Testování zahájeno. Windows 10 „19H2“ získáte jako servisní aktualizaci

První testovací vydání Windows 10 verze 1909 nepřináší nic k testování. Zajímavý je pouze zvolený distribuční model, ovšem logicky vybraný v kontextu situace. Verze 1909 nebude ničím jiným než Servisním balíčkem pro verzi 1903.

0

Microsoft poprvé detailněji popsal a vydal k testování sestavení z rodiny Windows 10 „19H2“. S ohledem na pozdní čas i na dřívější spekulace nepřekvapí, že chystané podzimní vydání se opravdu dá nejlépe připodobnit k tomu, čím byly kdysi tzv. Servisní balíčky. Připomínám, že formálně poslední vyšel pro Windows 7.

Nová verze nenabídne změny v jádře a nelze očekávat ani příval nových uživatelských funkcí. S tím úzce souvisí jiný distribuční model. Kdo chce testovat „19H2“, musí mít nainstalovánu verzi 1903, neboť novinky představené v rámci vývojové větve „19H2“ Microsoft bude distribuovat formou servisních aktualizací pro zmíněné vydání, tj. nebude probíhat upgrade.

K tomu ještě v historii Desítek nedošlo, ale je potřeba myslet na to, že jde o výjimečnou situaci. Neměli bychom si na ni zvykat, v budoucnu se pravděpodobně nebude opakovat. Protože se nezměnilo hlavní číslo sestavení, Microsoft si pro podzimní vývojovou větev vybral podstatně vyšší číslo revize, a sice 18362.10000 (nejnovější veřejné vydání verze 1903 je označeno jako 18362.207).

Instalace probíhá obdobně jako u běžných servisních aktualizací

Není tu nic k vidění

Pro distribuci využívá Slow ring, takže pokud se chcete zapojit do testování, ujistěte se, že používáte verzi 1903 a jste připojeni do Slow ringu. Microsoft tvrdí, že „19H2“ nabídne vybraná vylepšení zaměřená na výkon, firemní prostředí a jiné novinky. Reálně nám první vydání nenabízí nic. Pouze prý obsahuje pár úprav pro výrobce počítačů. Sestavení 18362.10000 (KB4508451) spíše platí za test distribučního systému.

Aspoň ale víme, jak bude fungování testovat dále. Microsoft opět zahájí hru na černého Petra. Nové funkce k testování tak nezískají automaticky všichni, kteří se do testování zapojí přes program Windows Insider. Není přitom jasné, kolik nových funkcí z Microsoftu vypadne, protože ani větev „20H1“ po měsících vývoje mnoho nového nenabídla, vývojový tým se zatím zabývá jádrem. Microsoft dále potvrdil, že „19H2“ je cíleno na září, reálně tak mnoho času na implementaci jakýchkoli novinek nezbývá.

Poslední poznámka: Nemusíte se bát, že by „19H2“ (verze 1909) byla děravá. Sestavení v této větvi budou držet krok se servisními aktualizacemi pro verzi 1903, takže kromě případných nových funkcí nabídnou také poslední záplaty.

Zdroj: Windows Experience Blog

Testování zahájeno. Windows 10 „19H2“ získáte jako servisní aktualizaci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů