Spekulace o panelovém prostředí ve Windows se vrátily. Naděje si nedělejte

Experimentování s panelovým prostředím ve Windows už Microsoft zanechal. Po několika měsících se ale objevily spekulace o tom, že by se panely mohly vrátit. Jak to tedy je?

8

O panelovém prostředí ve Windows se začalo mluvit v roce 2017, po sérii pokusů ale byla myšlenka letos v zimě definitivně zavržena. Argumentace pro zrušení vývoje byla solidní a dle neoficiálních informací jsme se měli vzdát nadějí na její případný návrat. Jenže se v posledních dnech opět spekulovalo o tom, že by panely mohly být vzkříšeny. Jak to tedy je?

Web Aggiornamenti Lumia před třemi dny objevil v útrobách jazykových balíčků pro Windows zmínku o sestavení 19480 s tím, že zřejmě spadá do vývojové větve „21H1“. (To je skutečně pouze odhad.) Pokud vývoj operačního systému sledujete, víte, že toto číslo představuje výrazný skok oproti tomu, kde se nacházíme dnes. Poslední zástupce řady „20H1“ je označený jako build 18985.

Sestavení 19480 či novější by však podle italského zdroje měla být v Microsoftu interně testována. Ve stejný den pak WalkingCat, dlouhodobě spolehlivý zdroj týkající se dění kolem Windows, naznačil, že v sestavení 19481 existují odkazy na panelové prostředí. Vysvětlení později nabídl Brandon LeBlanc z týmu Windows Insider. Uvedené sestavení prý existuje, z větší části je ale shodné s veřejně publikovanými sestaveními v rámci programu Insider.

Zároveň vyvrátil, že by se s daným sestavením panely vrátily. To je formálně vše. Spekulace budou zřejmě pokračovat – vždycky lze slovíčkařit. Panely se mohou vrátit v pozdějších sestaveních, do přespříštího roku navíc zbývá moře času. Microsoft do té doby může původní postoj přehodnotit (nový Edge už zaujme místo původního prohlížeče), ale také je možné, že pouze bude pokračovat v implementaci panelů pouze ve vybraných aplikacích. V tuto chvíli nemá smysl vzbuzovat v sobě naděje.

Zdroje: Aggiornamenti Lumia | WalkingCat na Twitteru via MSPoweruser

Spekulace o panelovém prostředí ve Windows se vrátily. Naděje si nedělejte
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

8 KOMENTÁŘE