Skype nakonec čtení a posílání SMS z počítače zprostředkuje. Zřejmě brzy

Ačkoli by si jeden mohl myslet, že idea Skypu a SMS na počítačích rovná se mršině, opak je pravdou. Betaverze Skypu překvapivě odhalila, že se komunikátor role zprostředkovatele SMS na počítačích ujme brzy. Jak víme, Microsoft ovšem chystá i jiné řešení.

4
Skype
Skype

Pamatujete si ještě na to, že Microsoft plánoval nabídnout možnost příjmu a posílání SMS z počítače skrze Skype? Tahle idea kupodivu ještě není mrtvá. Reálně kdysi podporu získal jen Skype pro (mobilní) Windows 10. Jenže ten se stal minulostí a od té doby o projektu nebylo slyšet. Před zhruba rokem a půl k nám jen probublala zpráva, že Skype pro Android posílání SMS z počítače zprostředkuje. Někdy.

Letos v květnu pak firma oznámila, že příjem a posílání SMS z počítače umožní skrze aplikaci Váš telefon. Tu jsme si už v první betaverzi mohli osahat, zmíněná funkce v ní však zatím přítomná není. A mezitím vystrčila růžky starší idea, že zprostředkovatelem se stane i Skype. Čerstvá betaverze klienta pro Android redaktorovi blogu WindowsBlogItalia nabídla možnost číst i psát SMS z počítače s Windows nebo macOS.

Stejná verze Skypu Preview (8.29) pro Windows v nastavení nabízí funkci zprostředkovatele SMS, tentokrát redaktorovi webu On MSFT. Mohu potvrdit, že jak na mobilu, tak na počítači tyto obrazovky vidím. Funkce se ale jako první aktivuje na mobilu, kde je zatím příslušná předvolba zašedlá. Microsoft si připravuje uživatelské prostředí, samotu funkci zatím nezpřístupnil.

Jakmile si příjem a odesílání SMS z počítače skrze Skype budeme mít možnost vyzkoušet, učiníme tak a o dojmy se podělíme. Ještě by mě zajímalo, jestli je fakt, že se v podobnou dobu dočkáme dvou různých přístupů k přenesení SMS na počítače, výsledkem snahy o diverzitu řešení, nebo nedostatečnou komunikací mezi vývojovými týmy v Microsoftu. (Nepočítám Cortanu, která dodnes rovněž podporuje odesílání SMS z počítače. Její problém ovšem spočívá primárně v tom, že ji Microsoft nedokázal rozšířit globálně.)

Skype nakonec čtení a posílání SMS z počítače zprostředkuje. Zřejmě brzy
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Bohužel zase cesta typu MS :-(. SMS by mělo jít číst a posílat z PC i bez Skype, nemělo by potřeba mít k tomu takovou šílenost (předpokládám, že Skype bude tím pádem nutný i v mobilu). Ostatně zde máme Windows 10 aplikaci „Zprávy“. A pokud Skype, tak proč kurnik neudělají i možnost přes počítač telefonovat nebo alespoň přijímat a zamítat hovory s tím, že hovor bude přes hlasitý telefon. Zase je to polovičaté řešení.