec z toho byla nižší jednociferná procenta. Tedy ani jedna z firem nesplnila svá očekávání, ale ani u jedné, to nebylo nic kritického, v podstatě dobrý odhad.
   Když porovnáme u obou firem jen poslední čtvrtletí, rostla nVidia meziročně o 41 %, AMD jen o 18 %. Tady to své konkurenci naopak dost natřela. O tom, že jí to natírá v maržích a zisku, asi také není třeba sáhodlouze hovořit. Ovšem fanatičtí příznivci konkurence, to samozřejmě mohou vidět jinak. Pořád mluví o tom, jak jednou všichni uvidí. A pořád ta doba ne a ne nastat.

   • U Nvidia je mnohem víc vidět ten vliv té kryptobubliny, to činí meziroční srovnání hrozně komplikovaná.
    Q4 2018 a Q1 2019 (kalendářní, takže účetní Q4 FY2019 a Q1 FY2020) zejména byly postižené velkým propadem tržeb na nebo pod úroveň před těžební horečkou kvůli tomu, že v distribuční síti zůstaly velké neprodané skladové zásoby, takže v Q4 2018 se prý Nvidia víceméně přestala prodávat partnerům GPU jako GTX 1060 a prodejci trávili přebytky. Tj. těch 41 % je produkt tohohle možná spíš než reálného výkonu. Předtím Q4 2017 asi ale zase bylo nadhodnocené o tuhle poptávku, takže se nedá moc srovnávat ani s Q4 2017 (což jsem chvíli zvažoval tam pro orientaci dát).

    Každopádně těch +41 % vypadá mnohem líp, než jaký je fundamentální růst Nvidie. Až tak v Q3 se bude dát líp srovnávat meziročně (tam už snad přetrvávající efekt těch krypto skladových zásob bude malý).

    (U AMD byl stejný efekt, ale protože u nich je podíl grafik maximálně tak pětina-čtvrtina celých tržeb, tak se to mnohem víc rozředilo a utlumilo.)

     • Hele pomalej HW..jestli tady nekdo neomu slape na babovicky, tak je to tak akorat DD, ktery slape tobe akorat tak na nervy. Ty mas z neho mindrak a ten si ulevujes tim, ze tady roznasis to jeho ctenivo, o ktere nikdo nestoji. To je cely. Kdyby jsi mel spetku rozumu tak by jsi pochopil, ze na jeho vlastnim webu si muze psat cancy jake chce a ze stejne jiny nebude. Stejne jako si jini lidi delaji svoje blogy a pisi tam co chteji oni.
      Ale to by jsi musel mit tu spetku rozumu…

      • Aaaa, trollí mimino se probudilo. Další takový který tady dělá někomu reklamu tím, že ho přímo napíše. Určitě ti za to děkuje a tetelí se blahem.

      • „Další takový který tady dělá někomu reklamu tím, že ho přímo napíše. Určitě ti za to děkuje a tetelí se blahem.“
       .. aha..a nechces mi to prelozit do srozumitelneho jazyka. Ono ja nerozumet rec tveho kmene

       Jinak neboj speedile..on ti DD ty tvoje babovicky bude rozslapavat porad..on jeten “ zly“. Ale ty jsi trouba, co mu nato pokazde skoci…

      • Jinak skoda, ze jsi z toho meho komentare nic nepochopil a jedes si tu svoji linku, jen v opacnem garde jako vyse jmenovany.
       Zkus si ji ale aspon vest na jinem webu 🙂

     • Hele ty bojovníku já ty jeho výmysly nemusím. Nelibí se mi jak ohýbá realitu. A ne zatím tam acc co vím mám 😀 Mimo jiné když už chceš lhát tam mi najdi kde se chovám jako on a píšu to co on. Stalkere…

      • Nervičky? Kdepak píši „Mimo jiné když už chceš lhát tam mi najdi kde se chovám jako on a píšu to co on.“
       Buď od té lásky a cituj mě kde tohle píši.

      • Tady ses o to pokusil šmíráku.. „Takový bojovník v garáži a není to tak dávno.“

      • Aha, takový borec a neumí zadat jeden příkaz do googlu. Nebo i tomu borec říká šmírování? Aha, tak to jo.

     • Chlapče on je šmírák pro to, že dohledává soukromé a osobní informace o jiných uživatelích. prostě stalker… Jestli to obhajuješ jsi stejně úchylný jako on.
      A nepsal jsem to tu jednou takže nedělej že o tom nevíš…

      • ??? Konkrétní příklad? To že jsem napsal že jsi v době minulé velmi aktivně psal na jeho g(b)logu je jako stalking? Dohledej si co to vůbec znamená.

      • já nevím, kdo co dohledává, neznám historii vašich sporů(nesleduji, nestalkuji), takže ty přimrdlé věty o tom, že jsem v nějakém případě úchylák, ti na slávě příliš nepřidají … měl jsem tě za celekm normálního … a ten „chlapec“ 😀 opravdu nesedí … cítím se sice takový ten „věčně mladý“, občas to ale stojí za pěkné hovno …

       k té posledné větě … já si opravdu nedělám zápisky z diskuzií a zbytečné informace většinou vyouštím …

      • Šmíráku uvědomuješ si jak si protiřečíš? Prvni kec kde jsi něco takového napsal a nyní se tu sám přiznáš 😀
       Jinak ne a nezakecávej to já to tu psal dohledáváš si osobní informace o jiných diskutujících a což je jistá forma stalkingu. Proto jsi šmírák… A ostatně nikdy jsi to ani nepopřel a vlastně ani nemůžeš protože je to fakt 🙂

       Gogo – Ty se tu mnohdy snažíš ostatní označovat za děti a chlapce… Jen návrat vlastní medycíny 🙂

      • Hele borečku, máš pro to obviňování nějaký relevantní důkaz?

      • Kochrene, o nic se nesnažím, beru to jen z pozice svého věku (59), pokud jsem se tím někoho někdy nějak dotkl, omlouvám se, nebylo to myšleno ve zlém … zady to zní spíše jako že jsem nějaký usoplenec, co schvaluje nevímjaké hrůzy … tu med(i)cínu ti někdy vrátím i s úroky, pokud právě nebudu mít svůj den … v každém případě byla ta tvoje poznámka ukázkově chrapounská …

    • to je zajimave jak poukazovani na rudoarmejske dezinformace nejvic vadi zdejsim skalnim rudoarmejcum – tombo, kochren, azznoha.

     pokazde se nedokazi udrzet, nadavaji a utoci. protim je to tak snadne – necist to. ne! smazat, zabanovat, spam! 🙂

     to hodne vypovida.

     • „Rudoarmejci“ vs „pokazde se nedokazi udrzet, nadavaji a utoci.“
      …. aneb mnohokrát usvědčený prolhaný Hnízdo (proslavený svým lhaním po většině českých webů) opět přesně popsal sám svoje útočení. 😀

      Anebo Hnízdova logika… když bych napsal, že DD je super a objektivní, jsem rudoarmějec, když napíšu, že DD je žumpa a odpad, jsem opět rudoarmějec, akorát triggnutý. 😀

      Ulhánek Hnízdo se jen potřebuje vyblinkat jako vždy.

      • …ja jsem jen cekal, kdy se zase bezznoha streli do vlastni nohy a usvedci sam sebe 🙂 ty muj prolhany mamlasku, kdopak prvni reagoval na speedyho? kdo to byl, prvni ze vsech? kolikrat jsem ti psal, kde ty nohy porad beres, ze jeste chodis… a zase a znova si jednu ustrelis, fascinujici.

      • A opět dětinské komolení nicků, opět další nadávka od Hnízda, který tady na stejné stránce brečí něco o tom, že tu ostatní stále někoho napadají…
       Tady je jednoznačně vidět kdo koho napadá a kdo si nevidí do huby… až tu budeš opět brečet a žalovat s nudlí u nosu, jak je tvým zvykem, tak ti to rád připomenu… 🙂

      • clovece, stoji ti to za to? myslis ze protoze proste napises dalsi nesmyslny blabol pote co ses tu absolutne znemoznil, ti to nekdo sezere? ze to nejak vylepsis nebo vysvetlis? tys byl prvni v rade, stejne jako obvykle, kdo tu napdal ostatni offtopic prispevky mirene pouze proti osobe, nikoliv tematu. muzes tancovat, pomlouvat, lhat, nadavat, je to jedno, proste jsi prvni v rade 🙂

      • Lži o něco víc, zatím nic moc Hnízdo, přitlač na pilu… 😀 Víš, on kdo není úplně blbej, tak si tu dohledá co jsem napsal já a co jsi napsal ty: „rudoarmějci, trombóza, mamlásku, beznohha atd…“ Navíc já si na nic nestěžuju, to jsi pouze ty kdo brečí redakci na rameno pod každou druhou diskusí, že ti někdo komolí nick a uráží tě.. 😀

       Posledně jsem zavítal na PCT a tam Hnízdo u příspěvku -50 a pět lidí tě tam označilo za lháře. 😀 Chlape něco s tím dělej, protože tvoje figurka je už proslavená chronickým lhaním opravdu všude. 😀 A rychle napiš pět výmluv jak jsou to na všechno rudoarmějci a klony DD. Chápu, že ti rupe cévka, když tě pravidelně vypískávají i zelenomodré ovce uprostřed toho vašeho Zdendova chrámu. 😀 Si potřes s rukou s DD, jste prakticky na stejné úrovni. 🙂

     • Hnidile jsi tradicne vedle. Mne vadi to neustale pomlouvani co tady lidi jako Ty, Speedil a dalsi delate. Psal jsem to nekolikrat. Ukazuje to na vas character. To ze to nechapes je akorat smutne. To ze k tomu primeles ty svoje fanouskovsky pindy..ty stejne nic jineho neumis.
      Ale neboj, ono se v zivote veci vraceji.. takze az vam to vesele pomlouvani nekdo vrati, tak aspon budes vedet za co 😉

      • Dovolím si Vás upozornit na takovou maličkost, že všechny příspěvky prozrazují hodně z charakteru autora.

       Tedy i Vaše!

      • Nejak jste zapomel na sebe..vy budete asi jen ta potrefena husa..
       😉

      • @tombomino 20.2.2020 at 12:51

       Nezapomněl. Zkuste si to přečíst znovu. (Případně někoho požádejte o výklad)
       .
       .
       .
       .
       .
       .

       (Je to tam jasně napsáno „všechny příspěvky“.)

       Těžko pak diskutovat s někým, kdo nechápe nebo nečte příspěvky ostatních.
       O to smutnější je, že si takový člověk hraje na zachránce diskuzí a cenzora.

 2. „Čistý zisk za účetní rok dosáhl 3,580 miliardy dolarů“ – no, nebolo to 2,796mld USD ?

  Každopádne nech 2,8miliardy US papierov v čistom, spolu teda za posledné 3 roky v čistom 10 miliárd !!! (no dobre 9,98mld.)

  Marža 60+%, ohromné prekonanie pred ťažobného roku 2016 – 1,66mld v čistom, a len 8% pod „ťažobným“ rokom 2017 – 3,047mld. Oproti šialenstvu z minulého roku kde trhli 4,141 mld. samozrejme oveľa menej.

  OK, oproti tomu minulému roku je to výrazne menej ale myslím že smer a vývoj je jasný + osobne nemám pochybnosti že ak toto dokáže nVidia na 12nm a obrovských jadrách, pri nábehu na 7nm a úplne novej architektúre to bude na konci roka 2020 3+ mld. v čistom za rok.

  Ako sa hovorí, „môžete ju milovať, môžete ju nenávidieť“ ale tak čísla hovoria sami za seba kam sa nVidia dostala za posledných 4-5rokov.

  Bdw. Ako píše HWSpeedy, je zaujímavé ako istý aDDDDmin dokáže aj 3tí najlepší rok v histórii firmy ktorí naviac len o kúsok – spomínaných 8% – skončil pod „kryptorokom“ 2017 podať ako pomaly katastrofu a armageddon. Koľkože to na CPU aj GPU trhli za posledné 2-3 roky tí superborci z AMD ktorí vládnu maistreamu, ovládajú konzole aj herný vývoj ? Ale také porovnanie by bolo samozrejme neobjektívne a ignorujúce fakta 😀 Howk ! áno musel som 😀

  • Maťko911
   Bodejť by se nVidii nedařilo, když AMD dlouho nic nenabízelo… Strašně dlouho tu proti novým nVidiím nebylo nic… Nabízeli jen to co si člověk mohl koupit za pár babek po pádu tzv „zěžení“. Až pak přišly 5700(XT), ale nic víc… pak se zas dlouho nic nedělo a až teď se ukázala zajímavá grafika 5600XT. Grafika 5500XT je podle mě poněkud drahá slušela by ji nižší cena… Ale 7nm je prostě asi stále dost drahý výrobní proces…

   Každý normálně smýšlející člověk to musí vidět… Jen nechápu proč se tu neustále musí tahat DDW.

   • No, už to vyzerá že tých 7nm nebola tak jasná a jednoznačná voľba.. …ale jasne že ak AMD už malo postaviť nové grafiky tak zase robiť ich na strom procese nemalo zmysel…

    …DDW sa musí ťahať lebo ako som 100x písal o ňom sa dá diskutovať všade len nie na jeho webe + nemám pocit žeby sa zase ťahal všade a tak často.

    PS: 5600XT je super resp. bola pri nástupe od Sapphire za 280€ ale nie teraz kde po pár týždňoch idú nereferencie od 300+€ a vyššie čo je čistý nezmysel.

    • Jj to ne i když jsem si říkal že ty levnější by mohli nechat udělat na 10nm u GloFo (mám dojem že mají tzv 10nm psalo se o tomm, i když to je jen vylepšený 14nm).

     DDW ale proč to tahat sem proboha… Nikoho to nezajímá jen to otravuje a ty mega příspěvky i plevelí diskuse. Jinak ne tak často? Podívej se posledně to vytáhli vlko se speedym teď tu hodil mega příspěvek šmírák speedy.
     Opravdu nebylo by lepší si založit anti DDW blog? Nebo aspoň napsat ve zkratce ať kdo chce se koukne…

     5600XT stouply na ceně? Člověk by spíš čekal pokles 🙂 Teď jsem to nesledoval.

     • „DDW ale proč to tahat sem proboha… Nikoho to nezajímá jen to otravuje a ty mega příspěvky i plevelí diskuse“
      Lžete! Mně to zajímá.

      Nemluvte prosím za všechny, přípomínáte tak toho, za nějž se tolik stydíte 🙂

      • Lze objektivně říci, že pokud to nezajímá tohoto jedince, tak to nezajímá nikoho. Cokoliv jiného je objektivně lež. 😀

       Jinak krásné kdo tady přímo zmiňuje toho jistého pána a jeho g(b)log a dělá mu přímo tu jimi nenáviděnou reklamu. Ale já to rozhodně nejsem.

      • Nikoliv..zajima to stejne potrefene husy jako HWspeedy a Simi, kteri nechapou, ze DDW si muze v podstate psat co chce, jelikoz je to jeho soukromy web.
       Jenomze to by museli mit tu spetku rozumu…

      • @Tome veď nech si píše čo chce, to mu myslím nikto neberie…

       …ale nech
       JEHO názor či
       JEHO skúsenosť či
       JEHO testy
       nepredkladá ako JEDINÚ, OBJEKTÍVNU, 100% PRAVDU !

      • @Matko
       ..ale on jiny nebude. To je podobne, jako by jsi chtel po nejakem fanatickem komunistovy, aby to co pises, nevydaval za pravdu. To preci nejde. Pokud je nekdo zaslepeny, tak to svoje za pravdu bude vzdycky vydavat. To ze pise, ze je to objektivni na tom nic nemeni.
       Je to jeho web, stejne jako je spousta jinych webu z jinych tematik, ktere taky budou prohlasovat, ze pisi pravdu. Jaky je v tom rozdil? Zadny..
       Tam te to nesere, protoze te to treba nezajima, tady to lidi stve, protoze tam bud dostali banana nebo pise proti jejich znacce nebo je jednostranny. Ja nerikam, ze ma mit clovek stejny nazor jako ten jeho, ale at si ho ventiluje na svem „DDWorldu“ a ne tady.

      • Simi – máš li to nutkání, tak si zajdi na originál… A nemusí se s tím zasírat diskusi tady…

       Jinak Tom má pravdu. JJsou lidi co se budou do krve hádat že je země placatá… A nic s nimi nenaděláš. Pokud si to píší na svém soukromém webu tak ať si tam píší co chtějí. A ti co budou chtít si to tam budou číst… Ostatní fakt nemusí.

      • @Tombomino resp. KOCHREN vašu myšlienku chápem a beriem a áno „Pokud je nekdo zaslepeny, tak to svoje za pravdu bude vzdycky vydavat.“ – len pri aDDDminovi reagujem preto že on veľmi ale veľmi dobre vie čo a ako píše, veľmi dobre vie že napr. na iných weboch – keď tam teda ešte chodil – si nemohol dovoliť urážať druhých a obhajovať to tým že on „konštatuje“ či že on „používa lekárske termíny“ (áno to bol schopný napísať na svojom webe) teda zaslepený možno je ale veľmi dobre si uvedomuje čo píše a ako sa správa – inak by predsa „idiotoval a hlupákoval“ aj na iných weboch.

       + to že je niekto fanatik a nedá si povedať predsa neznamená že na to nebudem upozorňovať či že to nechám tak.

      • @Matko…nikdo nemuze nekomu predepisovat co ma psat. To plati jak pro DD, tak pro tebe, nebo pro mne. Jak dlouho se uz na nejmenovany web nadava a zmenilo se neco?
       Chces na nej upozornovat, v poradku. Ale proc to delas na uplne jinem webu, pod clankem, ktery s jeho webem nema nic spolecneho? Az JO „hrabne“ (omlouvam se neni to mysleno doslovne) a zacne tu psat clanky o DDW, tak jako jo..pak tady treba prispevky na toto tema maji patrit. ALe tohle je preci clanek o financich vysledcich NV. CO ma NV spolecneho s jeho webem? Na internetu urcite najdes X dalsich fanouskovskych cervenych webu..budes je tady vsechny uvadet taky? 🙂

      • „KOCHREN 19.2.2020 at 10:08

       Simi – máš li to nutkání, tak si zajdi na originál… A nemusí se s tím zasírat diskusi tady…“

       Říká ten, co tu diskuzi zas*al komentářema o tom jak ostatní zasírají diskuzi:-) Sice se oháníte tím, že vám jde o čistou diskuzi, ale pokud je to pravda, neděláte něco špatně?

       S dovolením si budu dělat a psát co uznám za vhodné/správné a nenechám se šikanovat nějakým pravdoláskařem co neunese pravdu.

       P.S. Proč si myslíte, že právě Váš názor je ten správný?

      • Maťko911
       Ono ano dobře stačí napsat lidi běžte se podívat co tam zas vymyslel a nebo tady k tomuto článku napsat Hehe to je přesně v rozporu s tím co je na DDW. Ne že tu skoro u každého článku čtu rozborky z jiného webu na tož soukromého… Kde s tím stejně nikdo nic neudělá. Takový Obermaier i když je hájený , tak přeci jen má někoho nad sebou kdo ho může lehce poupravit a nebo aspoň někdo z jeho týmu přizná, že je to podvodník a lhář.

       A ano vím proč tak píše. píše schválně tak aby provokoval. Tím se mu zvedá sledovanost. A tu může potom předložit firmám, které posílají věci na testy. Nic víc nic míň. Ostatně Obermaier sází na to samé a má díky tomu vysokou čtivost, což i díky tomu pořád píše.

      • „tombomino 19.2.2020 at 9:48

       Nikoliv..zajima to stejne potrefene husy jako HWspeedy a Simi, kteri nechapou, ze DDW si muze v podstate psat co chce, jelikoz je to jeho soukromy web.“

       Toto je veřejná diskuze. Z titulu jaké funkce tady potrefené husy kejhají proti jedinému(!) příspěvku, který se navíc držel tématu(!) článku a chtějí ostatním určovat o čem se smí či nesmí psát?

      • Z titulu majitele jediné pravdy, v kombinaci s faktem že se jejich tvrzení shodují často velmi podivně shodují s tvrzeními nejprofláknutějšího fanAtického webu a nechtějí aby to bylo tak vidět.

      • Simi, tyhle dva neřeš, za dobu co je znám, jsem ani od jednoho z nich nečetl alespoň náznak přiznání viny, nebo podílu na ní a už vůbec ne nějaké omluvy, ani ve smyslu „moudřejší ustoupí“ … nic … škoda slov a námahy …

      • Klidne si kluci ty svoje babovicky tady piste. Ukazujete tim stejne jenom na sebe…

      • @ tombomino 19.2.2020 at 17:42

       Došly argumenty?
       Vaše snaha o navození dojmu, že jste nad věcí se poněkud míjí účinkem po desítkách Vašich příspěvků 🙂

       Nicméně, velice si toho vážím a děkuji za povolení Vaše aDDminstvo 🙂

      • Maťko: DDho neřeš, pokud ho takhle veřejně taháš, tak ho podporuješ. On samozřejmě ví co píše a jak to píše a není to něco jako fanatismus, ale marketing, budu je si tím svou značku. Ano jeho značka je postavená na kontroverzi, ale funguje to. Vzpomnme na svého času Radka Hulána, psal hodně specificky a lákal tím na sebe pozornost.

      • Hele Simiku.. ja jsem Vam odepsal na prispevek na hore..vic to komentovat nebudu, protoze je to snuska splacanych informaci, ktera se snazi vyvolavat dojem neceho, co dava smsyl akorat tak Vam. K tomu, aby clovek travil diskuse s Vami nebo Hnizdem..ono je to opravdu skoda casu. A ne neni to argumentech, protoze ani jeden z Vas nechape, co to argument znamena a jeste se citi dotceny, kdyz je na to upozornen.
       Zkuste ty svoje „analyzy“ mozna presmerovovavat na nekoho jineho..treba tam budete mit vetsi uspech…pro mne osobne, jste jen pro smich 🙂

      • @tombomino 20.2.2020 at 12:58

       To jste celý vy (ano, malé „v“) ve zkratce. Když někdo není ochoten přijmout váš názor, tak se uchylujete k osobním útokům, protože jiné argumenty nemáte. Ale rozkazovat ostatním co mají nebo nemají dělat to by Vám šlo.

      • Hele Simiku, Vy opravdu nechapete, ze ja s Vami ani s Hnizdem nediskutuji. Diskutovat se da s nekym, kdo chape souvislosti. Vy je nechapete. Zmatlate dohromady cenzuru s necim, co s cenzurou nema nic spolecneho, ale spis se zdravym roumem. Souvislosti Vam vesele unikaji v cemkoliv, co tady clovek napise.
       To ze se Vam nelibi, jakym tonem s Vama mluvim, to je mi jasne. Vic na to nema cenu odpovidat. Klidne si to svoje o „ne-argumentech“ a „urazkach“ placejte vesele dal. Ono to z Vas behuzel chytrejsiho neudela.

      • Hele Speedile, ty asi opravdu nemas na vic, nez se vysmivat. Normalni prispevek napsat neumis. Tve vrcholne dilo komentare je vypisovat prispevky jinych a pak se na tom vozit a jeste takovym zpusobem, jako ze delas, ze vastne nic. Ty tvoje litanie, ktere tady pises na tema Stacha..tobe to prijde normalni? Asi jo.
       Pro mne jsi takovej priklad pokriveneho vysmivacneho cechacka. Jak psal Kochren, slidil ktery sam nic neumi, a mindraky si potrebuje lecit na druhych.
       enjoy a nezapomen napsat, ze jsem te urazil 🙂

      • Urazit mě může jen jedinec s IQ větším jak 69. Takže nic, smůla.

       P.S. “tombomino site:czc.cz”

      • Jsi borec, najdes nekolik.let stare.komentare. To jsi.se.vyznamenal. Prave jsi dokazal, ze dokazes pouzivat aspon google. Kdo by to byl do tebe rekl..Tvoje.schopnoati neprestavaji udivovat.
       Mas dalsi varku drbu z DDW a nebo jsi slidil chvilku nekde jinde?
       Skoda, ze nedokazes napsat sam pomalu ani souveti..neni tech 69 na Tebe trosku moc? 🙂

      • @Tombomino
       „Hele Simiku, Vy opravdu nechapete, ze ja s Vami ani s Hnizdem nediskutuji.“

       Co kdybyste přešel od slov k činou a opravdu se mnou nediskutoval nesnažil se zesměšňovat můj názor ani mě jinak neurážel?

       Ad cenzura: V minulosti jste dost často volal po mazání komentářů a banovaní uživatelů a nyní chtete, aby něco bylo tabu – nemluvilo se o tom na veřejném diskusním prostoru. Jak byste to nazval?

       „Souvislosti Vam vesele unikaji v cemkoliv, co tady clovek napise.“
       Unikají mi souvislosti? Nejsou to ty „správné souvislosti“? Kde já to jenom četl…

       „To ze se Vam nelibi, jakym tonem s Vama mluvim, to je mi jasne. Vic na to nema cenu odpovidat. Klidne si to svoje o “ne-argumentech” a “urazkach” placejte vesele dal. Ono to z Vas behuzel chytrejsiho neudela.“

       Jistě urážky jsou nejlepší argument vás lepších lidí;-)

       P.S. Moc děkuji za Vaši obětavou záchranu diskuze. Nebýt vás, kam se to mohlo zvrhnout, že?

     • „Opravdu nebylo by lepší si založit anti DDW blog“ – až tak sa nenudím 😀

      „5600XT stouply na ceně? Člověk by spíš čekal pokles“ – no to som sám písal pri vydaní že až si sadnú ceny tak to bude super – ale oni naopak stúply a už to v porovnaní s 1660Super resp. RX5700 nie je vôbec tak dobré…

      • Hele takový stalker speedy by to určitě zmákl ten blog 🙂 Je to jeden z největších DDW fandů 🙂

       No to stoupnutí ceny… uvidíme jak dlouho to vydrží… Zatím je to novinka.

      • @propagátor KOCHREN: Jj, a opět mu dělá reklamu zdarma. Ten tě snad musí za to platit.

   • 5600XT je co? Stojí to stejně jako RTX2060, výkonné je to stejně, ale RTX má feature set o kterém se 5600XT může zdát. Tady není o čem. 2060 je jasná volba.

    V low endu, kde má AMD dlouhodobě drtivý podíl má 5500XT vs 1650S, 1650S stojí méně a je výkonnější… Sice pořád prodává staré polarisy, bez nich by ale byl zcela ztracený i tenhle trh. Navíc recenzenti hojně doporučují připlatit si těch 20-30 dolarů a místo RX570 koupit 1650S která je výkonnější a nežere jak tank 🙂

  • „„Čistý zisk za účetní rok dosáhl 3,580 miliardy dolarů“ – no, nebolo to 2,796mld USD ?“ — díky za upozornění, opraveno. Nejdřív jsem nechápal, kde se mi to tam vzalo, ale vypadá to, že jsem omylem opsal výsledky z non-GAAP tabulky. Omlouvám se za chybu.

 3. Tá marža je poriadna a ešte chcú viac? Mno snáď sa AMD predvedie a ďaľšie nV grafiky už nebudú len pre tzv. horných desaťtisíc 😛
  btw…DD je vždy fajn na pobavenie. Podla mna chodí aj sem pod niakou prezývkou diskutovať. Je tu pár adeptov čo si viem predstaviť, ale nebudem menovať 😀

   • „Mě nezajímají jiné české weby, s výjimkou jednoho žádný nesleduji už roky.“

    No a je jasné že ako píšeš to iste bude diitko… (ale čo ja viem možno sleduje tuning 😀 ) a že “ Tam ho vždy pěkně všichni spraží“ – no to je asi dôvod prečo som jeho komentár nieto ešte reakciu nevidel tak 2roky – doslovne.

    Ono aDDDDDDDDDDDmin má problém obhájiť svoju objektivitu, nestrannosť a slušnosť keď nemôže oponenta nazvať bláznom, úbožiakom a idiotom a dať mu ban.

    Ale čo, za 100rokov mu postavia sochu za jeho hrdinský boj proti NV, Intelu a Applu. Teda chcel som napísať za jeho objektívne opakovanie toho že kupci tých značiek sú z 99,989% dementi spracovaný marketingom.

    • Jaky ma smysl se bavit o nekom, kdo jiny nebude? Budes psat na blog KSCM nebo hnuti MeeToo nebo anarchistu nebo ODS, atd..protoze pisi veci ze svoji potrefene reality?
     Poloz si otazku, proc by mel byt objektivni? Urcite ne tim, ze to o sobe tvrdi. Kdo ty jeho zabarvene clanky neunese, tak at je necte…krome toho stejne mu tak delate dokolecka negativni reklamu..

     • „Jaky ma smysl se bavit o nekom, kdo jiny nebude?“

      Ale čo, ľudia sa predsa môžu zmeniť 😀

      A k reklame, web má 13+ rokov, kto za zaujíma o IT o ňom vie, kto nie tomu je to jedno, tých pár nových ľudí nič nezmení

      • „tých pár nových ľudí nič nezmení“
       ..zmeni nezmeni, to je otazka. On „zije“ z kazdeho shlednuti jeho stranky. Takze pokud nekomu jeho web opravdu vadi, tak logika by velela, tam nechodit a na ten web neupozornovat. Coz je pravy opak toho, nez tady lidi delaji…

      • Tombo, v podstatě máš sice pravdu, ta ale kulhá na všechny tři nohy, protože v době, kdy jsem tam ještě chodil (teď nevím) a mohl a snažil se diskutovat, někteří z vás tam byli pečeni-vařeni a tvářili se, že společně s autorem těch blábolů vedou věcnou diskuzi a hodně často jste se tam poplácávali po ramenou … takže jako obvykle, ty řeči o komančích a meetooo vůbec nesedí … pokud tedy nechodíš i tam a netváříš se, jako součást toho balíku …

      • V poradku Gogo, mne to nevadi, ze mi ta „pravda“ v tvem videni kulha na tri nohy 😉
       Jinak ja jsem nikdy ucet na nejmenovanem webu nemel, takze proc mne s nim spojujes je mi zahadou a je spousta veci, kde se s jeho nazory rozchazim, potazmo ze zpusobem, jak je prezentuje. Ten zbytek necham bez komentare, ponevadz mi prijde, ze ti unika smysl toho, co jsem chtel napsat 🙂

      • tombomino 19.2.2020 at 11:48
       Já si myslím (nebo aspoň já to tak mám), že z lidí mluví (i ze mě kolikrát) taková bezmoc. Bezmoc v tom smyslu, že víme, že je to nesmysl a chceš uvést věci na pravou míru. Prostě jen proto, aby se vědělo, že to co se tam píše, jsou kraviny. Je škoda, že se proti tomu nedá nějak bránit. Že se prostě nějaká firma neohradí kvůli pomluvám a lžím… My jsme malej trh. Člověk si řekne, že jim to za to nestojí se s někým přetahovat… Bohužel jsou ale lidi, kteří tomu věří a šíří to kolem sebe. A pokud se někde člověk nedozví pravdu, tak musí brát to jediné, co má.

      • Mi nevadi, kdyz se nekdo nekde obcas o necem zmini. Speedil ale vypisuje jako pominuty cele citace, ktere nikoho krome neho a par dalsich jako on, stejne nezajimaji. Ve svem rausi pak ani nechape a nechce chapat, ze kdyz si to precte, tak se tam pujde podivat. Tudiz udela presny opak toho, co chce.
       Lidi jako on si maji zalozit vlastni „anti-web“. Muzou tam kazat svuj pohled klidne 50x denne. Mne jako spouste dalsich je jedno, co si DD na svem blogysku pise, uplne stejne, jako je mi jedno co si pise nekdo jiny na svem blogysku. Od toho ty blogy jsou. Kdyby nemeli osazenstvo, co to cte, tak by neexistovali. Vzdycky existovali a budou existovat lidi jako je DD nebo Obrmajer. Proc mam k vuli nich otravovat vsechny ostatni je mi zahadou. Teda neni, ale spis to neco rika o tech co tuhle nutkavou potrebu je vsude napravovat maji.

      • @tombomino 19.2.2020 at 17:37

       „Ve svem rausi pak ani nechape a nechce chapat, ze kdyz si to precte, tak se tam pujde podivat.“

       Nikoli. Nemá smysl to tam hledat. Takto pěkně vypsané je to mnohem zajímavější.

       „Lidi jako on si maji zalozit vlastni “anti-web”. Muzou tam kazat svuj pohled klidne 50x denne. Mne jako spouste dalsich je jedno, co si DD na svem blogysku pise, uplne stejne, jako je mi jedno co si pise nekdo jiny na svem blogysku. “

       Co kdybyste Vy založil blogýsek a tam kázal, jak je špatné citovat některé lidi?
       To opravdu nevidíte, že se chováte jako on jen s tím rozdílem, že on je na svém „blogýsku“?

       „Kdyby nemeli osazenstvo, co to cte, tak by neexistovali.“
       I kdyby o nich nikdo nic nepsal, pořád budou dávat ocenění a ta se budou zobrazovat v obchodech. To k nim nové lidi neznalé situace dovede.

      • „Nikoli. Nemá smysl to tam hledat. Takto pěkně vypsané je to mnohem zajímavější.“
       .. zcela mimo. Kolik Vam je 18? Podle tech odpovedi by to tak mohlo sedet. Pokud odkazuji citace nekoho, tak to u lidi vzbuzuje zajem. Pokud je zajem dostatecny, pujde se podivat ke zdroji, ze ktereho citace vychazi.Tudiz mate automaticky minimalne otevreni jeho stranky. Koukam, ze nechapete ani tak jednoduchou vec..
       „Co kdybyste Vy založil blogýsek a tam kázal, jak je špatné citovat některé lidi?“
       ..opet mimo. Ja tady nechodim otravovat s litaniemi a odkazy na weby, ktere nemaji s tematem nic spolecneho a slouzi akorat tak aby se lidi Vaseho razeni srocovali jako baby na navsi a pomlouvali. Minimalne teda ne apriori. To ze vy mate pocit, ze citace nejake fanouska AMD jsou zajimave pod clankem o trzbach NV jen ukazuje na to, jak jste onim clovekem „postizen“..Opet jednoducha vec, kterou nechapete.. Takze Vase prirovani zcela mimo misu a dava smysl tak akorat Vam a nekomu, kdo je s Vami na stejne vlne.

       „I kdyby o nich nikdo nic nepsal, pořád budou dávat ocenění a ta se budou zobrazovat v obchodech.“
       ..opet uplne mimo. Kdyby DDW nemel ctenare, nemohl by jako web v soucasne forme existovat, protoze je to jeho zivnost, jeho firma. Bez ctenaru se neuzivi. Mohl by pak sice vydavat doporuceni jake chce, ale nikoho by nezajimali. Schvalne si udelajte vlastni web a zacnete si delat vlastni doporuceni..kazdy etablovany shop se na vas vyprdne. Opet vubec nechapete pointu veci..

       Zkuste mi napsat jeste nejakou Vasi „analyzku“.. potrebuji se obcas pres den necemu zasmat :))

      • @“tombomino 20.2.2020 at 12:44 “

       „Kolik Vam je 18? Podle tech odpovedi by to tak mohlo sedet. “

       Vám asi ne, protože neumíte diskutovat bez osobních útoků.

       „Pokud odkazuji citace nekoho, tak to u lidi vzbuzuje zajem. Pokud je zajem dostatecny, pujde se podivat ke zdroji, ze ktereho citace vychazi.“

       Napsal jsem Vám důvody proč tomu tak není. Opravdu předpokládám, že nemá smysl hledat tam něco dalšího. Koukat se tam nebudu i kdyby jste se rozkrájel!

       „..opet mimo. Ja tady nechodim otravovat s litaniemi a odkazy na weby, ktere nemaji s tematem nic spolecneho a slouzi akorat tak aby se lidi Vaseho razeni srocovali jako baby na navsi a pomlouvali. “

       Naopak přesně tyto Vaše svaté války za cenzuru diskuzí nemají nic společného s tématem.
       Původní příspěvek byl k tématu narozdíl od Vaší snahy o cenzuru pod záminkou čisté diskuze.

       „Schvalne si udelajte vlastni web a zacnete si delat vlastni doporuceni..kazdy etablovany shop se na vas vyprdne. Opet vubec nechapete pointu veci..“

       A Vy nechápete, že on už ty zákazníky v podobě e-shopů má a tudíž mu tam ti nový čtenáři chodí.
       To je situace kterou nelze srovnávat s nově založeným blogem! Pokud tedy účel nesvětí prostředky, že?

       „Zkuste mi napsat jeste nejakou Vasi “analyzku”.. potrebuji se obcas pres den necemu zasmat :))“

       Je pro Vás opravdu tak obtížné diskutovat bez osobních útoků?

      • To ale pleteš dohromady cenzuru a nějaké obecné pravidla diskuse. To nemá s cenzurou nic společnýho.

      • Simicku, ja opravdu nechapu, jak nekdo muze splacavat veci dohromady jako Vy 😀
       Takze tim bychom mohli myslim tuhle neplodnou vymenuu ukoncit 🙂

      • @Aznohh

       Obecná(?) pravidla diskuze zakazují napsat svůj výklad finančních výsledků Nvidie?

       To je v podstatě původní HWspeedyho příspěvek. Je k tématu anrozdíl od zachraňovacích příspěvků.

       Jak byste nazval zákaz určitého tématu než cenzurou?

      • @tombomino 20.2.2020 at 21:29

       Nevím o jakých tématech píšete. Téma je jedno:
       Snaha jedné skupiny lidí o nepublikování příspěvků o určitých tématech.
       To se nazývá cenzura.

       Přesněji: snažíte se dosáhnout toho, aby nikdo sám tyto příspěvky nepublikoval, což je zvláštní druh cenzury – autocenzura.
       https://cs.wikipedia.org/wiki/Autocenzura

       Ale nepředpokládal jsem, že budete lpět na takovýchto detailech:-)

     • „Jaky ma smysl se bavit o nekom, kdo jiny nebude? Budes psat na blog KSCM nebo hnuti MeeToo nebo anarchistu nebo ODS, atd..protoze pisi veci ze svoji potrefene reality?“

      Samozrejme ze ma smysl o tom mluvit, a na ty nesmysly a zvracenosti upozornovat. Vzdycky.

  • NV grafika je třeba v low end segmentu to nejlevnější, resp s nejlepším poměrem cena/výkon – ze současné generace – co je na trhu. 1650S je levnější a výkonnější než RX5500. Podobně je na tom 5600XT vs RTX2060, podobné ceny, podobný výkon, ale RTX poskytuje featury navíc.

   Například RT a ne výkon problém není – https://www.youtube.com/watch?v=kos39urucOM vše tam běží 60+
   Nebo DLSS, nová verze DLSS 2.0 který je třeba ve W:YB je hodnocená výborně, ve FHD a 1440p je obraz de facto identický ale poskytuje to víc výkonu, v 4k je někdy o trošku horší, někdy naopak lepší než nativní obraz, ale přináší i 40% výkonu navíc. V současné verzi je DLSS čudlík „turbo“ jako na starých 286/386, přidá to výkon a stačí tu volbu zapnout. viz https://www.youtube.com/watch?v=ScAQ5Of1LfE

   Dle HW Unboxed W:YT běží na RTX2060 v 4k s RT on 60.1 v 1% low, s použitím DLSS. O tom si může RX 5600XT nechat zdát i bez RT.

 4. DDDDdiskuze jako vazne? Doufam, ze to bylo naposledy. Od priste ocekavam standardni zamilovane prispevky na tema ovladacu Radeonu a udajnych nikdy nepotvrzenych ovladacu, ktere udajne mozna kdovijestli odstrelili nejakou GeForcku.

 5. Myslím že tohle vlastně vystihuje celu tuhle „diskusi“. Víc už se nebudu rozepisovat protože si „povídám“ s vlastně naprosto stejnými fanatiky. Proto se jim to možná tolik líbí a baví je tím zasírat jiné weby. Že? šmíráku speedy a spol. (PS nemyslím teď Maťka, protože ten už spíš reaguje na to když už to tu někdo postne)
  Ono ano dobře stačí napsat lidi běžte se podívat co tam zas vymyslel a nebo tady k tomuto článku napsat Hehe to je přesně v rozporu s tím co je na DDW. Ne že tu skoro u každého článku čtu rozborky z jiného webu na tož soukromého… Kde s tím stejně nikdo nic neudělá. Takový Obermaier i když je hájený , tak přeci jen má někoho nad sebou, kdo ho může lehce poupravit a nebo aspoň někdo z jeho týmu přizná, že je to podvodník a lhář.

  A ano vím proč tak píše. píše schválně tak aby provokoval. Tím se mu zvedá sledovanost. A tu může potom předložit firmám, které posílají věci na testy. Nic víc nic míň. Ostatně Obermaier sází na to samé a má díky tomu vysokou čtivost, což i díky tomu pořád píše.