Nová loga aplikací ve Windows se zhmotňují. Jde o Poštu, Kalendář nebo Kalkulačku

Po několika týdnech od oznámení se ve Windows 10 objevují první aplikace s novými logotypy, které byly vyvedeny ve stylu designu Fluent.

3

Designový styl Fluent už Redmondští začali nasazovat v roce 2017. O tom, jak pomalý je to proces, jsem se už párkrát zmiňoval. Po několika letech se nezdá, že má firma ambice zásadně řešit trable s nekonzistencemi uživatelského prostředí Windows, po delší době však přichází další a na pohled poměrně výrazný pokus o sjednocení alespoň části prvků.

Specificky Microsoft postupně připraví a nasadí nové logotypy integrovaných aplikací. O tomto plánu jsme se dozvěděli koncem loňského roku a v únoru se konečně stává realitou. Aktuálně již probíhá distribuce aktualizovaných aplikací, které nové logotypy nabízí. Jako první je samozřejmě získávají ti, kteří testují Windows 10 Insider Preview.

V čele řady stojí kombo nástrojů Pošta a Kalendář. Distribuce byla zahájena 20. února. Příslušná loga si užijete i v relativně stabilním kanále Release Preview, Microsoft ale naznačuje, že se časem budou další novinky z oblasti logotypů nejdříve objevovat v kanále Fast ring. Osobně aktuálně testuji Windows 10 verze 2004 v kanále Slow ring, kam se kromě Pošty a Kalendáře propracovalo rovněž nové logo Kalkulačky.

V testovacích okruzích se můžete kochat novými logotypy Kalkulačky, Pošty a Kalendáře

Je zjevné, že se Microsoft hodně zaměřuje na „moderní“ aplikace pro Desítky. Ve Windows ovšem zůstává mnoho klasických nástrojů a minimálně na některé z nich se dostane také. Představena byla nová loga Malování, Průzkumníka nebo Příkazového řádku, viz galerie. Některé programy stále používají logo představené v době Windows Vista, tj. před více než dekádou. Takový Poznámkový blok patří k aplikacím, které z Desítek od počátku vyčnívaly.

Podle Microsoftu výzkum ukázal, že lidé stojí o konzistentní design.

Tak jde čas s Fluentem v aplikacích

Nové ikony aplikací zapadnou mezi ty aplikace, které už byly ikonami ve stylu Fluentu vybaveny dříve. V roce 2018 Microsoft představil zbrusu nové logotypy nástrojů sady Office, které pak napříč různými platformami nasazoval celé měsíce. Pak přišel na řadu s Office úzce spojený OneDrive. Loni se nového designu dočkaly nástroje Váš telefonTo-Do. V listopadu 2019 přepracované logo ukázal prohlížeč Edge.

Nová loga aplikací ve Windows se zhmotňují. Jde o Poštu, Kalendář nebo Kalkulačku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Ja jsem z toho na vetvi, to jsou ale krasne ikonky. Zamrzi jen, ze ctvereckovy „metro“ styl je ten tam. Ale on tu nikdy nebyl, to jen Microsoftu neco souflo v nekolika Metro aplikacich.
    Proste co na tom, ze powerplan ani pro RyZeny ani pro Coffee Lake a vejs stale nefunguje, ze je ve Windowsech tisic dulezitejsich problemu, nakonec se spokojime i s temi novymi ikonkami. A pak, ze Ind nic neumi, pritom je to rozenej umelec. 🙂