April 2018 Update podle AdDuplexu obsadil 78 % strojů s Windows 10 a potvrdil status sprintera

Nasazování poslední verze Windows 10 pokračuje nevídaným tempem.

1
Windows 10
Windows 10

Na samém konci dubna byl vydán April 2018 Update, automatizovaná řízená distribuce začala 8. května. Na konci května jsme se díky AdDuplexu dozvěděli, že bylo nasazování této verze dvojnásobně rychlejší oproti Fall Creators Updatu. To pak potvrdil Microsoft, který v polovině června dále řekl, že dvojnásobně rychlejší znamená, že se nová verze dostala na 250 milionů zařízení s Windows 10.

Také řekl, že je se stavem systému a průběhem distribuce spokojený, takže řízenou distribuci ukončil a systém oficiálně prohlásil za vhodný pro všechny včetně organizací. To se tedy odehrálo pouhý měsíc a půl od vydání Windows 10 April 2018 Update. AdDuplex konečně uvolnil další statistiku, jež shrnuje stav ke dni 26. června.

Zlatá medaile pro April 2018 Update

Víme, že absolutní čísla neodpovídají. AdDuplex je reklamní síť operující v aplikacích pro Desítky, které se nedostanou všude, zejména pak mohou míjet podnikovou sféru. Relativní čísla (vývoje růstů) se ale ukázala být velmi slušným vodítkem. Podle nich je April Update bezpečně nejrychleji se rozšiřující verze Windows 10.

Podíly jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke dni 26. června 2018
Podíly jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke dni 26. června 2018

Jestliže podle AdDuplexu měla být po měsíci na 50 % počítačů s Desítkami, teď je už na 78 %! Loňský Fall Creators Update se propadl na 15,7 %, zbylé verze už nestojí za řeč – Creators Update a Anniversary Update se každý drží jen kolem 2,5 %. Jestliže minule se oněch 50 % dle AdDuplexu rovnalo 250 milionům zařízení dle Microsoftu, teoreticky se teď April Update nachází na zhruba 390 milionech zařízení s Windows 10.

Což je z celé 700milionové základny více než polovina. Zdůrazňuji, že to je jen můj odhad založený na posledních číslech od dvou zmíněných subjektů. Až Microsoft překoná další milník, snad se pochlubí. Na to, že ale distribuce April Updatu začala před dvěma měsíci, se stále jedná o bezprecedentní výsledek. Opět ale dodávám, že podle vnějších indikací byl vykoupen řadou potíží.

Vývoj podílů jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke dni 26. června 2018
Vývoj podílů jednotlivých verzí Windows 10 aktuální ke dni 26. června 2018
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jaký má smysl branch pro organizace když do něj nasadí problémový upgrade měsíc po vydání??? Já si zas říkal, co windows update na mě zkouší, když mi v červnu cpe březnový upgrade, nazvaný april, vydaný v květnu. To fakt působí stabilně, až bych brečel. Posunuju se na další verzi až když plně jedou práce na té budoucí další, nebo je dokonce před vydáním. S každým upgradem tohle musím ve winupdate nastavovat nějak znovu, jinak by mi hned cpal zase nedodělek.