Volební kalkulačka už běží. Poradí, koho poslat do europarlamentu

24

Sdružení KohoVolit.eu v květnu opět otevřelo brány volební kalkulačky. Ta má aktuálně dvě funkce. V inventuře hlasování si můžete zkontrolovat, jak se vaše názory střetly se skutečným hlasováním stávajících europoslanců, kteří úřadují od roku 2014. Ta pravá volební kalkulačka zase pomůže s výběrem těch, které do Bruselu budete chtít poslat příští týden.

Kalkulačka obsahuje 40 otázek z různých oblastí, které pokrývají evropskou politiku. Řeší se v nich migrace, dvojí kvalita potravin, dotace, referenda, daně, autorský zákon, GDPR, zavedení eura v ČR či vystoupení z unie. Po zodpovězení všech (formou ano/ne/nevím) si pak můžete vybrat, na kterých otázkách vám záleží nejvíce. Kalkulačka nakonec vyhodnotí nejlepší shodu s kandidujícími stranou či hnutím, přičemž si můžete zobrazit, ve kterých bodech se konkrétně (ne)shodnete.

TIP: Reforma autorského zákona definitivně schválena. Prošla přes Radu EU

Kandidátku podle Českého statistického úřadu sestavilo 40 uskupení, ve volební kalkulačce jsou výsledky 30 z nich, které dodaly odpovědi.

Volební kalkulačka už běží. Poradí, koho poslat do europarlamentu
Ohodnoťte tento článek!
3.6 (71.43%) 7 hlasů

24 KOMENTÁŘE

  1. UPOZORNĚNÍ: Volební kalkulačka schválně nezobrazuje SPD Tomia Okamury, jde jim o roztříštění hlasů euroskeptiků mezi malé strany aby volby do evropského parlamentu dopadli správně pro Bruselsky. Prosím nenechte se zmást, že má cenu volit malé strany nebo Matějku. Volte jedinou stranu, která má šanci se tam dostat a obhájit nejvíc mandátů i když se vám to nelíbí volte SPD a nenechte se zlákat touto špatnou proUnijní volební kalkulačkou!

  2. Je to vážně nějaké divné. Poctivě jsem odpověděl na otázky a výsledek je, že na prvním místě seznamu je Ano s 56% shodou. Po odrolování stránky směrem dolů, jsem odroloval nahoru a nad Ano je téměř dvacet stran se shodou až 86%. Proč se stránka s výsledky nenačte od nejvyšší shody, ale od pozice Ano? Na první pohled to pak působí, že nad nimi nikoho není.

  3. Stránka vypadá parádně, děkuji autorovi článku za její zmínění 🙂

    To, že tam chybí strany, které neposlaly odpovědi, je (velká) chyba a ostuda daných stran. Ne Volební kalkulačky.

    A ten, kdo si stěžuje, že ho výsledky hodily doprostřed seznamu, by se měl přestat zabývat maličkostmi a měl by se zaobírat podstatnými věcmi – nástroj funguje parádně, ušetří čas a pomůže s volbou. K tomu snad ani nejde mít negativní postoj.

  4. Tak na toto kalkulačku opravdu nepotřebuji, to si umím spočítat z hlavy.

    Mimochodem, když se podívám na dodržování volebních programů jednotlivými stranami, tak mi vychází, že řídit se kalkulačkou může jen hlupák, který tupě věří, že strany budou dělat to, co slíbily.