Jak je to s „něčím super“ Nvidie? Chystá brífink na E3, nové grafiky prý možná v srpnu

12

Před Computexem vložila Nvidia na své oficiální účty v sociálních sítí propagační video s logem „Super“ a navnazovací větou o tom, že se chystá doslova něco super. Tuto větu jsme (my, ale zdá se, že i plus minus celý zbytek internetu) chápali tak, že Nvidia láká na nějaké odhalení na Computexu. Tam však nakonec zas tak zajímavé věci na veletrhu nepublikovala, což vzhledem k onomu teaseru poněkud překvapilo. Jak to tedy s tím Super bylo, nebo možná lépe řečeno bude?

Nvidia na Computexu uvedla iniciativu „Nvidia Studio“, která je ovšem určená pro tvůrce obsahu. Zejména teď obnášela odhalení řady notebooků s grafickými kartami Quadro RTX. To ovšem není něco, co by zrovna mělo nadchnout hráče. A skutečně to také vypadá, že notebooky „Studio“ nebyly onou Super věcí.

Web VideoCardz přišel po Computexu se zprávou, že onen teaser zatím ještě „neexpiroval“ a nakonec asi nebyl směřován na Computex, byť to tak vyznělo (a Nvidia jím možná chtěla připomenout, že také existuje, byť ji na veletrhu svými odhaleními přebily Intel a AMD). Společnost však zřejmě opravdu má před vydáním nebo odhalením nějakých nových produktů, možná i onoho refreshe grafických karet GeForce RTX/Turing.

Podle zdrojů VideoCardz (což je osvědčený server) údajně Nvidia bude pořádat uzavřenou konferenci či brífink pro no novináře na E3, které se koná cca 10–14. června. Co je předmětem, zatím VideoCadz přesně neuvádí, ale logicky jsou mezi možnostmi nové grafické karty. Tato akce bude pod NDA a to znamená, že v onu dobu nebude ještě hned nic veřejně oznámeno, tyto informace budou načasované na pozdější dobu. Může mezi tím teoreticky dojít k nějakým únikům informací/fotek, ale také nemusí.

Vydání nových grafik by prý mohlo být nejdřív v srpnu

Podle VideoCardz asi nové grafické karty, bude-li se jich tato akce týkat, nevyjdou úplně brzo. Na francouzském webu VonGuru se například nyní objevila zpráva o začátku června. Ale podle zdrojů VideoCardz to prý ve hře není. A jako o možném uvedení se mluví až o Kolínské výstavě Gamescom, která se koná 21–24. srpna. Všimněte si, že tou dobou už to bude prakticky rok od odhalení Turingu, takže by to také byl logičtější termín pro případné vydání nějakého jejich refreshe. Ovšem kdo ví, také by asi mohlo jít o papírové odhalení s vydáním zase až v září (kdy reálně šly do prodeje Turingy).

Onen brífink by teoreticky mohl být nějakou formou reakce nebo protiútoku Nvidie na bližší odhalení Radeonů RX 5700/Navi, které má nastat 10. června právě na E3. Nicméně také by na něm mohli novináři dostat informace o něčem jiném, například o hrách, něčem týkajícím se konzolí (ať už Switche, nebo nějakých jiných či nových), nebo o nějaké úplně nové novince. Onen teaser na „Super“ produkt by ale snad mohl být právě na toto. Každopádně naplánování této konference by už mělo znamenat, že opravdu něco v přípravě je.

Ceny pro Radeony Navi zatím nejsou uzavřené. Prý se čeká na reakci Nvidie

VideoCardz píše ještě o jedné zajímavé věci. Měli jsme tu zprávu, že Radeony RX 5700/Navi by mohly stát 400 a 500 dolarů (nebo 399/499). Ovšem to jsou asi jen orientační či očekávané částky. Podle VideoCardz ještě prý žádné oficiální částky rozhodnuté a sdělené partnerům nebyly. Toto údajně novinářům na Computexu řeklo několik lidí z řad výrobců karet.

A má to prý být právě proto, že AMD vyčkává, jak (nebo jestli) Nvidia zareaguje. Ceny bývají finalizované často jen několik dní před vydáním, které u Radeonu RX 5700 bude až v červenci, takže zde je ještě čas. Pokud by tedy Nvidia na onom brífinku na E3 vytáhla refresh Turingu, bude se možná muset AMD přizpůsobovat a ceny nastavit podle něj.

Galerie: ARM deska Nvidia Jetson Nano

Jak je to s „něčím super“ Nvidie? Chystá brífink na E3, nové grafiky prý možná v srpnu
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlasů

12 KOMENTÁŘE

  1. Nvidia ma všetke tronfi v rukave, nema sa kam ponahlať, ale určite si nenecha ujsť miliony novych hernich počitačov Ryzen2, GTX1660Ti je lastovička novej architektury Nvidie s DX12, ma len 1500 jadier a to pri spotrebe 120W ale je len o 20% pomalšia ako RTX2070 a šliape na krk VEGA 64.
    Stači si GTX1660Ti s 1500 jadrami predstaviť ako ma 2500 jadier a highend 5000+ , to na 7nm vyrobnom procese a mame novy high end Nvidie 🙂