V Microsoft Storu se objevily tři varianty samostatného kancelářského balíku Office 2016

Po Office 365 mělo dojít k zařazení samostatně prodávaných aplikací Office 2016 do Microsoft Storu. Jak se zdá, tak už k tomu došlo.

4
Microsoft Office
Microsoft Office

Na konci ledna jsem upozorňoval, že Microsoft začal nabízet ve Storu svůj balík služeb Office 365. Loni byl tento způsob distribuce, který je navíc jediný možný ve Windows 10 S, testován. Letos bylo testování ukončeno a aplikace Office jsou dostupné ke stažení všem, kdo si předplácí jednu ze spotřebitelských variant Office 365.

O současných specifikách a omezeních Office ve Storu jsme se už bavili, viz článek Plnohodnotný Microsoft Office dnes přichází do Windows Storu. Pro koho je určený?. Dle slov firmy jsme se měli dočkat zařazení Office 2016 do Microsoft Storu. Neexistuje rozumný důvod, aby tento způsob distribuce nebyl umožněn také těm, kdo si koupí samostatnou licence kancelářského balíku.

To platí obzvlášť z důvodu, že Microsoft s tímto typem produktu nekončí – chystá Office 2019, jenž bude opět prodávat i samostatně v rámci jednorázové licence. Životnost Sedmiček se opatrně nachyluje ke konci a Microsoft Store představuje snadný způsob, jak tyto aplikace ve Windows 10 získat.

Office 2016 ve Storu

Jak Redmondští slíbili, tak učinili. Aspoň já ve Storu vidím tři produkty, byť byly předeslány jen dvě varianty:

  • Office 2016 pro studenty a domácnosti,
  • Office 2016 pro domácnosti a podnikatele,
  • Office 2016 pro profesionály.

Sám žádnou z těchto licencí po ruce nemám, takže nemohu samotnou funkčnost ověřit. Zdá se ale, že k uvolnění došlo. Kdyby se vám povedlo si Office 2016 tímto způsobem stáhnout, dejte nám vědět.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Jen upozornim ty kdo dělají např s velkejma tabulkama apod., že přes ms store se dá stáhnout jen 32bit verze, není možnost přes store mít 64bit verzi.

    Sám jsem před několika týdny přecházel ze stand-alone varianty na store variantu kvůli jednodušším aktualizacím ale protože zpracováváme velké data tak po tomto zjištění jsem musel zas přejít zpět na office365 stand-alone.