Huawei vyřazen z asociací pro vývoj SD karet, pamětí a Wi-Fi

4

Zápis čínské společnosti na černou listinu amerického ministerstva obchodu má další důsledky. List Nikkei si všiml, že se Huawei ztratil členství v standardizačních organizacích SD Association, JEDEC a Wi-Fi Alliance.

SD Association koordinuje vývoj nejpoužívanějšího formátu paměťových karet SD (a jeho odvozenin jako microSD). V JEDECu se vyvíjejí formáty operačních pamětí DDR a interních úložišť typu eMMC a UFS. A poslední organizace má samozřejmě na starosti Wi-Fi. Asociace SD a Wi-FI podle Nikkei reagují na příkazy z USA, z JEDECu prý ale Číňané odstoupili dobrovolně.

Vyřazení Huaweie by nemělo znamenat podobné problémy jako se ztrátou licence na technologie ARMu. Výrobce nemusí být členem těchto organizací, aby mohl využívat příslušné standardy, nebude se ale podílet na jejich dalším vývoji. Takže neberte vážně zprávy z médií, že Huawei přijde o microSD karty. Číňané navíc mají pojistku v podobě NM Card, na kterých sami pracují a jejichž čtečky integrují do svých top telefonů.

Každý den se teď nejspíš budeme dozvídat další firmy a organizace, které s Huaweiem přerušují styky. Opačným směrem se vydává tchajwanská společnost TSMC, která potvrdila, že v jejich fabrikách budou i nadále vyrábět čipy pro Huawei.

Jak se vyvíjí kauza USA vs. Huawei

 1. NÚKIB varuje před Huawei a ZTE
 2. Huawei se brání tvrzení NÚKIBu a žádá předložení důkazů
 3. Zákaz je prý protiústavní. Huawei žaluje americkou vládu
 4. Rána pro Huawei, kvůli zákazu USA přijde o Android
 5. O uživatele se postaráme, říká Huawei k embargu na Android
 6. Pojistka proti kolapsu. USA částečně odložily embargo na Huawei
 7. Největší trest pro Huawei? Možná nebude moci vyrábět vlastní procesory
 8. Operační systém od Huawei může nahradit Android i Windows
 9. Huawei vyřazen z asociací pro vývoj SD karet, pamětí a Wi-Fi

Zdroj: Nikkei

Huawei vyřazen z asociací pro vývoj SD karet, pamětí a Wi-Fi
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

4 KOMENTÁŘE

 1. Potom se všichni poplácají po ramenou, jak to Huawei nandali a v tichosti začnou spolupracovat. Až jim dojde, že udělali nesmyslné rozhodnutí.
  No a ztráta licence ARM také není žádná tragédie. Ostatní čínské firmy je mají. Huawei na tom bude dále pracovat a z rozhodnutí strany a vlády bude dále na západ prodávat telefony pod značkami svých zavedených čínských „konkurentů“. I s tím Androidem.
  Trump se nažere a Huawei zůstane celý. Byznys je byznys.
  Aspoň do té doby, než si vyvinou svoji architekturu procesorovou architekturu. Dost bych se divil, kdyby v tom nebyli dost daleko. Když pracují na soběstačnosti v procesorech x86.
  Tahle všechna opatření můžou z krátkodobého hlediska přibrzdit konkurenci, ale z dlouhodobého hlediska vyústí v technologickou nezávislost Číny. Ta jen potřebuje čas, když už teď má oficiální odůvodnění se do toho pořádně opřít.

  • Ale vždyť oni tohle všechno mají, to na nějaké tskovce říkal kdosi z Huawei, že je to sice nepříjemné, tyhlety sankce (a hlavně úplnně zbytečné), ale že i na to jsou připravení. Čína je obecně technologicky o 3 až 5 let dál než celá Evropa a USA, ti to mají spočítané moc dobře. A k těm sankcím …. hádejte kdo nejvíce vydělal na sankcích USA vůči Rusku, můžete jednou … a takhle to dopadne i s Huawei. Pisálci budou mít chvilku o čem psát, politici žvanit a za rok si na to nikdo ani nevzpomene …. jenom tedy aby se Číňan nenas**l a pak si nepostavil hlavu, to by pro ty podniky co jim dneska nechtějí přijít na jméno bylo asi dost blbé …