Napůl desktopový, napůl dotekový režim bude do May 2020 Updatu doplněn dodatečně

Do testování byl v březnu opatrně znovu zařazen nový režim prostředí Windows 10, který připomíná kombinaci desktopu a dotekového režimu. Ve verzi 2004 se objeví až dodatečně.

0

Jak jsme už několikrát poukázali, May 2020 Update je z hlediska funkcí hotový od prosince. Podle posledních neoficiálních zpráv bylo vydání mírně pozdrženo, koncem měsíce bychom se však nové hlavní verze Windows 10 již zcela oficiálně dočkat měli. Vydání v květnu bez dalšího upřesnění potvrzuje také Panos Panay, nynější vedoucí vývoje Windows a zařízení v Microsoftu.

Současně ale odhalil ještě jednu skutečnost, která se Windows 10 verze 2004 týká. Podle jeho vágního popisu bude May Update začátkem léta doplněn o nový režim, který lze vnímat jako průnik klasického desktopového a tabletového režimu. Zřejmě se odkazuje k režimu, který byl v programu Windows Insider původně testován od sestavení 18970 z loňského srpna.

Čtěte také: Windows 10X se jako první objeví na zařízeních s jedinou obrazovkou

Po pár měsících se ztratil, aby se znovu vynořil koncem letošního března. Jak si můžete připomenout, s novým režimem jsme pro verzi 2004 počítali, z nějakého důvodu však zřejmě nebude dostupný od prvního dne, jak naznačuje Panay. Konkrétně uvádí, že se funkce dočkáme v rámci jedné z budoucích servisních aktualizací pro May 2020 Update. I v rámci testování byla funkce nabízena jen v některých instalacích. Proč Microsoftu postupuje právě takto, není jasné. Pokud režim není připravený, mohl by být vydán v rámci verze 2009.

Zdroj: Windows Experience Blog

Vlastníte zařízení, kde by se nový hybridní režim pro prostředí Windows 10 dal využít?

Napůl desktopový, napůl dotekový režim bude do May 2020 Updatu doplněn dodatečně
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů