Oficiálně: Každých 6 měsíců dostane Windows 10 velkou aktualizaci

8
Windows 10
Windows 10

Microsoft na blogu pro podniky oznámil důležitou věc, která se dotkne i běžných spotřebitelů. Firma bude vydávat velké aktualizace Desítek dvakrát do roka. Nové verze přijdou vždy v březnu a září. V letošním září tento pravidelný cyklus odstartuje.

Dvakrát do roka vychází i nové verze Ubuntu. Canonical ale jiným způsobem řeší softwarovou podporu. U standardních verzí je 9 měsíců, jednou za dva roky vyjde LTS (long term support) s pětiletou podporou. U Windows 10 bude každá verze dostávat aktualizace po dobu 18 měsíců, pak bude třeba upgradovat na novou verzi. Ostatně letos v květnu končí podpora první verze Desítek.

K tématu: Office 365 ProPlus nabídne delší podporu a nové funkce dvakrát do roka

Windows 10 přišel na trh v červenci 2015. Od té doby dostal tři velké aktualizace přinášející kromě souhrnu oprav i nové funkce. V listopadu 2015 to byl November Update, v srpnu 2016 Anniversary Update a v dubnu 2017 Creators Update. Teď čekejte nášup novinek každých šest měsíců.

Ohodnoťte tento článek!

8 KOMENTÁŘE

  1. Každý půlrok nášup novinek, ninja změn v nastavení, doinstalování odstraněných výchozích MS aplikací a odstranění aplikací, které MS nemá ve friendlistu… nebo se už MS polepšil a bude respektovat preference uživatelů?