Norton 360 verze 5.0: ochrana, zálohování a optimalizace na hromadě

0

Symantec platí za firmu, která každoročně vydává několik bezpečnostních balíků. Kromě Norton Internet Security 2011 a Norton Antivirus 2011, které se soustřeďují čistě na počítačovou bezpečnost stojí také za balíkem Norton 360, jenž v sobě snoubí bezpečnostní funkce i funkce pro vyladění chodu počítače a bezpečné zálohování dat. Kromě toho je možné díky tomuto komplexnímu řešení sledovat i práci vašich ratolestí na webu.

Především bezpečně

I přes obrovské množství dalších funkcí zůstává Norton 360 především balíkem pro zajištění vaší bezpečnosti. Tomu je podřízena i hlavní nabídka, která vás přivítá po překvapivě krátké instalaci. Hned na prvním místě najdete položku Zabezpečení počítače, ve které samozřejmě najdete stav a podrobnosti o bezpečnostních funkcích a také zde najdete nabídku pro nastavení brány firewall.


Domovská obrazovka s hlavními čtyřmi nabídkami

Bezpečnostní pravidla jsou rozdělena na několik sekcí, které ručně můžete nastavit stejně jako další parametry nastavit v kompletní konfigurační nabídce. Tam najdete velmi podrobné nastavení bezpečnostních služeb, jako jsou definice spyware a virů, prověřování síťových jednotek, vyměnitelných médií, sledování souborů cookie a mnoho dalšího. Možná je samozřejmě i manuální kontrola dostupných aktualizací.

Stejně jako v dalších produktech Symantecu, i v Norton 360 najdete funkci Norton Insight, která se stará o hodnocení spouštěných procesů. Díky tomu jsou důvěryhodné zdroje vyřazeny z budoucích kontrol, které jsou tak rychlejší a méně náročnější na systémové prostředky. Norton 360 se postará i o bezpečnost při surfování na webu. Jedním z nejčastějších problémů při procházení internetu jsou ztracená či odcizená hesla. Tomu zabraňuje aplikace funkcemi pro správu přihlašovacích údajů, které si zapamatuje a zabezpečí. Díky tomu je možné uživatelské údaje zadávat automaticky a bez rizika.

Na mušku si samozřejmě bere Norton i velmi nebezpečné phishingové weby, které se snaží v co největší míře blokovat. Z balíků Internet Security pak převzal program i schopnosti pro kontrolu souborů se kterými přijdete do styku prostřednictvím sociálních sítí.

To stejné platí i o souborech, které přijmete skrz e-mail nebo komunikační klient. Poslední bezpečností funkcí, která si bezpochyby zaslouží pozornost je Norton Online Family. Pod tímto názvem se skrývá rodičovská ochrana, která nabízí kromě běžného sledování práce vašich dětí i blokování nevhodných stránek a kontrolu chatů. Navštěvované weby můžete sledovat odkudkoliv prostřednictvím přehledného webového rozhraní.


Systém pro hodnocení důvěryhodnosti zdrojů

Zálohování na disk i do cloudu

Netradičně přináší tento balík i možnost pokročilého zálohování vašich dat. Pomocí snadného nastavení můžete určit, které složky budete kopírovat a jak často bude tato záloha prováděna. Mnohem zajímavější jsou však možné cíle zálohovaných souborů. Kromě toho, že pro ně využijete běžné lokální úložiště, jako jsou externí disky nebo USB paměti, nabízí Symantec i možnost zálohy na vzdálený disk s kapacitou 2 GB.

Komplexní bezpečnostní řešení nabídne kromě ochrany uživatele i pokročilé nástroje pro zálohování a optimalizaci systému

Vzhledem k tomu, že je kompatibilní jak s platformou Windows i Mac, je možné používat tohoto úložiště pro přenos dat mezi těmito dvěma platformami. Pokročilou funkcí je také možnost sdílení souborů s přáteli pomocí tohoto webového úložiště a následného odeslání e-mailu s odkazem pro stáhnutí dat.

Kromě již zmíněného systému, který se stará o optimalizaci bezpečnostních kontrol tak, aby docházelo k co nejmenší zátěži, skrývá v sobě Norton 360 i nástroje pro optimalizaci operačního systému. Jedná se především o mazání nepotřebných dočasných souborů a o správu aplikací, jež jsou spouštěny ihned po startu systému a tento proces tak notně brzdí.

Norton 360 verze 5.0  (minimální konfigurace: 300MHz procesor, 256 MB RAM, 300 MB na disku, Windows XP/Vista/7). Více informací najdete na stránkách Symantecu.

Doporučená cena je 1899 Kč za 3 licence na 1 rok, případně za 3249 Kč na 2 roky. Zde si můžete stáhnout 30denní zkušební verzi a až potom se rozhodnout, zda nákup má, nebo nemá smysl.

 

Ohodnoťte tento článek!