Cnews FM: Nové konzole, debakl Intelu a zlý Google [podcast]

  Novou konzoli bez optické mechaniky odhalil Microsoft, Sony se rozpovídalo o novém PlayStationu, Intel končí s modemy pro sítě 5G a Google byl nařknut z poškozování Firefoxu.

  6

  Tento pořad si můžete stáhnout také ve formátu MP3 (49 MB).

  Minulý díl Cnews FMChredge je nový prohlížeč od Microsoftu

  Cnews FM: Nové konzole, debakl Intelu a zlý Google [podcast]
  Ohodnoťte tento článek!
  5 (100%) 5 hlasů

  6 KOMENTÁŘE

  1. Opravdu bylo řečeno, že v PS5 (či jak se to bude jmenovat) už nebude klasický HDD, nebo jen řekli, že tam bude SSD? Nezdá se mi to vzhledem k ceně (a o grafice ani nemluvím), to by museli HW dotovat v rozsahu jako nikdy. Spíše bych čekal, že tam bude HDD (nebo pomalejší SSD) + k tomu nějaké rychlé malé SSD/NVMe jako rychlá cache. Kvůli 4K tam bude muset být velké úložiště (>=1TB) a tak velký, rychlý a tím pádem hodně drahý SSD/NVMe za ty prachy? Nevím, nevím. Spíše čekám 1-2 TB SATA HDD/SSD + 64/128 GB superrychlé SSD, na který se hra přemístí při spouštění (nebo tam bude nějaká predikce jako ve Windows Superfetch+Prefetch) a z něj pak pojede nahrávání během hry.

   Jak Petr argumentoval tím, že hlavní výhoda Google Stadia má být instancí spuštění, podle mě to Google myslel hlavně tak, že se nebude muset nic stahovat a instalovat. Uvidím někoho hrát na Youtube nebo reklamu, impulsivně kliknu a už jedu. Zpoždění při spuštění zase (u většiny) her takový problém není a z tohoto pohledu to není podle mě nějaký extra argument.

   Google to určitě bude mít také na SSD, jak říkal Lukáš, ale to podle mě také není podstatné, protože i kdyby to na SSD neměl, tak to stejně bude mít v cache, protože bude velmi pravděpodobné, že to někdo jiný ve stejném centru bude hrát také :-).

   PS: Zatím jsem ke streamovacím službám pesimistický. Zkoušel jsem Geforce Now a i na 100/10 Mbit s pingem 20ms jsem cítil lag už jen při pohybu myši na obrazovce, kde bylo přihlašování ke Steam účtu (ta už je také streamovaná).

   • Nejlevnější 1TB 2,5″ HDD stojí 1200Kč. Dnes nejlevnější 1TB SSD stojí <3000Kč. Za rok může být rozdíl klidně poloviční. Zmíněné SSD Intel 660p sice stojí za pendrek ve velkých zápisech, ale s ohledem omezující rychlost při downloadu her (asi většina velkých zápisů) nebude toto nejspíš problémem a nízká životnost (200TWB) asi také ne. Slíbenou rychlosti (čtení) mohou pokrýt zmíněným použitím PCIe 4.0?.

    Jak je na tom vlastně s latencemi VDSL připojení s předsunutým DSLAMem, je tam pozorováno zlepšení proti DSLAMu až na ústředně?